• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

CyberianIce

Wow! Outstanding sto bi se reklo, trud se isplatio! Za pocetak savet da potraziz lokaciju sa manje LP-a?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Yagodinac

Odlična ti je Andromeda, baš se vidi dosta detalja u kracima. Jedino što sam menjao je jedan layer za korekciju vinjetiranja (zatamnjenje po rubovima) i malo dignuta saturacija. Inače, džaba ti obrada ako imaš loš fotos a ti si ovu galaksiju baš lepo uhvatio.
Sem toga, NoiseNinja pomaže u skidanju šuma.

http://img02.imagefra.me/img/img02/8/7/25/yagodinac/f_phlmso7prqmm_92def38.jpg

Djole

Cyber > menjam destinaciju cim se ukaze prilika  :)
Yagodinac> odlicna intervencija.....hvala za savete.... :) :)
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

kruska

evo malo i mene messier 103, iso1600, 20 sec.
U izobilju dobrih slika evo jedne pocetnicke grupacije zvezda u razvijenom jatu


Uploaded with ImageShack.us
🌠

Yagodinac

Lepo ti je ispao taj M103. Ako nisi koristio nikakav reduktor fokusa onda lepo prati ta montaža.
Mogao bi da složiš 20-30 takvih (naravno RAW) sličica i da dobiješ isto toliko puta bolju sliku. E onda ćeš biti inficiran astrofototitisom.  ;D

hrast

Quote from: kruska on July 25, 2010, 10:16:27 pm
evo malo i mene messier 103, iso1600, 20 sec.
U izobilju dobrih slika evo jedne pocetnicke grupacije zvezda u razvijenom jatu


Pozdrav!
Doro je.... probaj snimiti Flat frejmove

Yagodinac

July 31, 2010, 05:00:41 pm #1311 Last Edit: July 31, 2010, 05:32:35 pm by Yagodinac
Evo nečeg sa Letenke. Upravo tad je raspalio južni vetar tako da sam pola fotosa odbacio. Samo 15 frejmova na ISO1600:



Snimljeno kroz 150/750. U obradi sam malo odsekao nebo preko histograma - ne znam šta mi bi da to uradim. Nema veze, moja prva normalna M8  :)
Malo veća: http://img38.imagefra.me/img/img38/8/7/31/yagodinac/f_mum_299c24e.jpg
Crop 100%:


gilecais

Jako lepo.Napredujes ti doktore velikim koracima,samo tako dalje.Pozdrav od Gileta.

Sasa

Meni se ova fotografija jako sviđa. Ako smem da sugerišem, potrebno je da je malo bolje kropuješ jer ovako objekat nije na mestu. Sve ostalo je, po meni, savršeno.

Yagodinac

Hvala vam.
Primedba stoji jer je težište, centar vidnog polja teleskopa bio u klasteru NGC6530 a ne na Laguni, zato sam automatski ovako ostavio. Inače je veoma malo kropovano.
BtW uvek pokušavam da klastere i veće zvezde centriram zbog kome.

Laci

Quote from: Yagodinac on July 31, 2010, 05:00:41 pm
...moja prva normalna M8  :)



Baš lepa M8 :). Bravo Yagodinac!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

hrast

Mozda malo kasnim sa komentarom...
Jedina kritika jest da si odrezao histogram u crnome i time si izgubio tamnije dijelove maglice

Yagodinac

Znam i to mi je za ubuduce. Sem toga primetio sam da kad sliku konvertujem za web onda ona po pravilu ispadne sa tamnijim nebom, tacnije kompresovana slika obavezno odsece malo histogram. Zato obicno prilikom obrade pustim nebo da bude malo svetlije od onog što mi se cini prihvatljivim.
:-[

Yagodinac

Ajde još nešto sa Letenke. Strelac i njegov Oblak (Sagittarius Cloud):



36x30sec, ISO1600, 44mm objektiv i f4.

Sunburst

Uuuu dobra,koliko prasine ebote!