• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomoc oko kupovine teleskopa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Started by ARider, February 08, 2008, 07:26:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ARider

Odlucio sam da kupim sebi svoj prvi teleskop.
Razmisljam da kupim Newton Skywatcher 130mm objektiva, 900mm fokusa, 2 Kellner okulara, trazioc 6x30mm, EQ2 montaza.
Pa sam mislio da vas pitam dali grijesim sto kupujem ovaj teleskop posto sam ja relativno nov u ovome.

NASA

ja ga imam,zadovoljan sam njime,osim sto je malo klimava montaza-ali ne strasno,i obavezno kupi veci trazioc!

mravic

Ja sam taj teleskop bas hvalio jer sam se na Letenci odusevio kako ima ostru sliku. Mislim da je za te pare po koje se moze naci odlican. Gde si mislio da ga kupis? Ja cu imati takav za koji dan na prodaju, pa ako si zainteresovan i cana bude odgovarala...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

ARider

Mislio sam da ga narucim iz Hrvatske.
Iz OI Optimus-a iz Rijeke
cijen je 1700 kuna + troskovi dostave.
Samo ne znam jeli dostavljaju u BiH moram se jos malo raspitati.

mravic

Sada je pala cena na 1600 Kn, samo mislim da ne dostavljaju do BiH. Problem je sto moras da platis carinu i porez. Kod nas je to 28% na nabavnu cenu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

ARider

Pa nista onda cu najvjerovatnije da odjurim do Rijeke pa cu tamo da kupim,ali ima jos vremena.
Ja mislim da vrse povrat PDV-a.
Imali iko jos kakav prijedlog kakav teleskop bi mogao da kupim, uzimajuci u obzir da sam tek pocetnik.

mravic

Ja bih radije uzeo onaj za 2600Kn 150/750. Sa njime bi bio zadovoljan godinama, a i montaza je mnogo bolja.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

ARider


ARider

Quote from: mravic on February 08, 2008, 09:06:52 pm
  Ja cu imati takav za koji dan na prodaju, pa ako si zainteresovan i cana bude odgovarala...

Naravno da sam zainteresovan kolika bi bila cijena

mravic

Nazalost malo skuplje nego u Optimusu. Ali je ovo u Srbiji. Da si i ti tu onda bi ti se vise isplatilo ali ovako, ne znam...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NASA

Janko,kako to u Srbiji? zar nije jedina prodavnica u okruzenju Optimus?

mravic

Poceo sam da uvozim preko Optimusa, legalno sa carinom i porezom. Kad budes nesto hteo da kupis slobodno mi se javi.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NASA

super!  :)  naravno da se javljam cim nesto kupujem :D

sale11472

Jeeeee!!! Jel tajna koliko se cene razlikuju u odnosu na Optimusov cenovnik ili je to od sučaja do slučaja.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Pa oko 10-15-20%.
Skuplja stvar, naravno manje %.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk