• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Hubble pronašao dupli Ajnštajnov prsten

Started by vlajkoni, January 14, 2008, 08:21:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlajkoni

NASA-inim "Hubble Space Telescope" otkriven je tzv. Ajštajnov prsten, optički fenomen koji do sada nije viđen u svemiru.
Više na :
http://hubblesite.org/newscenter/archive/releases/2008/04/full/

sh0

Jos kad bi znao sta je to... onda bi mogao da prokomentarisem... ali posto si sam rekao da dosada nije vidjen u svemiru onda je ovo jako lepo...

Kizza

Drago mi je sto si iskren,retko ko bi to priznao :)
Prstenovi su jedini dokaz da je spoj izmedju neutrina i fotona moguc!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

A sto da lazem...? Pa zar nije poenta pomoci onome koji ne zna!? Jednostavno sam zeleo da znam sta je to, i eto sada si mi Kizo rekao i HVALA TI... I ja bi nekome pomogao, i rekao mu nesto ako ne zna... A ne odmah da ga prozivam kako je glup ili sta vec... Ovo je forum i ovde ljudi razgovaraju, a nevredjaju se. Kizo svaka cast, ti si moj mentor... :D

SUPERHEROJ

Nemoj tako Kzzoo, malo deluje prepotentno tvoja izjava

Kizza

Nikada nisam ni pomislio da je neko "glup" ili tako nasto!Ako si tako razumeo onda izvini ali poenta je u tome da nasa saznanja o "Dubokom Svemiru" su vemo mala jer ono sto vidimo ne mozemo objasniti ni zdravim razumom a kamoli potvrditi putem fizike ili matematike.Ja imam 50 godina i niko me nikada nece ubediti da Foton nema masu!Svi pametni ce reci da sam glup i u pravu su!"Neutrino" nema nista ali ima masu i Ja to ne priznajem jer sam glup!
Brate, kolko mi je sad lakse  :-*
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sh0

Kizo neznam da li si ovo uputio meni ili superheroju, ali ja stvarno nisma imao losu nameru sto sma ono napisao, nisam nikoga prozvao, samo sam potvdio, i rekao sam kako se treba pomoci onome ko ne zna... Sorry ako je pogresno protumaceno...

sale11472

Quote from: Kizza on January 14, 2008, 10:00:53 pm
Prstenovi su jedini dokaz da je spoj izmedju neutrina i fotona moguc!


Sad sam zbunjen koji su to spojevi neutrina i fotona i šta nastaje kao rezultat tih spojeva???
Ajnštajnovi prstenovi su ilustracija kako gravitacija deluje na fotone koji nemaju masu (kako je ekperimentalni dokaz jači od bilo čijeg mišljenja Kizza bi svoje neprihvatanje ove činjenice morao eksperimentalno da dokaže). Ključna reč za pretragu je "Gravitational Lensing" ili gravitaciona sočiva ima o tome dosta i na astronomijinom sajtu pa malo potražite......
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

r2d2

spojevi neutrina i fotona?
Ja misl`o da je to dokaz Ajnstove teorije relativnosti!!
Deder obrazlozi nam to malo ako te ne mrzi......

Pavdu

Kakvi, bre neutrini i fotoni???

Ovo je samo još jedan oblik gravitacionog mikrosočiva... Doduše, možda ne još dobro istražen.

Quote from: sh0 on January 14, 2008, 10:06:17 pm
Jednostavno sam zeleo da znam sta je to, i eto sada si mi Kizo rekao i HVALA TI...


;D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Kizza

Izgleda da ovde moze da svako kaze sta hoce pa cak i da se nasali ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Quote from: r2d2 on January 29, 2008, 01:54:19 pm
spojevi neutrina i fotona?
Deder obrazlozi nam to malo ako te ne mrzi......

Molim Kizzu da nam odgovori...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2


Kizza

Eto sta moze jedno slovo da napravi!Hteo sam da kazem:Radim na tome.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?