• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jaro

Evo jos jedna nedovoljno obradjena fotka m81 i m82


Uploaded with ImageShack.us

digitalex

Bravo Jaro!
Moze neki detalji? Aparat, teleskop, obrada, broj slika, expozicija...?

Jaro

Pa da snimano je pre neko vece teleskopom 150/750 sa koma korektorom i cls filterom Canon300mod, slozeno je 18 slika exp od cca 8minuta svaka na ISO800. Javio mise problem sa flat snimcima, naime posle aplikacije istih imam gradijent do pola slike. Nesto sam to naknadno pokusavao srediti ali nisam zadovoljan rezultatom.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

gilecais

Zdravo Jaro! Obe fotke su ti jako lepe.Gile. :)

Laci

March 17, 2011, 01:16:44 am #1460 Last Edit: March 17, 2011, 01:27:00 am by Laci
Svaka čast Jaro! Uz ogradu da ne umem da uočim ono što bi jedan astrofotograf mogao i trebao da zameri svojim fotografijama ali ove tvoje astrofotografije mi se baš dopadaju :D Jednostavno, lepe su :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Wow! Obe su dobre... Meni je merilo fotke za M13 detalji u maloj galaksji NGC6207 koja je 11.6mag. Kad se vidi njena prečka onda je fotka stvarno pokupila maximum detalja u datoj situaciji.
A za ovu drugu... Jedva čekam da vidim kako izgleda obrađena  :)

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Poppaea

Posto mi je 40d postao drugo 'telo' htela bih da ga prilagodim prvenstveno za IR fotografiju a onda i za astrofotografiju. Ako neko ima iskustva s zamenom filtera na senzoru i rad je da ukaze na neke zackoljice (za sad imam samo web tutorijale na raspolaganju) nek mi sibne pp :)

Yagodinac

Poludeo sam kad sam video da su mnoge moje fotke "otišle"... Krivac je imagefra!  >:(

Koga interesuje većina toga još uvek postoji na http://www.astroblog-yagodinac.blogspot.com/

LOŠMI

Tek sam počeo da se bavim astrofotografijom.Još uvek fotografišem iz ruke, ali planiram da kupim adapter.Evo moje najbolje fotografije.Želeo bih da čujem vaša mišljenja i sugestije.  http://i.imagefra.me/dd7i4qe2

Laci

Quote from: LOŠMI on March 26, 2011, 12:20:00 pm
Tek sam počeo da se bavim astrofotografijom.Još uvek fotografišem iz ruke, ali planiram da kupim adapter.Evo moje najbolje fotografije.Želeo bih da čujem vaša mišljenja i sugestije.


Nisam "ekspert" za astrofotografiju ;D ali slika otkriva mnoštvo detalja i ima dobar potencijal da nastaviš dalje sa radom :). Čime fotografišeš?
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

LOŠMI

Fotografišem Canonom A550 powershot, a teleskop mi je SkyWatcher refraktor 80/900

Yagodinac

Lepa fotka Meseca, vidi se da je refraktor (oštar i kontrastan).
Ali, vidi se i hromatska aberacija, što od teleskopa, što od canonovog objektiva. U astrofotografiji photoshop ti dođe najbolji drug...  ;D
Tako da slobodno onaj rub reši tamo, možeš i ceo Mesec da prebaciš u C/B.

Odlično!

LOŠMI

Hvala, pokušaću da popravim to