• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sto ne organizujemo CHAT

Started by SUPERHEROJ, January 18, 2008, 07:32:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SUPERHEROJ

Nije ni to losa ideja, svaki razgovor koji ide "brzo" mislim da je bolji

Kizza

Slazem se SASHASTAROM samo da to bude od 22 h do 24h?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Ma nije lose to, mada mislim da bi takva stvar treba da bude u funkciji 24h, pa ko kad moze - moze, a uvek se mozete dogovoriti za vreme.

sashastar

Ja se bojim da je ceo forum postao CHAT.
Teme su pocele da gube smisao.
Dobro je sto nemam neku funkciju na forumu jer bi se digla prasina.
Razgovori ako nisu o doticnim temama treba prekinuti i to pod HITNO.

Treba pricati ,treba razgovarati ,treba razmenjivati misljenja ali ne ovako kako se sada dogada na forumu.



Danijel

Eto, možda ja mogu pomoći savjetom. Isti problem imali smo na AstroForumu, gotovo svaka započeta tema završila je raspravama koje nisu imale veze s otvorenom temom. Riješili smo to tako da smo imenovali jedno pet moderatora koji su zadužili svaki po nekoliko forumskih kategorija i njihova je briga da paze na njih, upozoravaju ako rasprava pođe u neželjenom pravcu i premještaju ili brišu postove koji nemaju veze s temom. Na taj smo način uveli nekakvu kontrolu na forumu i vratili mu red i smisao. I nitko se nije naljutio na to, dapače. Isto tako, moderatorski kolegij donosi odluke o radikalnim potezima na forumu, npr. treba li koga izbaciti, obrisati, zabraniti, zaključati temu... Naravno, pri biranju moderatora vodili smo računa da se odaberu osobe koje su na nivou, dakle kojima se može vjerovati, koje su realne, nisu pristrane i koje su taj posao prihvatili dobrovoljno.

Što se chata tiče, odustali smo od toga, imao sam ga na Zvjezdarnici nekoliko godina i 99,99% vremena tamo nije bilo nikoga, bio je zanimljiv u nekoliko navrata i to je bilo sve. No, ako ima interesa, nije loše pokušati napraviti jedan chat ovdje. Dok je Zvjezdarnica imala chat, na njemu je bilo istaknuto "radno vrijeme", mislim da je to bilo svakim danom od 21 do 01 sati. Na žalost, ni to nije pomoglo da se ljudi druže na njemu, jednostavno ih chat nije zanimao.

Eto, ako vam ovo barem malo pomogne, bit će mi drago :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

SUPERHEROJ

Ok ne treba nesto raditi po svaku cenu, pa tako ne treba praviti ni pricaonicu ukoliko ljudi nisu zainteresovani, ovo je samo predlog i nisam izmislio rupu na saksiji kada sam to predlozio, samo me je interesovalo Vase misljenje posto ja mislim da to nije losa ideja.