• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

To ima neke veze sa Marfijem?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Jerry reklamira svoje knjige u fazonu "ja sam napravio apsolutno svaku moguću grešku u astrofotografiji koju možete zamisliti. Kupite moje knjige i izbegnite greške."
Obzirom da je slikao na film kad sam ja još išao u osnovnu - verovatno da je u pravu.


CyberianIce

Uuuu, obzirom da je slikao na film, te greske su mu mnogo teze padale nego nama nase danas...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Pošto uskoro moj a560 ide u (zasluženu?) penziju kad je deepsky u pitanju; za planete je još tu; red je da malo postujem njegove zadnje radove.
M94, čovek u Canes Venatici prosto ne zna odakle da krene. To je 41x15sec, ISO400. Galaksija je vrlo sjajna ali ipak se ovde vidi uglavnom jezgro. Treba tu ekspozicije od npr jedan sat a ne 10min.






mravic

Ajd malo dnevnih fotki...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

Vecerasnji M42, Skicirano... Mnogo bolje izgleda uzivo na papiru. U BG-u Mesec i neki razmrljani oblaci, ne bas najbolje vreme za posmatranje. Pritom je i komsija kupio novi LP top :)...Koriscen 50/600, na i suvise klimavoj montazici :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sich

mi bismo ovaj topic trebali da razbijemo na vise manjih. hmm, aj kad nadjem malo vise vremena
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

astromilke

To sam i ja hteo isto da predlozim - Astrofotografija kao glavna tema sa podtemama planete, DSO i sta vec. Bilo bi dosta preglednije.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

CyberianIce

Nebi bilo lose da napravite jedan podforum "Astrofotografija" u kojem bi bile te teme sto je astromilke nabrojao.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Kao što znate Orion trenutno plovi ka zapadu i neće ga biti više od pola godine u povoljnoj poziciji za snimanje. Znam da su uslovi bili katastrofalni za snimanje ali MORAO sam da to uradim, uprkos punom mesecu prekjuče; LP-u od auto-puta; tankim oblacima i visini sazvežđa od 20-30st.
Uzeto je 23 ekspozicije po 15 sekundi i 5 po 4 sekunde; sve to na ISO1600. Duže od 15sec nije bilo prihvatljivo zbog preosvetljenosti. Nakon sređivanja 15s i 4s stacka u Irisu oba su otvoreni u Photoshopu kao HDR. Prethodno sam na oba snimka radio screen mask inverted (ako sam pogodio naziv?) tehniku a na kraju je sve to pretrpelo još jednu masku zbog vinjetiranja (ali nisam zadovoljan rezultatom).
Sve u svemu, šum je malo skinut; prašina sa senzora se vidi - nemam fletove, naravno, to liči na mene. Ali sam ipak oduševljen dinamičkim opsegom tako kratke ekspozicije. Jeste da sam preterao u "obradi" ali mi je celopopodnevno eksperimentisanje ipak bilo interesantno.
Teleskop 150/750, Eos 20D.


stameni

Prelepo!

Kao da je iz neke ilustrovane enciklopedije astronomije iz 70-tih ili 80-tih godina dvadesetog veka :) Fino je što je sada moguće ove fotke dobiti u neakademskim uslovima :)

CyberianIce

Jedna on najlepsih fotki moje omiljene nebule koju sam do sada video. Svaka cast!
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

kruska

March 31, 2010, 09:33:29 pm #1122 Last Edit: March 31, 2010, 09:39:55 pm by kruska
Kad bi se trazile zamerke nasao bi ih nekoliko ali kao i habl teleskopdzijama prvih 20 slika im nisu bili bas kako treba.
Zato Dzagodinche , verujemo u tebe i opremu cije rezultate pokazujes.
Pitanja:
jesi koje filtere koristio, reducer..?
Jesi treskao nogom od nestrpljenja pored teleskopa cekajuci slike?
Proveri da li ti je bas montaza apsolutno prava 99.99999 posto i usmerena na severni pol, jer zvezde u gornjem desnom uglu i donjem levom uglu su ti elipsoidnije nego u drugim uglovima (bar mislim da je to razlog)

i konacni P.s.  volim sto imas ovo bljestanje u 4 pravca podseca me na doradus slike sa habla
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

kruska

Sad videh m51  superr bre!!!
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

CyberianIce

Quote from: kruska on March 31, 2010, 09:33:29 pm
zvezde u gornjem desnom uglu i donjem levom uglu su ti elipsoidnije nego u drugim uglovima


To sam i ja primetio na svmin njegovim fotografijama ali sam mislio da je od ogledala, sta znam, nisam nikada gledao kroz teleskop sa ogledalom...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S