• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Stelarna Kartografija

Started by sale11472, February 09, 2008, 12:30:57 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

OK da više ne zagađujem Acheronovu temu sa kartom Galaksija u Devici.

Dakle kao što sam tamo napisao pošto me interesuje pravljenje karti zvezda ali onih papirnih, odštampanih instalirao sam PP3 i CNebulaX, pa mi sad predstoji igranje i učenje programa i sve ostalo što spada u redovne predaktivnosti.
Cilja svega toga? Pa za početak priprema malog maleckog atlasa baš kakav se meni sviđa na nema ga u komercijalnoj prodaji (najbliži bi mu bio S&T's Pocket Atlas) a posle toga ko zna ;)
Toliko za sada tek da otvorim temu a kako budem napredovao biće još pisanja.
Naravno i dalje važi ako neko ima informacije ili linkove o ovoj temi .... slobodno ih postujte ovde.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Pavdu

Ja znam samo da se Ratko Miljkovac bavi pravljenjem karti, ali ne znam da li je on na forumu (a i ako jeste registrovan, odavno ga nije bilo)...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

mravic

Ja se cujem sa njim cesto telefonom, i mogu mu reci da malo svrati i ovde.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Znam za Ratka čak samo i pomenuo da sam ga na Letenki pitao čime je radio onu njegovu mapu (i dobi odgovor da je ručno crtana u Corelu) a ako se ne varam on radi i mapu u Astronomiji (i piše rubriku "šta da gledam..." ) i stvarno bi bilo lepo kad bi ga "upecali" da malo poseti forum verovatno bi imao što šata korisnog da kaže i o ovoj i o drguim posmatračkim temama.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D