• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Aman Janko, pa neću više da se bavim astronomijom :-X. Ako ovim fotosima fali praćenje onda ne znam šta tu tražim...   :P Dobro, možda malo koma.

POSEYDON

Auuu...Janko,gde nadje sve ovo na nebu:)))

Danijel

Prekrasne su obje, mnoštvo razdvojenih zvjezdica u M13 skupu, prekrasne spirale u galaksiji, ma divota i poslastica za oko :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Uvek moze bolje. Jer...usporedio sam sa slikama koje sam radio prosle godine i na koje sam bio ponosan. Sada su ove nemerljivo bolje, ali...treba mi autoguider da ne bude gresaka u paćenju,, onda mi treba koma korektor jer se koma vidi na slici M51. Galaksija nije bila na sredini slike vec malo sa desne strane i to se odmah primeti. Onda moram očistiti čip kako treba jer ne mogu 100% da izostrim sliku, a treba mi i Bahtinova maska da ne nagadjam dali je u fokusu ili ne. Kad sve ovo ispunim onda će fotke zavisiti samo od atmosfere.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Kizza

Nabavio sam jednu malu(jeftinu) web kameru ali pri instalaciji izašlo mi je upozorenje da mi može oštetiti hard?Da li da ignorišem upozorenje ili ne?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ljubo

Šta je još pisalo (obično piše koji je razlog kada koristiš Windows 95 pa na ovamo)?
Ovako, može biti nekoliko potencijalnih krivaca. Možda drajver nije originalan? Probaj ga skinuti sa Neta.
A možda je samo nekompatibilnost softvera sa OS-om, pa takvu poruku treba ignorisati, ako želiš probati. Izgleda mi sasvim moguće da nije za tvoj OS...
Ipak, napiši nam šta još piše u upozorenju.

mravic

Evo friške slike iz Neština od sinoć. Ko ne zna, to je M101 u Velikom medvedu.

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

...dobra...domaća...
Jeli Janko, jel ti udara tubus teleskopa o montažu oko zenita?

mravic

Ne , ne udara, jer je na eq6, a inače ako je teleskop duzi onda da.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

POSEYDON

Jel si fotkao sa 150/750 ili tvojim apohromatom?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

POSEYDON


mravic

To je u primarnom fokusu tj. bez okulara,. Direktno na fokuser je montiran fotoaparat bez objektiva. Znači svetlost koju sakupi primarno ogledalo i reflektuje se sa sekundarnog pada direktno na čip fotoaparata.

Ovo sto imas problema sa posmatranjem...nije mi jasno sta si to video, kad ti zvezde nisu okrugle...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Danijel

Imaš malo veću da mi ju s podacima pošalješ, stavio bih ju u sliku dana.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Skoro sam posmatrao i jedva dočekao Liru da se popne pa da probam. Elem, ne treba očekivati čuda od aparata sa max 15 sekundi ali stakiranjem 7 snimaka registrovao sam M57. Canon A560 (koji me oduševljava sve više) nakačen na Plossl 25, Njutn 130 na prevelikih f7 i brdo dobre volje. Motor je odlično sarađivao s obzirom da sam pazio na balans.



Sve je rađeno bez flat dark i light frejmova, za šum sam očitao molitvu a kontrast i sl u Photoshopu. Made in moje dvorište ;D