• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kocha


Yagodinac

April 09, 2009, 08:39:57 am #496 Last Edit: April 09, 2009, 02:59:50 pm by Yagodinac
Janko mi je zadao domaći zadatak... Po defaultu sam radio u Registaxu pa ću to da pretitram. Inače sam hteo svaku sličicu da radim u Photoshopu a 1/4 sam već sredio - nije me mrzelo.
Inače je fokusiranje na običnom (ne krejford) fokuseru umetnost, pogotovo za planete na većem uvećanju. Snimim nekoliko klipova sa raznim fokusiranjima pa koji ispadne bolji njega uzmem 8)
Ljubo, thanks za savet

Janko, gde se vidimo - pijemo

mravic

Pa ne znam dali ti je daleko, ali bi mogao da dodjes na ovaj star party sto sledi kod mene u vikendici.
Bilo bi ti mnogo jasnije...
Inace, ne znam koji registax imas, izasao je 5 ali ja sam zadovoljan sa 4. Ima mnogo vise opcija nego starije verzije.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Thanks, videću da nešto ukombinujem jer tad radim dnevnu - pa da ne dođem baš u 11-12h. Javljam

Imam trojku ali ortak mi traži peticu ovih dana. Samo mi ne prima avi fajlove pa mora ručno svaka sličica. Ali šta je-tu je. I ne prima bmp iz photoshopa nego mora jpeg (nelogično, ali tako je). Ako još neko ima ovaj problem na trojci neka izbegava da sličice dorađuje u photoshopu - ja sam probao zbog resize ali... više neću.

Yagodinac

Sve moraš sam. Dok ortak nađe ode leto... a nije bilo teško naći registax 5.



Ovo je večerašnji Saturn (sa prilično dobrim seeingom) a petica prosto razbija staru trojku. Toliko o Registaxu - zapazite razliku u odnosu na prethodne postove. Pritom nisam ništa filozofirao, sve je gotovo bilo za 5 min. Da sam probao još neko podešenje uštedeo bih Janku sledeći pokušaj sređivanja mog snimka.
Da, ne znam zašto je crno-beli, videću sutra.

mravic

Program skoro sve radi sam. Koliko je MB taj tvoj AVI? Da m ga posaljes na mail, da pokusam ja da stakiram.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Ljubo

QuoteOvo je večerašnji Saturn (sa prilično dobrim seeingom) a petica prosto razbija staru trojku


Svaka čast, ima pomaka, i to poprilično...
A znaš li da petica ima više opcija od četvorke na koju sam se ja skoro pogubio kad sam prešao? I ti onda hoćeš da dobiješ rezultat za 5 min? Ma, kako da ne ;) .

Možeš fino poslati nam tu AVI sekvencu (bez prethodne dorade) da vidimo šta bi mogli izvući. U stvari, ti se tu vrtiš okolo - prvi ti je rezultat bio premutan, a drugi (ovaj zadnji) malo više grub.  Najbolje da ti to doneseš u subotu 18. aprila na FG, ponećemo i ToUcam, pa onda očekujemo detalje u oblacima Saturna od tebe, ok?

Janko, ovo je slikano sa digitalcem, pa i neće biti detalja na disku, ali svakako može malko bolje ispasti. I naravno, Yagodinac, vidi se da si izvukao maksimum iz tvog setup-a, svaka čast još jednom!!

Yagodinac

Klipovi su po desetak mb, imam ih dosta i poneću ih na flash kad se vidimo. Ono je bio rezultat na brzaka, program ima potencijala i daje mnogo bolje slike nego trojka.

POSEYDON

AU Janko...nisam ni slutio da se saturn vidi ovako fino samo sa 9mm okularom na 150/750.

mravic

Ne vidi se tako. Treba ti 6mm okular i barlow 2x da se vidi tako, tj. oko 250-300 puta.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

S cim god da je,veoma je lepo! 
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

POSEYDON

Zanima me dal je neko od vas fotkao Orionovu maglinu...ja sam pokušao da je vidim sa mojim newtnom 150/750 iz BG ali bez uspeha?

sale11472

Quote from: POSEYDON on April 12, 2009, 09:17:45 pm
... Orionovu maglinu...ja sam pokušao da je vidim sa mojim newtnom 150/750 iz BG ali bez uspeha?


Ti se to šališ??? Eto prošlog vikenda se mogla videti golim okom, sa ADRB Kule....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

POSEYDON

Šta da radim svetlost sa Novog Bg. ubija sve na nebu...ja sam se istripovao da je nevidim jel nemam UHC FILTER.

cola

ADRB ti je na kalisu i imas 5 reflektora koji su upereni u tu kulu,pa se vidi....
Probaj ponovo sigurno ces je videti,koristi nekoliko (razlicitih) mapa ako ti ta nije dobra.
Nema sanse da promasis ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com