• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn ce se "zapaliti"?

Started by Kizza, January 04, 2008, 10:24:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Najnoviji snimci sa Casinija ,u infra redu spektra,pokazuju da se Severni pol na Saturnu počeo zgrevati a "šestougaonik" je i dalje tamo!
Evo i slike! 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Burn, burn, burnnnnn
Pa sta ako malo izgori... nece mu skoditi....

Kizza

Pa neće baš da bude "burn"!U jednoj od ranijih tema sam predpostavio da je Artur Klark promašio planetu koja će biti drugo "Sunce"!Kao što svi znate on je u Odiseji 2010 predvideo da ce se Jupiter "zapaliti" :o
Biće ovo astronomski uzbudljiva godina!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Obersturmfuehrer

Pa sad, nije bas "predvideo", posto se to jos nije desilo.... :) a cini mi se da je Klark tu uveo jos jedan element, tj da se Jupiter nije "upalio" sam od sebe :)

sashastar

Artur Klark nije nista predvidao.
I Jupiter se zapalio zapravo je postao zvezda
zbog intervencije vise kosmicke svesti i to uz pomoc monolita.
A razlog je bio Mesec Evropa da bi tu nastao novi zivot................


sh0

Artur Klark je kralj... Svaka mu cast, a eto nedavno mu bio rodjendan, ako se nevaram 90-ti... !
A sto se tice ovoga... videcemo sta ce biti i kako....
Bilo bi lepo da imamo 2 sunca... hahaha... da da da....

Skyw@lker

Kakav je to sestougaonik zaista? Mislim sto se vidi na slici? Zar nije to obicno zagrevanje nastalo od magnetnog polja planete mozda?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Kizza

Cudne stvari se desavaju na Saturnu!Jos pocetkom prosle godine,tacnije 28.1.07 godine,gospodin Drago Dragojevic je pisao o cudnoj pojavi na Juznom Saturnovom polu.Pojavio se "vrtlog" u koji moze da stane planeta Zemlja,to je ova prva slika.Tokom godine satelit Casini je slikao i Severni Pol i zabelezio jos cudniju pojavu ogromni "sestougaonik".Najnoviji snimci pokazuju da je centar poceo da se zagerva!
Meni je palo na pamet da ce se "zapaliti" i pretvoriti u "malo" Sunce ::)Setio sam slika iz filma Odiseja 2010 i sve je podecalo na to ali u prici i filmu to ce se desiti Jupiteru a ne Satutnu.Zanimljivo je da su Rusi pre nekolko nedelja Isaku Asimovu dodelili nagradu za zasluge u Asrtonautici ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Svasta se cudno dogadja oko nas... a to za Saturn, pa sta je reci. Gledam te slike i nemogu da verujem da tako nesto moze da se pojavi na jednoj planeti... I taj sestougaonik, kako on moze da se pojavi tu, odnosno da ima bas taj oblik, jer samo smo znali da vrtlozi vetra obrazuju krug a ne sestougaonik... Ma svasta cemo mi jos da vidimo...

Obersturmfuehrer

procitati ovo
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2007-034
primeticete da su to primetili i Vojadzeri :)
sto se tice objasnjenja, mislim da sam jednom, ne nekom linku, video objasnjenje da se mozda radi o nekakvom stojecem talasu...bio je cak i snimak vode koja pri odredjenim uslovima na povrsini pravi neverovatne oblike...pokusacu da pronadjem....

Kizza

Voleo bih da vidim taj eksperiment sa vodom.Ipak je to neobican oblik u prirodi ali takodje je cudno i povecanje temperature u samom sredistu :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Obersturmfuehrer


Kizza

Video sam clanak a evo i  slika.Na prvoj se vidi neobican oblik "oka" uragana IVAN 2004,ali meni ne lici na sestougaonik.
Ima i neki tekst na francuskom......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?


Kizza

Veoma zanimljive slike!Kakvo je objasnjenje ???
Iznenadjem sam da je ovu pojavu prvi registrovao Vojager :o Nije mi jasno da se tek sada prica o tome ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?