• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomoc oko lasera

Started by vlado, February 12, 2008, 01:11:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlado

Zanima me koji je zeleni laser dobar za pokazivanje zvezda?
Video sam da ima od 5mW, 10mW, 50mW, i 80mW. Ne znam u cemu je prakticna (upotrebna) razlika i koji je bolji. Video sam na e-bay-u da su sa vecim mW skuplji, ali sam na ovoj adresi
http://www.z-bolt.com/greenlaserpointer.html#astronomy
video da su svi astronomski laseri od 5mW, i mnogo su skuplji nego na ebay-u.
Ako neko ima ili se razume u lasere molim da mi objasni koji se bolje i dalje vide i koji je najpogodniji za astronomiju. Ukoliko neko ima na prodaju mozemo se dogovoriti.

mravic

Svaki zeleni je pogodan za pokazivanje, ali ga retko ko voli na astronomskim okupljanjima. To mozes da koristis na nekom manjem skupu kada niko ne posmatra, a na maratonima ce te neko oteratu u PM.
Dovoljan je onaj od 8mW , ja sam ga imao i kupio na ebayu. Naravno ovi astronomski se krecu i preko 100e.
Ja cu ih verovatno imati uskoro.

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Pavdu

Ja znam da "astronomski" koštaju oko 200 evra... Bar sam ja radio sa jednim koji je koštao 200 evra...

A inače je jako koristan kod posmatranja meteora kad treba da se pokazuju poligoni, sazvežđa, radijant i sve ostalo... 
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

AshPiranha

Ja imam Wicked Lasers "Core" (<5 mW 532nm) i vrlo sam zadovoljan :).

Opticar

Ja imam reflektor od 1kW i jako sam zadovoljan! heheh :D  :D

sorab

Da li neko od vas ima nameru da proda svoj zeleni laser?  :)
Ja sam zainteresovan i pazario bih neki ...
Od 5mw pa na vise ...
Naravno,voleo bih kada bi mi neko ponudio i neki od 200mw no ne nadam se previse...
Ostavite pm ili mi odgovorite ovde.
Pozdrav.

mravic

Ja treba uskoro (za mozda mesec dana) da dobijem jedan od 80mW. Samo nece biti jeftin. Bas me interesuje koliko je jaci od onog 8mW. Znam da je jaci deset puta ali me interesuje koliko ce biti vidljiviji.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sorab

Quote from: mravic on March 05, 2008, 02:54:33 pm
Ja treba uskoro (za mozda mesec dana) da dobijem jedan od 80mW. Samo nece biti jeftin. Bas me interesuje koliko je jaci od onog 8mW. Znam da je jaci deset puta ali me interesuje koliko ce biti vidljiviji.


Zelis li da prodajes taj od 8mw ?
Ili da razmenimo kontakte pa da zajedno narucimo dva komada tih od 80mw alp narucujes preko neta ... ?

mravic

onaj od 8mw je pokojni, pao, pomerilo se nesto, ja namestio, posle ponovo, pa ponovo dok ga nisam dokrajcio. Ovaj novi mi donosi drug iz Austrije, vec je kupljen.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sorab

Da li neko zeli da kupi zeleni laser?
Jacina mu je 50mw prodajem ga za 90evr.