• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Evolucija.....

Started by Maxscope, February 26, 2005, 07:19:43 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

burga

Тесла, дечко, то што кажеш није тачно. Само је математика која стоји иза теорије еволуције јако комплексна, и зове се теорија игара. Једначине које еволуционисти користе дао је Џон Форбс Неш млађи.

AshPiranha


Tesla

Burga, bas bi me obradovao kad bi mi objasnio sta ta formula kaze.
Kao prvo posalji mi link  do te formula da se ja malo prosvjetlim, da  mi mozda bude lakse da shvatim ono sto je za mene neshvatljivo.

AshPiranha

1. Postoje kreacionisti i postoje Biolozi, Hemičari, Fizičari, Astronomi.....
2. Kreacionizam = Dogma.
3. Reći nešto kao Evolucionista je idiotluk, Gravitacionisti, Kinetičkogasolozi, Filmolozi, Svelozi.... ne postoje....

ADDED TO IGNIRE.

Tesla

AshPiranha,
Sta je Dogma je manje vise objasnjeno u http://www.astronomija.co.rs/razno/darvin/dogma.htm i svidja mi se izvod iz rjecnika sta je dogma.
Na neki nacin, ono sto se ne moze dokazati, postaje dogma kroz neko vreme.
E sada, ni Darvinova teorija evolucije nije dokazana. Uvijek fali neka "karika" ili to se sada ne moze objasniti i tome slicno. Kako objasniti nastanak DNK? Tu se i naucnici (koji nisu kreacionisti), zamisle i nakraju izjave "ne zanmo, i to se nam cini CUDO".
Cudo je vec neka druga svera filozofije ili religije ili...

Ja volim da procitam vise stavova o tim teorijama/dogmama i oni koji zastupaju religijska nacela ili nacela stvaranja imaju dosta dobrih objasnjenja koja imaju i naucnu podlogu, tj. o njima diskutiraju neki Dr.xXXX kao i ovim evolucionisticim.

Nauka treba da se bavi objasnjenjima i dokazivanjem a ne zabranama misljenja. To nas vraca u eru lova na vjestice.

Obersturmfuehrer

Quote from: Tesla
E sada, ni Darvinova teorija evolucije nije dokazana.


kako nije dokazana?

Quote from: Tesla
Uvijek fali neka "karika" ili to se sada ne moze objasniti i tome slicno.


naravno da uvek stosta fali, ali je dovoljno otkriveno da se moze stvoriti poprilicno precizna slika Svega.


Quote from: Tesla
Kako objasniti nastanak DNK? Tu se i naucnici (koji nisu kreacionisti), zamisle i nakraju izjave "ne zanmo, i to se nam cini CUDO".


hm....sta bi tu bilo tacno cudno?


Quote from: TeslaNauka treba da se bavi objasnjenjima i dokazivanjem a ne zabranama misljenja. To nas vraca u eru lova na vjestice.


pa, nauka se i bavi objasnjenjima i dokazivanjem....

Tesla

Za administratora, Mozda ova tema I na neki nacin pripada Astronomiji, ali bi bolje da je pod: nastanak zivota u Svemiru.

Ne bih htjeo da ja sada pisem moja razmisljanja, zato evo nekih profesora, na koje sam naisao (jedan Srpski drugi Hrvatski), a sto je bitno postavljaju pitanja kako je nastao zivot u svemiru, sto na kraju dodje i pitanje o nama. Da li smo sami?....

Dr. Miroslav Filpovic , knjiga Astronomija na svim talasima
http://www.astronomija.co.rs/astronomija/predavanja/filipovic/duelAjdacic_Filipovic.wmv
Akademik Vladimir Paar
http://www.blog.hr/print/id/1622750760/spectrumova-tribina-na-kbfu.html

Zakon termodinamike i Evolucija
http://www.1729.com/evolution/2ndlaw.html

Ima jos puno literature na engleskom ili knjiga prevedenjih na srpski, ali nema knjige koja objasnjava kako je nastao vec samo teorije ili CUDJENJA i sumnje da stvaranje bilo necije djelo.

Kako ne nastao prvi atom posle velikog praska, od kvarkova, a kao su nastali kvarkovi..??? od energije, jer je to jedino i postojalo tada.

E sada, kako je bez informacije/inteligencije nastalo sve ovo sto je sada tako idealno (materije, biljke, zivotinje, ljudi, svaki organ u nama je idealan itd...). Pocev od atoma, "lego kocke" od kojih je sve sastavljeno samo ih treba na pravi nacin povezati.
Slucajno, koja je to formula da to dokaze?
Gje su fosili neuspjelih pokusaja Evolucije da stvori nesto. Tih prelaznih oblika bi moralo biti vise nego postojecih fosila npr. ptica sa jednim krilom ili bez nogu, ili bez ociju ili ce cudne zastrasujuce mogucnosti. Moramo se sloziti za neka zivotinja bez usta ne bi mogla da prezivi....

Sav zivo je poceo iz vode, i onda je riba zazeljela da vidi sta je napolju, pa je dobila pluca....carolija.
Prvo bi morala da postoji riba sa plucimai skrgama.

Ali sta mene fascinira je pocetak, atomi, geni, DNK to da nastane bez vanjskih uticaja informacije, nego slucajno.
Da li neko vjeruje da ce se PC sam sastaviti ako poredam sve potrebne djelove i recimo bacim to u more ili pustim da to vjetar proba vrtiti xxx godina.
Da li neko vjeruje da se se SW za PC sam kreirati jer je PCju dosadno bez SW
Da li neko vjeruje da i da dam source code u PC da cega on sam kompajlirati i da ce proraditi kroz milijon godina.

To mene muci i volio bih da cujem neka vasa razmisljanja

sale11472

Molba moderatorima, ova tema pod lock a onda je obrisati čisto zarad higijene foruma! A ako baš i neko smatra da ne mora da se briše u Astronomiji joj sasvim sigurno nije mesto, možda u podrumu mada je ovo postalo definitivno za bacanje....

Da ne zaboravim citat sa gore navedenog linka a u vezi teorije evolucije
QuoteJednostavno, treba biti blesav (ili ministar) pa sasvim poreći tako valjanu teoriju.

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

burga

February 20, 2008, 08:05:11 pm #23 Last Edit: February 20, 2008, 09:31:49 pm by burga
@Edison
J. Maynard Smith, G. R Price, The Logic of Animal Conflict, Nature 246 (1973), 15-18; cf. J. Maynard Smith, ''Evolution and the Theory of Games'', Cambridge University Press, Cambridge, 1982.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Рибе_дводихалице

Sasa