• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

zasto volite astronomiju?

Started by antares, February 02, 2005, 08:06:40 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

antares

 zasto volite astronomiju i sta je to sto vas je privuklo?

antares

 ...nadam se da ce vam ova tema biti zanimljiva  :)  

Nexus 6

  :blink: HMM..pa ima tu dosta toga....khm khm...vidim da sam prvi...no da ne duzim mnogo...svemir i zvezde su me na neki cudan nacin privukle jos od mog prvog kontakta sa tom temom (negde u osnovnoj skoli)....kao mi smo ovde a sta je napolju...kakv je svemir?...gde su zvezde?..dali ima zivota van nase planete? i sl. su samo neke stvari koje me interesuju pa sam poceo da se sve vise zanimam i interesujem za tu tematiku....(naravno bilo je tu da se ne lazemo i uticaja SF filmova, a onda je dosao cuveni casopis GALAKSIJA....) i to je posle krenulo svojim tokom..eto u najkracem to bi bilo to.... B)  

vanillasky

  Mislim da je dovoljno postaviti pitanje: Sta je to oko nas i gde smo mi ? Svakog normalnog bi to zainteresovalo, zar ne ?

antares

 slazem se vanillasky (btw, super ti je nick  :) ) samo astronomija ne mora da bude jedini put za trazenje tih odgovora. zasto bas astronomija?  

a sta je sa ostalima? zar ste toliko okupirani istrazujuci dubine kosmosa da niko nece da gvirne unutar sebe??? :lol:  

Dule_smor

 "volim sve sto vole mladi..." :)))))

NeLeO

 -eto sve krenulo zbog radio-amaterizma,kako se prostiru radio talasi,pa uticaj sunca na prostiranje radio talasa,pa odbijanje radio talasa od jonizovane tragove meteora....pa odbijanje radio talasa od aurore...itd...itd
-ha pa astronomija je svuda oko nas   :P  

tachion

 astronomija je dobra iz vise razloga. meni licno najbolji razlog je taj sto se bavi samim nastankom kosmosa i zivota uopste.moglo bi se reci da je ujedno i filosofska disciplina pomalo.jednom sam cuo da je steta sto danas nema filosofa-astronoma,kao sto je bio imanuel kant,koji bi mogli nekim svojim objasnjenjima da pojasne malo neka sustinska pitanja.  
bez namere da potcenjujem ostale grane nauke,mislim da ,uz medicinu i fiziku-hemiju,astronomija je od sustinske vaznosti za opstanak ljudske civilizacije,jer je ocigledno da ,ako ne u blizoj,onda u daljoj buducnosti,zivot na zemlji nece biti moguc zbog opasnosti koje dolaze iz svemira.
generalno,lista razloga je poprilicno duga da bi mogla da stane u jedan post.

Djorvoz

 To je jedina stvar koju bih radio a da ne dobijam platu za to :)  

Inica

 Caos people... astro-people... :P

Jel znate koliko mi je trebalo da vas nadjem? Cio moj zivot...
A sad cu 16g.
E to je moja omiljena tema... a kad vam kazem kad sam pocela da se interesujem za astronomiju necete mi vjerovati... :D

Pa bila sam josss malaaa, oko 4,5 godina... i vjerujte mi, sasvim se dobro sjecam tih trenutaka... moje prve zaljubljenosti... u nebo...

A zasto... to mi je u krvi... Nije bilo sanse da me interesovanje to interesovanje prestane vuci za usi:-)) :lol:
Previse je lijepo, da bih ikada, bar u ovom zivotu, mogla da odvojim bar mali dio tih osjecanja od naseg izvora zivota...
...Nema sanse... B)
(e pazi sliku...u pitanju je maglina u strelcu) )

marino

QUOTE (Inica @ 24. Mar. 2005., 16:29)
pocela da se interesujem za astronomiju necete mi vjerovati... :D

Pa bila sam josss malaaa, oko 4,5 godina [/quote]
od sveg ti srca zelim da ta zaljubljenost nikada ne prestane, zelim da te ne sputaju roditelji, kolege, profesori, prijatelji..i zelim ti najvazniju stvar..budi odvazna i napravi sve sto mislis, jer za tebe nista nije nemoguce..zelis li doci medju ekipu koja slicno razmislja tijekom ljetnih praznika javi se na mail..
m

PS (i ne zaboravi raditi biljeske, ako i ne budu zavrijedile nobelovu nagradu, mamiti ce ti osmijh na licu kako godine budu prolazile)
Vidulini Observatory

Inica

 Eh... sto me ishvali... :rolleyes:Ko da sam ne znam ko:-)))
hvala Mario.
A kakva je to grupa u pitanju?
Jesi li isao na Letenku prosle godine? B)

[CODE]samo zivi svjezinom djeteta... i spoznaces pravu istinu...

marino

QUOTE (Inica @ 24. Mar. 2005., 22:43)
hvala Mario.
A kakva je to grupa u pitanju?
Jesi li isao na Letenku prosle godine? [/quote]
ne smeta mi, al tebe radi nije Mario, vec Marino 8)
materijali budu online za koji dan, dotada - pisi mail, dobijes "sirove" materijale
ne, nazalost nisam bio na Letenci, sasa mi nije osigurao devizne dnevnice (salim se) dodjem dogodine, ove godine u to neko vrijeme idemo u juznoafricku republiku na dva tjedna..
evo nesto zbrda/zdola materijala o lanjskoj ljetnoj radionici, bude novi link i poslozeno za koji dan kada se novi site auv stavi na server;

http://www.pixelextreme.com/clarke2004/

m
Vidulini Observatory

TenMonGaKuSha

QUOTE (astrolog @ 2. Feb. 2005., 07:57)
zasto volite astronomiju i sta je to sto vas je privuklo? [/quote]
Radoznalost koja nema granica, ljubav prema prirodi.
Moram priznati da su me privukli SF filmovi kad sam bio klinac :)

Marilyn

 Astronomija nas na bar najmanji moguci nacin odvodi od ovog tupog sablonskog prizemnog realnog sveta.
Ne sputava mastu.
Radja ideje.
Oslobadja duh jer se osecate mocno a istovremeno tako sicusno i nebitno.
Ubija ego i nalazi opravdanje za svaku mrsku mi obavezu, sa izgovorom, bolje da uzivam, ionako svakog casa mozemo svi da umremo od ogromnog meteora...

Inace pozdrav svima, nova
supernova
:)