• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vanillasky

  E da. Zaboravio sam da kazem nesto o njima. Koristio sam mog ETX-a i canon ixus 400. Isao sam potpuno kako je pisalo u magazinu SKY & TELESCOPE, s'tim sto sam pokusavao nekoliko verzija, znaci od 1-4 sec. Pravo da Vam kazem bio sam jako zadovoljan pogotovo sto sam otisao pre svitanja da ne bi komsije pomislile da nesto pokusavam u tudjem dvoristu (na svasta smo primorani :) ) jer su ljudi vec uveliko krenuli na posao.

clear Skies i sto vise slika kao severnoNebo   hvala ti na fotki

share share ljudi  

vanillasky

  Jucerasnji lep dan sam iskoristio kako bi napravio par fotki sunca i evo rezultata.
Koristio sam Scopetronix Solar filter, Nikon coolpix 3200, Meade ETX-70, i kombinaciju 25mm eyepiece, 2x barlow. Po mojim proracunima ( ako su tacni ) velicina pege je identicna velicini neptuna.
Te veceri sam slikao i mesec ali cu ga postovati malo kasnije kako bi mogao malo da obradim fotku

clear Skies

vanillasky

  Evo meseca par fotki

vanillasky

  Na ovoj fotki sam ispisao kratere, mora, koja se vide. Nadam se da sam uspeo i da sam Vas zainteresovao.

P - mare humorum
9 - gassendi
10- mersenius
11- de gasparis
12- liebig
N - mare epidemiarum
J - mare nubium
M - mare cognitum
17- tycho
8 - kepler
6 - aristarchus
2 - herodotus
3 - campanus
4 - mercator
7 - capuanus
14- hainzel
1 - billy
5 - hansteen
13- wilhelm
15- longomontanus
16- maginus
18- clavius
19- scheiner
20- blancanus
21- schiller
22- wilson
23- kircher
24- bettinus
25- zucchius
26- segner

clear Skies

Sich

 Uh, lepo si se potrudio

probaj mesec bez okulara. i to sa malim otvorom blende
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

vanillasky

  Ali Sich ja koristim nikona 3200 nemam manual opciju i koristim nosac za dig. cam. Kad se budemo videli na Letenci malo ces me priuciti (ako budes imao vremena). Hvala

pip

 evo ga jos jednom mesec ,sada malo dalje .


vanillasky

  :D  Bice od nas nesto pip  

vanillasky

  Ej evo jedne lepe (bar meni) slike, a nije astro

vanillasky

  Evo jupitera tako da se vide meseci

vanillasky


vanillasky

  A ovo sam slikao u okolini mizara

vanillasky

  I mesec na brzaka nije bas neki ali ...

wexy

 Moj prvi pokušaj, koji nije uspeo al eto barem se vidi da ima nešto :) mrlja koja je u stvari Saturn slikan ručno kroz teleskop bez stalka ili nečega dok je bilo prilično hladno, sa terase :) Verovatno je to razlog što su mi se malo tresle ruke pa je ispalo ovako... Biće bolje, nadam se :)

vanillasky

  Wexy dole se vidi nosac koji imam za dig. fotoaparat. Pre toga sam napravio nesto slicno ali sam, dok nisam kupio ovaj. Probaj da napravis i ti nesto slicno i tako olaksas sebi.

clear Skies