• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

cetvrta dimenzija

Started by luna, January 31, 2005, 12:20:41 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Ma cetvrta dimenzija je ljubav ;) :D
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

NeLeO

 
QUOTE (Sich @ 14. Feb. 2005., 01:19)
Ma cetvrta dimenzija je ljubav ;) :D [/quote]
-he podseti me na "Nindza kornjace" i Dimenziju X :D


Vanzemaljac

 Nebih mnogo da komentarisem teoriju o cetvrtoj dimenziji iz vise razloga ali ako pogledate snimke sa ovog 4d ultrazvuka koji koristi sondu za cetvorodimenzionalno prikazivanje ploda u majcinoj utrobi ,mozda vam pomogne u vasem pogledu na celu teoriju o cetvrtoj dimenziji i mala je razlika u toj jednoj dimenziji vidljiva dok je jako velika u naucnom pogledu.

Vidim da se stalno spominje VREME ,pa malo malo VREME ja sam razmisljao dugo  o tom VREMENU ,po meni VREME je samo plod nase maste i nasa navika odnosno vreme smo mi izmislili i prihvatili kao stalni termin koji nam je naravno pomogao u svemu.
Ali dali ste se nekad zapitali sta bi bilo ako nebi postojalo VREME ? kao sto ne postoji kako bi tada ljudsko razmisljenje bilo ? odnosno da objasnim sta mislite da nepostoji SAT odnosno da ne postoji dan ,odnosno da nas um nespoznaje te termine kao sto su
VREMENSKI termini, to je jako zanimljivo pitanje koje sebi postavljam vec duze vreme

Druga stvar je jako zanimljiva a odnosi se na VREMEPLOVE opet to vreme ja mislim da kada bi covek razmisljao potpuno suprotno vremenu mogao bi napraviti taj vremeplov ali se nebi zvao vremeplov vec nekim drugim imenom odnosno kada covek nebi razmisljao u smislu proslo,sadasnje i buduce OPET TO VREME, jednostavno bih spoznao  sustinu necega sto je trenutno vezano za filozofirnje oko masine koja se zove vremeplov.Ja naravno kada bih to znao nebih sada kuckao ovde na forumu teme vec ko zna sta bih sada radio.

Ja mislim da ta tajna lezi u universumu ili bolje reci universumima ali evo pokusacu da objasnim ali jako tesko mogu objasniti ovako text-om ono sto mislim i moracu se pridrzavati vremena jer nam je VREME jednostavno nametnuto u umu ali probacu ga i zaobici, mislim ja cu pokusati jer pisem knjigu o tome tako da nemogu sve objasniti.Naime pretpostavimo da imamo jedan universum zvacemo ga universum 1 to je sasvim normalno i dokazano a sada pretpostavimo da imamo beskonacan broj universuma i definisimo ga kao (n)  i da nase telo stari odnosno da se radjamo ,zivimo i umiremo generacijama i generacijama i da se to ponavlja da je svaka generacija koja izumire ili svaki covek odlazi u drugi universum jer je ovaj universum definisan za trenutno stanje(OPET cu KORISTI VREME UPRAVO ODAVDE  jer nemogu pronaci vec dugo  resenje kako prevazici taj deo teorije) e sada on kada umre on umire u ovom universumu dok zivot ponovo zivi u UNIVERUSUMU ali do trenutka kada je umro i taj universum je definisan brojm xd12 naprimer naravno ta cifra ce biti jako veca od obicna 4 znaka jer bi imao n beskonacan broj kombinacija ili jako veliki broj universuma koji se  bez super racunara nemoze kontrolisati ali naravno nista nije beskonacno pa ni universumi,,, e sada svaki universum je napravljen sa istom postavkom  
kao nas universum ali  svaki universum skladisti onaj trenutak koji se vec desio ili ce se desiti nadam se da me razumete , samo je potrebno pronaci prolaz izmedju ovog universuma i tog koji se definisao naprimer kao prethodni broj od ovog u kojem mi jos uvek zivimo jer pretpostavimo da kada umre neko bice nizi broj od vas odnosno razbiti algoritam n universuma a to znaci da ukoliko bi mogao pronaci nacin da iz jednog universuma odes u drugi i naravno pogodis tacan broj tog universuma u koji je ziveo neko ko je umro NAPRAVIO MOGAO BI SE VRATITI U PROSLOST odnosno kako ga zovemo napravili bi vremeplov.i ukoliko bi se ova teorija ispostavila tacnom mislim da bi uspeo teoriski opisati ili bolje reci filozofski objasniti nacin celog procesa
naravno u toj prici imaju udela CRNE RUPE ali ja zaista od ovog vise nemogu pisati je
nemogu objasniti ceo proces na FORUMU nemoguce je koristiti samo text za tako nesto.MISLIM ja neznam dali sam bio jasan jer mogu ispasti glup kao sto me vec neki smatraju, ali vec vise mojih teorija se objavilo na raznim romanima a pisao sam ih na internetu i naravno nisam imao nista od toga, nego to nije toliko bitno koliko mi je bitno ovo na cemu trenutno radim ali nemam mogucnosti materijalni da dovedem to do kraja.

pozdrav i ukoliko sam dosadio nekom sa pricom nezamerite mozda sam stvarno suvise mlad i neznam o cemu pricam.

