• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

mozda vanzemaljci vole da se slikaju pa DZagodincu poklone bolji i veci teleskop.
Ko zna sta vanzemaljci koriste za astrofotografiju i da li to uopste rade...
🌠

Sunburst

Sto da slikaju kad verovatno mogu da obilaze objekte ;D

CyberianIce

Vega. 32x opticki zum, exp 15 sec, ISO1600, bez ikakvog pracenja. Bez veze.

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

kruska

i meni su zvezde nocas izgledale kao da imaju halo okosebe verovatno zbog vulkanske
Quote from: CyberianIce on May 06, 2010, 11:24:25 pm
Vega. 32x opticki zum, exp 15 sec, ISO1600, bez ikakvog pracenja. Bez veze.

Tebi je izgleda puko film zbog kishe i gromova, pa nisi hteo da ukljucujes u struju. Logicno
🌠

Yagodinac

Quote from: kruska on May 06, 2010, 08:53:56 pm

mozda vanzemaljci vole da se slikaju pa DZagodincu poklone bolji i veci teleskop.



Ja bih više voleo da mi poklone bolji i manji. Recimo WiliamOptics apo 100-120mm  ;D

CyberianIce

Quote from: kruska on May 07, 2010, 05:16:40 pmTebi je izgleda puko film zbog kishe i gromova, pa nisi hteo da ukljucujes u struju. Logicno


Ne, kad je kisa i grmljavina, ja sam happy jer izvucem racunar iz struje, i izidjem napolje da fotografisem atmosferska praznjenja :D Napravio sam dosta slika sad kad je bilo ovo nevreme.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

kruska



Uploaded with ImageShack.us

U nocasnjem manje vise vedrom nebu testiranje "mikroskopa" se nastavilo
posto sam nabavio par filtera iz ameriku (povoljno)ukljucujuci i    fokalni reducer f/6.3
zakljucio sam da je to prava stvar
Nekim cudom sam "mikroskop" dobro useverio tako sam mogao i 90 sekundi ekspoziciju raditi

Ova slika gore je random starfield ISO800, 55 sec exposure, vec se tu uocavaju elementi svetlosnog zagadjenja, jedno 10 velikih reflektora ulicne rasvete

P.S. bar znam da mi ne treba mi polarni trazilac
🌠

gilecais

Pozdrav svima.Evo malo Saturna od 30.4.2010.Eksprimentisao sam te objedinio oko 21639 fr.iz vise puta i evo rezultata.Pozdrav od Gileta.

Yagodinac

To je i meni padalo na pamet, samo nikad nisam sproveo u delo. Odvališ deset klipova jedan za drugim, svaki po par hiljada frejmova; klipove središ u Registaxu a zatim dobijene rezultate stakiraš u nečemu u čemu već stakiraš (DSS, Iris, Maxim a moglo bi i u PS ali mukotrpno). Pritom bi trebalo da ispliva ponešto od detalja prstena a možda i površine sem ukoliko razmak među klipovima nije nekoliko dana, već su snimani jedan za drugim.
Odličan eksperiment.

Yagodinac

Za astrofotografiju vam uopšte ne treba teleskop...  ;D Ovo je 18-55 na 20mm.
Mel111, lepo jato u dvogledu (Canes Venatici, 4.5 stepeni prečnik), 10 raw fotki na tripodu po 15sec. Bez dark frejmova ili bilo kakve redukcije, ISO 1600!



Sjajna zvezda levo je Arcturus, vidi se čak i neki M objekti kao mrljice ali kad bih ih još i obeležio... mnogo bi bilo.

milan

Da li se jupiter vidi u boji ili kao svetla kugla sa tri satelita ili je to zbog jupiterove blizine mesecu
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

gilecais

Kad vec neko spomenu Jupiter eto ja prebiram po uspomenama pa da posaljem nesto staro na nov nacin.Za sada toliko od Gileta.

contax

Ipak se okreće!
Lepo izgleda.

milan

ako se jupiter posmatra sa folijom hoce li se videti pruge aaaaaaaa ili ce se sare videti i bez folije
i ima li zajednicka folija i za sunce i za planete i koliko kosta
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Yagodinac

Quote from: milan on May 17, 2010, 10:45:54 am
ako se jupiter posmatra sa folijom hoce li se videti pruge aaaaaaaa ili ce se sare videti i bez folije
i ima li zajednicka folija i za sunce i za planete i koliko kosta



Odgovor na ova i 1000 drugih pitanja je http://www.teleskop.rs/. Ako nešto hoćeš da kupiš a nije ti tu i tamo jasna upotreba okreneš Lajoša ili Gucića na telefon i dobiješ odgovor na bukvalno sve u vezi s astronomijom  :)