• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Problem sa slikama

Started by abrasax, January 28, 2008, 11:15:05 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Problem jeste u firewallu, ali ne u skriptama.

Ukratko, treba da otvorite i TCP port 82 u outgoing smeru, eventualno samo za web browser koji koristite. Regularno se koristi TCP port 80 (koji se zove i http port), a to je port preko koga pristupate celom webu. 82-jka je zatvorena.

"E-čuo" sam se sa Atilom oko ovog problema. Naime, desilo se / dešava se da neko pokušava da downloaduje ceo sajt, sa puno istovremenih konekcija, što se odražava na rad i sajta i foruma. Radi toga, Atila je postavio još jedan server, koji je veoma brz, ali i prilično nefleksibilan. A valjda mu se pristupa preko 82.

Dakle, kako stvari trenutno stoje, problem je u firewallu; ali postoji još jedno rešenje. Bez obzira na sve, za sada treba da otvorite TCP 82.

sale11472

Eh damn, mislim ja na poslu ipak nemam pristup ni firewall ni proksiju ma nemam ni neki naročit pristup računaru, a od kad su ih "sređivali" phuuu ne rade ni neke bitnije stvari pa sam neučio da se ne nerviram preterano ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

Iz nekog razloga se slike (izgleda) otvaraju preko nestandardnog porta. Svi koji koriste proxy servere, izlaze na net preko firewalla, rutera, NAT-a ili cega vec mogu da imaju problem.

Nadam se da ce Atila to uskro da resi. Do tada, menjajte provajder, sredite firewall ili probajde bez proxy-ja :)




Hehehe, pocetnicka greska. Odgovorio sam a nisam video da tema ima drugu stranu :)

ps. Znaci problem sa onima koji nemaju kontrolu nad firewallom, a takvih ima mnogo, ostaje :(
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

stameni

Opcija je drugi subdomen, ali to ipak zavisi od Attile.

abrasax

Dakle, problem ostaje. Tužan. (tako to meni izgleda)

stameni

Ne mora da ostaje. Ako se skupi više ljudi -- mada ih već ima prilično -- možda svi zamolimo Attilu da se pozabavi problemom :)

Uzgred, može li "AM" da stane na jedan CD? I odmah drugi uzgred: da li je izvodljivo da uz "Astronomiju" stigne kao dodatak i CD sa celim "Astronomskim magazinom"? Da onaj ko bi da downloaduje ceo sajt (zbog toga je i nastala cela ova gužva) ne mora da se muči :)

Pusti snovi, ili...?

Sasa

AM moze da stane, doduse ne na CD, nego na DVD (i da jos ostane prostora). Je l mislis da se AM nareze pa da ide kao dodatak svakom primerku Astronomije? To ne moze iz vise razloga. 1. To bi bilo preskupo, 2. AM bi prvo trebalo prilagoditi, tj. precistiti, izbrisati nepotrebne fajlove, prepraviti neke linkove koji rade samo na Inernetu itd. a to je posao koji nema ko da radi. Itd.

Ako mislis da se AM podeli onako neformalno, kome treba, pa to sam ja vise puta radio. Na jednom od ranijih kampova svako je dobio CD sa AM + nekoliko astronomskih programa. Ako nekom treba narezani AM (jos jednom, onako, radna verzija sa nekim pokidanim linkovima) - moze. Samo me nemojte terati da idem na postu i saljem.

sale11472

Quote from: Sasa on February 01, 2008, 10:38:20 pm
..... Samo me nemojte terati da idem na postu i saljem.


A jel možemo lepo da te zamolimo ??? Ona varijanta  "please, pretty please, with sugar on top  ;D ;D ;D"

OK šalu na stranu ja sam stvarno zainteresovan za taj DVD pa čak ako se nadje vremena bih uradio i nešto po pitanju
QuoteAM bi prvo trebalo prilagoditi, tj. precistiti, izbrisati nepotrebne fajlove, prepraviti neke linkove koji rade samo na Inernetu itd.


Doduše vreme kada bi to bilo gotovo zavisilo bi od toga gde će me sve poslom slati  ;)


Aj baš ako ne može da se šalje poštom, strpeću se ja do nekog susreta ili dolaska u Bg ili bar do MM na Letenki
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Ma ne mogu da idem na poštu. Ne znam šta mi je gore, da usisavam prašinu ili idem na poštu. Ali narezaću ti sajt pa kad bude prilike...

r2d2

Evo ja cu da dodjem gde god  treba. Da budem iskren pokusao sam da svucem Am na hdd i skinuo sam nekih 400mb. Kada sam shvatio da mozda ipak svojim "svlacenjem" remetim rad  servera odustao sam (4-5 sati je to trajalo). Program s kojim sam to pokusao je ponekad isao i na nasine i druge sajtove .
Meni licno bi bio dovoljan i cd. Kako rece Sasa ovde je nakrcano skoro sve dosadasnje znanje iz astronomije (a i sire) i mislim da je korisno  imati i off line.