Vanzemaljac

 Da dodam jos ovo. Kada su pecinski ljudi prvi put stali ispred okeana mislili su da je on bekonacan,danas je okean u velikom postotku istrazen maximalno dok naravno ima jos jako mali broj koji nije istrazen u potpunosti ali se zna kompletna povrsina svim reka,jezera,mora,okeana na planeti, isto tako najveci vrh Mount Everest je nekada bio nedostizan danas iz Londona bogati ljudi sa svojim privatnim helikopterom odu na izlet i to ne manje nego na vrh Mount Everesta :) zabodu zastavu opale 10 fotki sa svojim 1D mark-om :) i vrate se na veceru u London-u,jos primera sledi sad a jedan od najnedostiznih ljudskih ciljeva koji smo smatrali dugo remena nedostiznim i beskonacnim bio je Mesec ali danas je to sasvim normalno otici na Mesec ;) da nedetaljisem bas sve ono sto se zna vec da kazem sta mislim , mislim da je vec jednom neko kazao a oni koji znaju sjetice se ovog i znace o kome govorim, da na zemlji je najveca brzina brzina svetlosti dok u universumu postoje jako vece brzine od brzine svetlosti i nikako nije tacno da nema vece brzine od brzine svetlosti nema na zemlji ali u kosmosu DA  , e upravo to se ceka da bi se postigao efekat moje teorije , ukoliko bi uspeli da napravimo brod koji ce ici vecom brzinom nego brzinom svetlosti mogli bi  otici napred i nazad ne pre i posle vec napred  i nazad i to na vrlo jednostavan nacin posto svi znamo da su Crne Rupe jedna vrsta gravitacionih vrtloga i toj gravitacionoj sili se nemoze nista otrgnuti i to tako postoje crne rupe koje isisavaju. ja mislim da su Crne Rupe


Prolazi izmedju dimenzija,, evo kako to mozete shvatiti kao da zivite u jednoj prostoriji pravougaonoj velicine oko 10.000 kvadratnih metara i ubedjeni ste da jednostavno nepostoji nista osim ta prostorija ali jednog dana upadnete u rupu malu rupu ,malu u odnosu na 10.000 kvadratnih metara i tog trenutka vi otkrijete da postoji jos jedan pravougaonik koji je isto 10.000 kvadratnih metara naravno ja nemogu da tvrdim dali su univerzumi iste velicine kao ovaj u kojem mi funkcionisemo ,ali mogu predpostaviti ,e sada ukoliko bi dosli do crne rupe gravitaciona sila bi nas jednostavno uvukla unutar "RUPE-PROLAZA" i prosli bi u neki "OVDE MORAM KORSITI VREME" prosli bi u drugi universum odnosno neki trenutak koji se desio ili ce se desiti,naravno postoje rupe u kojima mozemo proci u drugi universum ali i naravno nemozemo se vratiti kroz te iste rupe, jer nismo jos razbili algoritam universuma da bi mogli odrediti tacno onaj univerzum odnosno trenutak u kojem zelimo otici i znati koja je rupa za izlaz iz naseg a koja za ulaz u nas UNIVERSUM,ovo je jako opasna teorija i unikatna je jer je moja ,mislim da bi iz ove teorije ukoliko se ispostavi tacnom jednog dana a ja se neplasim da ce je neko ukrasti, jer ukoliko bude tacna SAZNACE SE I TACNA ISTINA KO JE TVORAC OVE TEORIJE A KO LOPOV ,mozda se vec i zna, mozda je vec ova teorija tacna ali u nekom drugom universumu i mozda kada uradimo neku losu stvar neko dolazi iz drugog universuma i vraca nam za nase GREHE odnosno mi to sve prebacujemo BOG-u ,dok ja mislim da to radi neko ko zivi u nekom universumu, koji je moze se reci a da se nekoristi vreme iznad naseg ili ako koristimo vreme - onda bi to bio neko ko zivi u buducnosti mozda nam on vraca ono sto smo zgresili, jer ako bi se to ispostavilo tacnim nevidim razlog da bi neko i uspeo da kontrolise sve to i naravno svako bi mogao raditi sta zeli kao sto su mislili 1981 neki kazu a neki 1982 kada je nastao internet od vojne mreze svi to vec znate da je internet skup razlicitih mreza koji komuniciraju preko TCP/IP protokola definisan 1982 kao globalna mreza, mislili su da ga mogu kontrolisati ali se ispostavilo da nemogu ili da mogu ali samo jedan deo,odnosno ukoliko bi se ispostavilo da je sve ovo tacno sto sam napisao onda bi se i dokazalo nepostojenje BOGA sto bi moglo doneti ogromne probleme nasoj CIVILIZACIJI, razmislite samo sta bi to znacilo, i ja mislim da bi se trebali spremati za taj smak sveta a ne od KOMETA,SUNCA,LEDA,VATRE I VODE itd itd neznam vise ni sta izmisljaju po ceo dan, zagadjenja zivotne sredine , nekazem da SVE TO nije bitno, samo kazem da je u odnosu na ovo ukoliko se ispostavi tacnim SITNICA.

