• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

gilecais

Pozdrav Milose , intresuje me koja je varijanta alccd 5 kamere posto ih ima nekoliko varijanti.Gile.

MILOŠ

Pozdrav Gile. Ne znam koja je varijanta. mesec koji sam snimio je drugi snimak u zivotu. kupio sam je u teleskop centru u subotici. ako mi kazes koji podatak treba da nadjem ili procitam rado cu to uraditi.


Yagodinac

To je dobra kamerica, lepo je što ima veću rezoluciju od standardnih 640*480 pa može skoro ceo mesec da stane  :)

Djole

Quote from: Predrag on June 19, 2011, 03:15:31 pm
Laci, bez obrade odličan M13

Djole, čime je slikano? Detalji su solidno oštri!

izvinjavam se,nisam napisao
SW ED Apo 80/600,eos 350d, ISO 400, 10sec
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

Дејан Корцеба

Pozdrav svima na forumu. Nisam se dugo javljao, bavio sam se nekim drugim stvarima, a u međuvremenu sam naučio neke stvari iz astronomije. Igor mi je pozajmio svoj teleskop dobson 200/1200 pa sam pronašao više od 30 M-ova do sada, preksinoć čak 29 u jednoj večeri od kojih 19 prvi put te noći, ako sam ih dobro identifikovao. Malo sam počeo i da fotografišem Saturn i Mesec, a Igor je malo obradio fotografije u Registarx-u pa predložio da ih ovde okačim. Nisu loše, ja sam zadovoqan s obzirom na to da su mi to prve astrofotografije, a fotoaparat je držan u ruci. Sve je slikano Canon IXUS55, sa nešto optičkog zuma, single frame, okulari od 25mm i 6mm. Saturn sam slikao i u avi modu ali nisam provalio kako se stakiraju slike, pa za sada ništa od toga.

Yagodinac

Bravo! I sad, verovatno, Igoru nećeš da vratiš teleskop...  ;D
Vremenom se oko obrade provale cake, isprobaju raznorazne kerefeke i na kraju budeš bogatiji za neka iskustva. Ako ništa onda kažeš "iskusniji sam u photoshopu"  ;D ;D ;D

kocha

...i naravno za ove slike si zaslužio piće!!!

Дејан Корцеба


Sekula

Quote from: Дејан Корцеба on June 23, 2011, 07:02:33 pm
....Saturn sam slikao i u avi modu ali nisam provalio kako se stakiraju slike, pa za sada ništa od toga.


U vezi stakiranja postoji jako dobro youtube uputstvo  za Registax 5:

http://www.youtube.com/watch?v=daXevwCNi4k

Dobro došli nazad. Lepe slike.  :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Opet vas smaram...
Jedna brzinska fotka galaksije NGC4725 na nekih 30 stepeni vidine u Coma Berenices. Samo 19 fotki po pola minuta, ISO1600.

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2011/06/u-potrazi-za-m64.html


gilecais

Fino,fino Jagodince probaj jos vise frejmova da slikas pa odradi tako.Bice jos mnogo bolja fotka.Ovaj objekat je vrlo intresantan i vredi se malo vise potruditi oko njega.Pozdrav od Gileta. :)

Sinisa

Ima puno galaksijica između Vereničine Kose i Device.E slikaj to!
150/750 EQ3

Igor

Quote from: Yagodinac on June 23, 2011, 11:13:14 pm
Bravo! I sad, verovatno, Igoru nećeš da vratiš teleskop...  ;D


I neće.  ;D
Kakogod, Dejanu je dobro krenulo.

kocha

To je zarazna sprava....