• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

zasto volite astronomiju?

Started by antares, February 02, 2005, 08:06:40 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

Pa postoji barem 1001 razlog zasto volim astronomiju, ali da bih skratio navescu samo jedan u obliku citata:

"...Astronomija je korisna zato sto nas uzdize iznad nas samih, korisna je zato sto je velicanstvena, korisna je zato sto je prekrasna. Upravo ona nam pokazuje koliko je nistavan covek telom a koliko je veliki duhom, posto mu je um u stanju da obuhvati bezmerna prostranstva, u kojima mu je telo samo jedna zanemarljiva tacka, i da uziva u njihovoj bezglasnoj harmoniji. Samo tako postajemo svesni svoje moci. I tu nijedna cena ne moze da bude dovoljno visoka jer nas to saznanje cini jacim.."

Henri Poincare
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

tachion

sjajan citat.
ima i tesla neke citate,potrazicu.

eyej

Gledao sam skoro na Discovery-ju neku njihovu projekciju dogadjaja kako bi moglo da bude kada bi covek mogao da ode do Neptuna i Urana.. i dalje.. (klasican njihov stil, znate i sami). Sve u svemu, tu sam cuo jednu recenicu koja me je pogodila toliko da ne mogu da vam opisem! Bez obzira sto je citava emisija simulacija i izmisljena, ova recenica opisuje razmisljanje 1000 i 1000 ljudi koji imaju potrebu da znaju, a izmedju ostalih i mene! Da ne davim, kada su birali posadu da krene na taj veoma opasan (i vrlo verovatno smrtonosan) put, jedan od izabranih je rekao (otprilike citat):" Vi, mozda, ovo dozivljavate kao rizik, ali ja se osecam kao da sam upravo dobio glavnu nagradu na lutriji! Vi cete gledati slike.. i slusacete o tome.. ali nikada necete znati!!!"  Sapienti sat!

eyej

Naravno, i kada se pored svega navedenog dodaju rostilj,  pivo i extra druzenje.. pa ko normalan ovo ne moze da voli!?? Samo se nadam da cu i ja doziveti skoro tako nesto! Ako ima nekih takvih akcija..racunajte na mene! :D