• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

mravic

July 19, 2010, 08:32:47 pm #1290 Last Edit: July 19, 2010, 09:04:57 pm by mravic
Teleskop je prava mrcina i dosta teško je odi montaža, zato su ekspozicije tako kratke. Miloš je stavio fotke i napisao 15 komada ali ovo nisu stakirane fotke već pojedinačne.
Evo sada sam ih stakirao i malo obradio..
I da, nisam napomenuo da je Milošev 350D greškom bio podešen na JPG a ne na RAW format.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Ljubo

Now you're talking, men!

Pretpostavio sam da je do težine tubusa, ali trebaće probati guiding i ekspozicije ne kraće od minute, da bi zvijezde dobile pravi kolorit, a objekti više detalja. No, i ovo je za svaku pohvalu, pogotovu jer su to prve slike tim teleskopom, koji se pokazao dobrim (pretpostavljam da snimak nije kropovan).

mravic

Jeste kropovan, ali samo malo. Neverovatno koliko malo ima šuma taj Milošev 350d naspram mog 300D. Ovo je na 1600 ISO.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gilecais

Vrlo lep snimak,svaka cast.

Yagodinac

Uhu, baš dobar snimak M27! Vidi se da je to 3000mm, dosta detalja u samoj maglini...
Samo još da je neki guiding uključen u priču i manje vetra da je bilo - ko zna kakav bi fotos onda ispao. I ovo je za svaku pohvalu.

MILOŠ

evo one magline severna amerika
slikao je Janko
lokacija LETENKA
bilo je 5 fotografija ekspozicija 2.16 min
oni mracni frejmovi 5 od 30 sek
sve sam ih zalepio u nekom programu koji sam skinuo sa interneta a zove se DeepSkyStacker
igrao se u fotošopu onako i ispalo je ovo

MILOŠ

IMA NEČEG ČAROBNOG U SLIKANJU NEBA

Miro

Lijepa slika, puno detalja i utjecaj dobrog neba na Letenci! Moglo bi se puno više izvući obradom-preljubičaste zvjezde, a i pozadina bi trebala biti ujednačeno tamnija. Bravo Miloš!!!

mravic

Vidi ti MILOŠ-a, bravo. Zanimljivo je što je i kod mene ispala da vuče na plavo-ljubičasto pa sam batalio...a ovi oreoli oko sjajnih zvezda su optičke greške u objektivu....
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

🌠

Kizza

Odlično,lepo i baš budi maštu  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Evo i moje Amerike (kako to veselo zvuči), naravno, isto sa Letenke:



http://img02.imagefra.me/img/img02/8/7/22/yagodinac/f_104wm74mpmbm_f887820.jpg

Snimljena je objektivom helios 44 kojima se deca gađaju po komšiluku, toliko ih ima.

CyberianIce

Fascinantno! Imam i ja jedan Helios-44 za zenita, na sta kazes si ga nakacio?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Helios + M42 adapter + eos 20D. Sve to piggyback na newtona, 66x30sec
Da, i f4.0

Djole

eto mene posle duzeg vremena.... :)

M31 Andromeda

100 x 30s light
20 x 30 s dark
eos 350 d, ed sw 80/600,heq5 pro,eq mod,hns, deep sky stacker,photoshop 5
lokacija : dvoriste u centru Cacka
svaki savet oko obrade dobrodosao...
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d