• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Konus konustart-900 - kakav je ??

Started by apostol7, February 18, 2008, 06:41:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

apostol7

Mozda cu uskoro kupiti teleskop, pa me zanima kakav je Konus konustart-900? Svaka informacija je dobrodosla.

Pozdrav.

NASA

sta je to? ako je to jedan od onih u maxi-prodavnicama,ne uzimaj!!!!!!


mravic

Ma da, to je jedan teleskop za decu. Precnik sociva je 60mm a fokus 900 mm. f15. To je teleskop sa jako dugackim fokusom i sa njim moze da  se gleda samo Mesec i mozda dve ili tri planete. Jako malo vidno polje je jos jedan nedostatak.
Moj savet. Kupi dobar dvogled za te pare. Videces 100 puta vise stvari nego sa teleskopom.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Za te pare može da se kupi ne dvogled, nego DVOGLED, mislim da su Konus teleskopi kod nas precenjeni (od kada dvoglede  uvozi Snajper cena istih je nešto realnija) ali za pare koje bi dao za taj teleskop ladno može da kupi Pentax-ov dvogled a to je nebo i ......još više neba (naravno sa sve zvezdama  ;) )
Mada da ne grešim ima Konus par pristojnih modela naročito Maksutova, na nivou isih Kineza kojima i ostali po svetu daju svoje ime...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

I ja sam mislio da ga uzmem...
bio sam na njihovom sajtu nije bas neki teleskopi.
Vidi pa mozda i nadjes nesto bolje po oglasima.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Toma B

Quote from: sale11472 on February 19, 2008, 12:06:03 am
...od kada dvoglede  uvozi Snajper cena istih je nešto realnija ali za pare koje bi dao za taj teleskop ladno može da kupi Pentax-ov dvogled a to je nebo i ...


Sale...da li bi neko ko je tamo blizu mogao svratiti do Snajpera i pokupiti jedan cenovnik dvogleda pa onda da ga postuje ovde?Bio sam im na sajtu i ocajno je los i neinformativan....nemaju cak ni jedan cenovnik. >:( >:(

sale11472

Ufff otkud ti ideja da imaju nekekav cenovnik ???
Mada otići ću ovih dana tamo pa ću da prepišem neke cene pa da ih okačim.... Ako te nešto određeno interesuje reci.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Quote from: sale11472 on March 02, 2008, 02:43:18 pm
Ufff otkud ti ideja da imaju nekekav cenovnik ???


Stvarno glupo od mene...izvini... :-[ :-[ :-[
Nista me konkretno ne zanima nego koje dvoglede imaju i po kojoj ceni.
Nemoj zbog mene zuriti nego kad naidjes jednom... ;)

sale11472

Pa vidi generalno imaju konfekciju tj raznu kinesku robu sa zapadnim etiketama samo što je Konus trenutno kod njih jeftiniji pošto ga sami uvoze pa su oborili cene istih za nekih 20% zanči ono što nas generalno interesuje tj 8x42 pa do npr 20x60 ide od 2200 pa do 5500+ e sada imaju oni i kvalitetnije stvari sa bak4 prizmama (npr Konus Fancy serija) ali to košta više npr Norconia 7x50 košta nešto preko 8000 (ali je stvarno dobar dvogled ja ga bezobrazno poredio sa nekim Minoxom i po danu se neka razlika i ne vidi)..... e sad koga intersuje imaju oni i durbine ali to je poprilično skupo mada mislim da bi onaj Svarowski bio sasvim ok i u astro svrhe ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Jesam li te dobro razumeo da dvogled 20x60 kosta 5.500 dinara?

sale11472

Da otprilke nešto preko te cene ne znam napamet (proveriću) a u pitanju je Konus 20x60 dakle bk7 prizme i sve ostalo mislim imaju oni i 20x80 za nešto preko 7500 din u istoj Konus varijanti, ipak bih voleo da probam pre nego što se odlučim za kupovinu....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Samo uzmi metar da proveris velicinu objektiva. To sto pise nije tacno. Znam iz iskustva. Imao sam jedan takav u ruci i bio je za 10mm manjeg presnika nego sto pise.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Konus ??? ??? ??? Pa ne znam istina nisam merio ali rekao bih da su dimenzije OK a i niko još nije rekao za njih da su manjeg prečnika od navedenog a pljuvali su ih npr na CloudyNights forumu samo tako .... mada imam utisak da Ameri pljuju po svemu što nema CENU ::) jako mi je zanimljivo bilo čitati njihovo iskustvo sa Meade 70 refraktorom iz WallMart-a po ceni od 25-30$ (kako je koga zapao popust) mislim koji je, posle prvih izveštaja sa posmatranja, stampedo nastao i trka da se isti kupi stekao sam utisak da su pojedinci trošili više para na gorivo nego što teleskop košta.... a u pitanju je manje više obični el cheapo department store komarac kakvih kinezi izbacuju na tone  :-X
No da se vratimo dvogledu ono što im najviše zameraju je bk7 staklo od kojih su rađene prizme i antirefleksivni premazi na objektivima ..... iste nedostatke ima i moj dvogled pa sam ja zadovoljan (relativno obzirom da sam svestan cene koju sam platio i da nisam hteo da dam više) naravno jako bih voleo da ga uporedim sa TS-om čisto da vidim svojim očima razliku. Naravno ja bih radije pazario TS triplet nego Konus 20x80 ali za to treba skupiti pare....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Mislim da je bas tak 20x80 koji si spomenuo 20x70. Ja merio. Mozda oni racunaju i onaj deo za ucvrscivanje ali socivo se vidi samo 70mm.
Usporedjivao sam ga sam mojim 25x100 i na mom slika izgleda duplo veca, mada nije. Racunao sam i izlazne pupile sa precnikom objektiva i stvarno je 20 puta povecanje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Će ga premerimo..pa možda i uslikujemo telefonom rezultate ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D