• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nova Letenka

Started by NASA, January 28, 2008, 07:59:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

January 28, 2008, 07:59:18 pm Last Edit: January 28, 2008, 08:38:54 pm by NASA
sta mislite o ideji,i dali je ostvarivo da ove godine ne bude Letenka nego neko mracnije mesto?
ovo prvenstveno pitam lorda star-partija gospodina Zorkica :)

sale11472

STROGO PROTIV!!!!!!!
Letenka je posebna institucija i kao takva treba da ostane i opstane. Jeste da je problematična zbog blizine Novog Sada ali na nekom tamnijem mestu bi Logistika bila neuporedivo teža i verovatno bi bilo mnogo manje posetilaca. Sem toga ako se ne varam jedna naša eminentna institucija pravi LSA na znatno tamnijem mestu...
E sada stvarno bi bilo lepo imati neki Star Party pod tamnim nebom ali to bi ipak trebali da organizuju lokalni astro-amateri a ne Saša, pa malo i on da gostuje ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

pa znam ipak letenka je ikona za star-party u Srbiji :D
ali ne bi bilo lose na nekom tamnijem mestu...

mravic

Daj lokaciju, gde ima struje, vode, tuseva, paviljona, velike livade, po mogucnosti prodavnica, nema okolnih drveca da smetaju, nema svetlosnog zagadjenja i odmah selimo kamp tamo.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NASA

pa jedino neka golija ili neka takva planina.. ;D

Sasa

Da dodam da do lokacije treba da postoji i solidan put za kola, a i da nije jako daleko za goste, a ni za organizatora. Mozemo mi naci tamno mesto negde u Bosni, ali tesko je iz NS ili BG organizovati kamp u Bosni. Sem toga, za Letenku smo do sada dobijali smponzorstvo od pokrajinskog ministarstva Vojvodine, a to ministarstvo nece da sponzorise nesto izvan Vojvodine. A nece ni repoblicko ministarstvo ako kamp nije na njenom terenu. Dakle, ima mnogo faktora koji idu u prilog Letenki, bar do sada.

NASA

shvatio sam sve,ali samo jos jednom da kazem bravo i hvala sto organizujete tako nesto! :D :D

mravic

Jel dolazis na maraton ove godine?
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

E a kad je maraton ja sam rešio da dođem i takmičim se pa makar sa mojim malim dvogledom i moji još manjim (budućim) paralelogramom ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

sta cu ja tamo-ne mogu da nadjem ni m31 jos lako ;D
a ipak necu ni da smetam takmicarima

mravic

Pa ovo je idealna prilika da nesto naucis. Da ti neko pokaze kako se traze objekti, kako se kolimira i sl.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

AshPiranha


mravic

Datum se jos ne zna. Pogodno bi bilo 8 mart, ali neki misle da je rano zbog hladnoce. Sledeci termin je za mesec dana tj. pocetkom aprila. Problem je u tome sto i u Hrvatskoj ce verovatnmo biti tada, a ja treba da sudim na oba takmicenja. Znace se uskoro.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Danijel

Postavio sam pitanje na hr.sci.astronomija pa kada dobijem odgovor, javim ti.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Ja tu listu pratim sa googla, i ne znam kako da se ulogujem pa zato nisam. Hvala unapred.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk