• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Knjiga- Crne rupe

Started by Orion, January 23, 2008, 08:58:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Orion

Pozdrav. Trebala bi mi knjiga o crnim rupama, po mogucnosti malo obimnija, buduci da pisem maturski iz crnih rupa. Ako neko zna neku dobru knjigu neka kaze.

mravic

Stiven Hoking, Crne rupe i bebe vaseljene. Pozajmim ako ne nadjes. Nisam je procitao, ali je imam.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Orion

Quote from: mravic on January 23, 2008, 09:08:19 pm
Stiven Hoking, Crne rupe i bebe vaseljene. Pozajmim ako ne nadjes. Nisam je procitao, ali je imam.


Ok.Pogledacu, pa cu javiti.

sale11472

Pazi ako ti ne smeta engleski ima toga ohoho (imaš i linkove po ovom forumu) ako ti smeta pa mogu ja da ti pošaljem par u elektronskoj formi na srpskom ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Orion

Quote from: sale11472 on January 23, 2008, 10:35:48 pm
Pazi ako ti ne smeta engleski ima toga ohoho (imaš i linkove po ovom forumu) ako ti smeta pa mogu ja da ti pošaljem par u elektronskoj formi na srpskom ;)


Mogao bi da mi posaljes jer sam i ja nasao puno na netu (na engleskom) ali ne znam termine da prevedem. Hvala.


sale11472

Aj dobro pošalji mail na private pa ću da ti pošaljem bar dve od Hokinga pomenutu Crne rupe bebe vaseljene i Kratku povest vremena a možda i još nešto ako nađem a da nije na engleskom....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

data

ja sam skinuo u pdf formatu evo ti pa mozes i ti da skines preko ovog sajta nije tesko za skidanjehttp://rapidshare.com/files/59245756/Stiven_Hoking_-_Crne_rupe_i_bebe-Vaseljene.pdf.html ako ti nije nesto jasno u vezi skidanja obavestime preko foruma ali ja mislim da nije tesko

Pavdu

Quote from: Orion on January 23, 2008, 10:39:05 pm
Quote from: sale11472 on January 23, 2008, 10:35:48 pm
Pazi ako ti ne smeta engleski ima toga ohoho (imaš i linkove po ovom forumu) ako ti smeta pa mogu ja da ti pošaljem par u elektronskoj formi na srpskom ;)


Mogao bi da mi posaljes jer sam i ja nasao puno na netu (na engleskom) ali ne znam termine da prevedem. Hvala.




Imaš jedansajt na kome ima puno od Hokinga na srpskom, a to je www.ufos.tk (već pominjan na forumu).
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

sale11472

Super eto linkova pa ako ne možeš da skineš viči da ti pošaljem ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Orion

Skinuo sam (sta bih ja bez RS-a ;D ). Hvala. ;)