• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Odiseja u Svemiru 2001, Artur Klark

Started by sh0, December 15, 2007, 01:00:15 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sh0

Sta mislite o ovoj knjizi, kao i ostalim knjigama Artura Klarka. Ja sam se odusevio kada sam procitao tu njegovu prvu knjigu, reakcija je bila sledeca, otisao sam u biblioteku i odmah sam uzeo jos 3 knjige, Druga Odiseja 2010, Treca odiseja 2061 i konacna Odiseja 3001, bas me zanima sta ce se desiti.
Da li je neko citao ove knjige? Sta vi mislite o tome, da li je to stvarno sve moguce? Da li se negde na Japetu nalazi neki abonosni monolit koji je skretnica za neki sasvim drugi svet...?
Sada uparvo skidam film sa interneta, i moracu da ga pokledam.
PEACE

Stojanov

sh0, pored ove trilogije A.Klarka o Prvom kontaktu , pogledaj jos : " Izgubljeni svetovi odiseje 2001" od istog pisca kao i " Prvi kontakt u delima A.Klarka " od Dr. Zorana Zivkovica.
Poznata je , ne previse skromna izjava A. Klarka povodom premijere filma "Odiseja 2001" vec daleke 1968 godine da bolji film od Odiseje je moguce napraviti samo na LICU MESTA.
Sto se tice monolita na Japetu , mastanje je jedna lepa osobina zaljubljenika u SF. Bez toga bi ovaj nas svet delovao pomalo dosadno. Sa druge strane , sama fotografija Japeta VEC deluje dovoljno fantasticno, cak i bez Monolita.

sh0

Hvala na ovome, jos malo pa cu pogledati ovaj film, a i ovo cu naci sto si mi preporucio.
Sta da kazem, negoda je covek uradio nesto fantasticno, i dosta sam komentara procitao da je to jedan od do sada najbolje napravljenih odnosno snimljenih SF filmova... Slazem se sa tobom da bi nam bez mastanja ovo sve bilo malo dosadno, ali eto... ko zna sta se tamo nalazi... Mozda i saznamo, a mozda i ne...
Najvise me je fasciniralo kada je Boumen sa svojom kapsulom spustio se na Japet, i usao u taj monolit,u kome je neki sasvim drugi svet,nepoznat... Jednostavno sam ostao bez teksta kada sam procitao tu knjigu. Kada procitam ostale tri javicu se, da podelim misljenja....
P.E.A.C.E.
The truth is somewhere....

burga

Izgubljeni svetovi su maksimalno zanimljivi, a Klark me je odusevio svojim kratkim pricama, od kojih su mnoge u Prvom kontaktu. Od pomenute tetralogije 2061. mi je definitvno najslabija, a Konacna odiseja je preterano tehnicka vecinom obima, ali je kraj vise nego zadovoljavajuci.
Jako me je razocarala knjiga Okidac, u kojoj je koautor, ali licno mislim da mu je taj drugi autor (potpuni anonimus) platio debelo da bi se i Klark potpisao, i cvrsto verujem da Okidac nije ni Klark procitao.
Rama je OK, i prvih par nastavaka, ali je za jednog ateistu poslednja knjiga je maksimalno neprihvatljiva.
Od drugih knjiga među prave bisere spadaju Pesme daleke Zemlje, Matica Zemlja i Svetlost Zemaljska. U svakom slučaju, meni je jako zanimljiva tematika kojom se ove knjige bave.

sale11472

Quote from: burga on January 06, 2008, 09:23:25 pm

Jako me je razocarala knjiga Okidac, u kojoj je koautor,


Mene je razočarala svaka ali baš svaka knjiga u kojoj je "koautor", tj. koju su pisali neki drugi a on se samo potpisivao uključujući i skoro ceo serijal Rama sem fenomenalne prve knjige "Susret sa Ramom" ostalo je Džentri Li ukvario do daske  :(


BTW ovome nije mesto u Astronomiji  ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

burga


Obersturmfuehrer

Quote from: burga
Rama je OK, i prvih par nastavaka, ali je za jednog ateistu poslednja knjiga je maksimalno neprihvatljiva.


da znas...i meni je bilo cudno, al sta da se radi....
Sto se mene tice, prvu Ramu, a bogami i drugu bih mozda stavio i ispred Odiseje....