• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kocha

Ajd, priznajem ti M57....

Yagodinac


lajosk

S obzirom da je bio pun Mesec, odlično!!!

spadej

Moje pitanje nije bilo usmereno na to da obezvredim tvoju fotku, vec da upotpunim svoje znanje :).
Inace, vise ne treba ni komentarisati vase radove, vec samo uzivati. Vec ste dostigli nivoe kada je tesko naci bilo kakvu manu.

kruska

April 29, 2010, 07:13:07 pm #1189 Last Edit: April 29, 2010, 07:24:55 pm by kruska
Ne znam kakav je LP kod tebe u dvoristu
ali ja u bistrim nocima ne vidim nikako mlecni put
vreme je da se preselim ;)


Uploaded with ImageShack.us

iso-800
exp.30 sec
mislim da je (a) kapela

za sad su slike takve, nesto sam drndao oko sekundarnog ogledala pa sam donekle popravio kolimaciju(koju sam pre nesvesno pokvario)
ali eto bar ima vise zvezda hahaha
🌠

Yagodinac

Quote from: spadej on April 29, 2010, 03:12:59 pm
Moje pitanje nije bilo usmereno na to da obezvredim tvoju fotku, vec da upotpunim svoje znanje :).
Inace, vise ne treba ni komentarisati vase radove, vec samo uzivati. Vec ste dostigli nivoe kada je tesko naci bilo kakvu manu.


Naravno da se šalim, znamo se svi ovde sa foruma dovoljno dugo  ;D
Što se tiče nivoa, tu su ipak stare kuke tj oni što slikaju i prate preko guidera/laptopa ipak nenadmašni - da ih sad ne nabrajam.

Laci

Hijade, Venera i Plejade u suton 30.04.2010. oko 20:45(LT) sve zajedno na oko 10-tak stepeni nad horizontom.

Fotoaparat Sony DSC-H10 na fotografskom stativu,
objektiv: 13mm F/4
ekspozicija: 4 sec pri ISO-400.

Kropovano u PhotoShop-u.

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Laci

Venera i Kočijaš su se lepo postavili jedan iznad drugog u objektivu fotoaparata nakon fotografisanja trija iz mog predhodnog posta.

objektiv: 6mm F/3.5
ekspozicija: 4 sec pri ISO-400.

Rađeno: sharpen, rotacija i krop u PhotoShop-u.

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

milan

evo moje prve slike sa 114/900 i okular 25mm+barlow 2+canon power shot A460
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Yagodinac

Sve prve slike su nekako najomiljenije. Idući put experimentiši sa zumom (naravno optičkim) ili kropuj u nekom od softvera za obradu slika. Inače taj 114/900 treba da daje prilično oštru i atmosferom nenarušenu sliku Meseca.
Samo napred!

kruska

nego jel neko video (cuj video koristio HYPERSTAR ILI FASTAR) za ultrakratke ekspozicije  i  kreiranje f/2 ratio teleskopa
🌠

layc

ako meni nesto kazes pricaj SRPSKI molim te

kruska

ovako
poznato je da je Schmidt cassegrain teleskop kadatioptricni teleskop sa f/10 vrednoscu i da mu je za astrofotografiju pored montaze potreban fokal reducer.
Hyperstar je niz sociva koji se postavlja umesto sekundarnog ogledala tako da se fotoaparat stavlja ispred teleskopa i na ovaj nacin se skracuje vreme za dobijanje super astrofotografija bukvalno za ekspoziciju 30 sekundi.
Leyc are you Serb indeed?
🌠

layc

koliko kosta taj hiperstar

kruska

to je uslovno nova stvar na trzistu ali izgleda hoce jos da budze cenu da bi zaradili
u evropi je oko 900 eura, a u americi je 500 eura
zapravo je to koliko sam shvatio samo niz sociva u stvari koma korektor, i jos par sociva ,
nisam mogao naci shemu (jos uvek) po mojoj proceni to bi trebalo maksimalno 300 eura-kad bi mene pitali dao bi im za 200 eura
teoretski a i prakticno ima slika na netu deluje ubedljivo mada za te pare porazmisliti i sacekati da spuste cenu
leyc are you serbian indeed?
🌠