Ima tu jos stvari ali mozda jednog dana dodam jos.
Pozdrav

luna

 STA RECI?  :wacko:  

TenMonGaKuSha

 Ne verujem u n svemira, a crnim rupama se cesto pridodaju mitolosko-religijsko misticne osobine u zadnje vreme

Sich

 hehe, vanzemaljac ovo je dobroo:))
samo kako znas da si ti prvi setio toga???
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Vanzemaljac

 ehhhh kako znam vrtelo mi se u glavi vec dugo vremena i onda boom izbacim i
oslobodim mozak od suvisnih informacija i nastavim dalje jer mi samo opterecuje mozak a od toga nece biti nista jos dugo godina a mozda i nista od toga nece biti
nikada.

Nego jednog dana ti mozda i pokazem ko je zaista to smislio mozda brzo a mozda ce
to i potrajati ???

To je samo teorija odnosno bolje reci filozofija (filozofiranje) nema se Sish mogucnosti
za takav vid istrazivanja u zemlji gde ja zivim  :(  oprema koja bi mi omogucila bilo
kakva istrazivanja ove teorije jos uvek ne postoji ,, ja bih mogao opisati opremu kako
bi trebalo izgledati ali nazalost to je jos uvek naucna fantastika i ta oprema sa ljudima bi kostala jako mnogo ,prema tome neshvataj  bas ovo ozbiljno jer se sve nagadja a nista nije naucno objasnjeno.Dosta dugo vremena je proslo od dana kada se to meni vrzmalo po glavi ali mozda je vec neko napisao nesto ili bolje reci prepisao :) pogledaj link od fotke tu je malo bilo nagadjanja odnosno nisu bas dovrsili njihovu misao ili bolje reci nisu imali dodatnih informacija da prerade pricu.

Ovo je za mene sada glupost odnosno ovo je za mene kao da provalis putanju krivulje
koja prati pad i porast neke valute na berzi, znaci poludis a nista ne uradis, ja sam bas napisao ako nista od ovog bar roman se moze napisati a ako nista od romana bar popuniti neki web site da se ima sta citati  :lol:

Pozdrav

Sich

 Hehe, pitao sam te kako znas da si se prvi toga setio iz razloga sto sam odmah znao da nemas srece
To se inace zove Everetov multiveryum
Evo malo da cituckas Many worlds FAQ
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Vanzemaljac

 :) A zasto se zove Evertov a Autorska Prava su na  © Michael Clive Price, February 1995

B)


Sich

 pa Michael Clive Price je samo napisao faq, nije nista novo osmislio pa da se zove po njemu :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 Istina je a je dodavanje vremena kao treće dimenzije malko komplikovanije nego samo dodavanje. Vreme kao dimenzija utiče i na neke druge stvari u teoriji relativiteta. Nešto kao posebna tumačenja termina "sada" u prostoru.  

Vanzemaljac

 Ma problem je u vremenu jer vreme ne postoji, najvecA ljudskA zabludA
"VREME JE PLOD NAŠE MAŠTE"

Sada kada bi pitao 1000 ljudi kako bi zamislili zivot gde ne postoji TERMIN VREME niti TEORIJE vremena "Svi Bi Dali Isti Odgovor"

E sada koliko nam vreme pomaze a koliko odmaze je diskusija o kojoj se moze komentarisati danima.

Moja Teorija Je Univerzalna Kao Sto On Ima Svoja Autorska Prava Na Svoju Teoriju, tako pokusaj da pronadjes text kao sto sam ja napisao na internetu ili bilo gde ako pronadjes istu samo jednu recenicu onda si 100% u pravu.Mada opet kazem da je ovo bar u nasim zivotima jos uvek neostvarljivo jer ima mnogo stvari koje se trebaju izmisliti da bi se moglo pomisliti na ovaj projekat ,prolaza kroz crnu rupu :) sve u svemu
nije toliko ni bitno u nasem zivotu sve ovo, jedino za neki roman


Pozdrav

Sich

 
ma nije problem u istim recenicama, problem je u istim idejama :)

i sta bi bilo da ne postoji pojam vreme?? :)
dobro, opsta teorija relativnosti ne bi postojala, a jos...?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter