• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn ce se "zapaliti"?

Started by Kizza, January 04, 2008, 10:24:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Quote from: Kizza on January 31, 2008, 07:44:24 pm
Meni licno je nezamislivo da "nesto" ima uticaj ,naprimer 100 Svetlosnih godina.Ipak tu imamo mnostvo Zvezda od Dzinova i Patuljaka,lazlicitih masa i sastava.


Kakve veze ovo ima jedno sa drugim ??? ??? ???
Pa deluje ne na 100 svetlosnih godina nego i na 15-tak milijardi svetlosnih godina isto kao i pomenuti patuljci i džinovi, prosto gravitacija nema ograničenja kada je u pitanju razdaljina na kojoj deluje a to se uči još osnovnoj školici. Tamna materija sa time nema veze, i naravno da još ne znamo od čega se sastoji postoje samo hipoteze...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Gravitacija deluje sa kvadratom rastojanja.To su me učili u vrtiću.Kada se primeni u Sunčevom sistemu onda se to zove "Gravitaciona kriva".
Koliko postoji kosmičkih brzina?
Zemlja privlači sva tela maximalnom i konstantnom brzinom od 9,81m/sec.A koliki gravtacioni uticaj ima Zemlja  na Jupiter?
Ocigledno je da Crna rupa "Vrti" Zvezde istom brzinom a da nema nikakav uticaj na planete,komete i meteorite jer bi mi kao manji bze krenuli ka centru Galaksije!(Ovo je po Njutnu)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Pa Kizzo izgleda da ni u vrtiću nisi slušao kako treba  ::)
Brkaš pojmove Sila, Brzina i Ubrzanje (ovo se odnosi samo na poslednji post, inače je lista poduža)
Zemlja deluje na Jupiter silom koja je upravo srazmerna njenoj masi i obrnuto srazmerna kvadratu rastojanja od Jupitera, a i Jupiter isto tako delujen a Zemlju (samo naravno tu je u pitanju njegova masa) a ako u formulu ubaci obe mase (uz gravitacionu konstantu) dobiješ silu izmedju njih itd itd itd, Pre nego što postaviš pitanje što se Zemlja onda ne vrti oko Jupitera seti se da je masa Sunca oko 99.8% mase celog Sunčevog sistema pa međusobne uticaje planeta skoro možeš da zanemariš (zašto "skoro" pogledaj pod otkriće Neptuna)

QuoteOcigledno je da Crna rupa "Vrti" Zvezde istom brzinom a da nema nikakav uticaj na planete,komete i meteorite jer bi mi kao manji bze krenuli ka centru Galaksije!(Ovo je po Njutnu)


OVO ne zaslužuje komentar :-X U školici bi ti rekli "SEDI, JEDAN!"
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Pavdu

Quote from: Kizza on February 01, 2008, 11:43:58 pm
Gravitacija deluje sa kvadratom rastojanja.To su me učili u vrtiću.Kada se primeni u Sunčevom sistemu onda se to zove "Gravitaciona kriva".
Koliko postoji kosmičkih brzina?
Zemlja privlači sva tela maximalnom i konstantnom brzinom od 9,81m/sec.A koliki gravtacioni uticaj ima Zemlja  na Jupiter?
Ocigledno je da Crna rupa "Vrti" Zvezde istom brzinom a da nema nikakav uticaj na planete,komete i meteorite jer bi mi kao manji bze krenuli ka centru Galaksije!(Ovo je po Njutnu)


Izvini što se možda ponašam drsko (i molim moderatore i ostale članove foruma da mi ne zamere na ovom što ću sadd reći), ali Kizzo, molim te, ne lupaj više...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Kizza

Prestacu da "lupam" kad mi odgovorite sta je otkrila Vera Rubin?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Quote from: Pavdu on February 02, 2008, 10:52:41 am

Izvini što se možda ponašam drsko (i molim moderatore i ostale članove foruma da mi ne zamere na ovom što ću sadd reći), ali Kizzo, molim te, ne lupaj više...


Mislim da je sretniji izraz: Lupeta, (u smislu lupa ako jednom nesto kaze, ali ako se ponavlja ondak lupeta).
Brate robote o Kizzo, na sajtu burek  (posle registracije naravno) mozes skinuti gomilu kniga knp (kratka povest vremena, itd itd. ) tebe nista ne kosta (osim malo vremena), procitaj, pa da vidimo sta ces tada pitati!

Pavdu

http://rapidshare.com/files/35764095/Polaris_SF_CD2.zip

Evo, ovde imaš neke Hokingove knjige na srpskom jeziku (između ostalog i Kratku povest vremena), a verujem da je možeš naći i u biblioteci.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Djole

Quote from: Kizza on January 27, 2008, 08:10:19 pm
Nema bolje skole od zivota! Secam se da kada su braca Rajt objavili ideju o Avionu koji ce imati sopstveni pogon,javio se neki fizicar koji je matematicki dokazao da je to nemoguce!Da li INOVACIJE ili profesori,mudraci vode SVET napred?



Kizzo brate,koliko imas godina kad se secas brace Rajt ? ;D ;D ;D ;D
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

SUPERHEROJ

Ja se izvinjavam sto se mesam ali moram da kazem: Kizzo stvarno smaras, ostavi vise tu jadnu Veru Rubin, da je znala da ces toliko da se zakacis za nju ne bi se ni bavila naucnim radovima

Kizza

Dragi Djole moram da ti odam jednu tajnu,nemoj nikom da kazes,Ja sam dao ideju braci Rajt za motornu letelicu!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Mozda smaram za Veru ali od 1974 godine pa do danas samo teorije,teorije....(nema veze sa Teorijom)
P.S.
Zeznu sam Djoleta za bracu Rajt,rodjen sam 1958(he,he,he,ha,ha i ha)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Quote from: Kizza on February 03, 2008, 09:01:31 pm
Mozda smaram za Veru ali od 1974 godine pa do danas samo teorije,teorije....


Pa to je normalo stanje stvari sa Naukom. Dakle postavljaju se hipoteze koje se onda proveravaju i obaraju, kasape itd. Dok ne ostane jedna koja postane teorija koja se uzima kao važeća dok je neko ne sruši pa onda opet novi krug itd itd (OK, OK, OK, znam da je ovo pojednostvljeno i nadasve pozitivističko viđenje stvari ali je dovoljno dobro)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Ej Kizzo, kada ih već spominješ, koliko je ono prva kosmička brzina? I šta to u stvari znači?

AshPiranha


NShappy

Uf! Sve si mi pokvario. :( Hteo sam da mi Kizza odgovori.