• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

nase piramide

Started by luna, February 14, 2005, 01:55:01 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

luna

 Gledala sam skoro neku naucnu emisiju o piramidama i po nekim najnovijim istrazivanjima otkriveno je da su piramide jedan duzi period bile pod vodom.To bi znacilo da egipcani nisu gradili piramide jer na tom podrucju nije bilo vode nekih 10 000 godina.Ako je to istina onda je trebala da postoji neka napredna civilizacija koja je izbrisana sa lica zemlje u nekom od masovnih izumiranja koja su se dogodila u istoriji nase planete.Sa druge strane clanak u novoj `Astronomiji -uticaj galaksije na masovna izumiranja` nam dokazuje da ce i nasa civilizacija,jednog dana,naj verovatnije tako zavrsiti.Jedna od mogucnosti nam je naseljavanje drugih planeta i u zadnje vreme vidim da ima vise programa ciji je cilj pronalazenje planeta sa slicnim uslovima kao na zemlji.Zanima me da li postoji nesto gde su sacuvani podaci o nasoj civilizaciji i nasim naucnim dostignucima,sto bi mozda moglo da prezivi kataklizmu i ostane kao trag da smo nekad bili ovde!

Maxscope

 Ako je masovno izumiranje izbrisalo neku civilizaciju sa lica zemlje, tesko da bi se ta civilizacija mogla nazvati "naprednom".
Sa druge strane masovna izumiranja su se dogodila pre mnogo miliona godina, pa tesko da je ikakva civilizacija nestala tokom nekog od ovih izumiranja (nadam se da me neces pitati kako sam siguran u to).
Cak i ako mislis na neku (sada) vanzemaljsku civilizaciju koja je eventualno zivela na Zemlji mnogo pre nego sto je Lusi (najstariji fosil covekovog pretka star 3 miliona godina) hodala ovom planetom, zasto mislis da su oni izumrli, a ne jednostavno napustili planetu, kada za njihovo izumiranje ne postoje nikakvi dokazi i kada je u pitanju, kako pises - "napredna" civilizacija.
Dokazi o izumiranju diosaurusa ili reptila pre njih postoje u obliku fosila. Fosili nikakvih pripadnika neke ranije civilizacije nisu pronadjeni.  
Dalje, jedna od najvecih misterija koja deli naucnike i oko koje se i dalje vode zestoke polemike je da li se izumiranje dogodilo naglo ili postepeno tokom dugog vremenskog perioda.
Opet, ja ne verujem ce nasa civilizacija nestati masovnim izumiranjem. Pa nismo mi isto sto i dinosaurusi i kako uopste izumiranja na kraju krede ili permiana "dokazuju" da cemo i mi jednog dana zavrsiti kao tada reptili ili dinosaurusi.
Ipak smo mi tehnoloska civilizacija koja ne moze biti poredjena sa paracyclotosaurusima ili diplodocusima.
Kakva je ljudska tehnologija bila 1900-te godine a kakva je 2000-te godine. Koliko je covecanstvo naredovalo za samo 100 godina?
Moze li iko zamisliti na kome ce stupnju tehnologija biti 2100-te godine?
Ja sam prilicno siguran da za 100 godina asteroidi nece vise predstavljati nikakvu opasnost po Zemlju. Da ce do tada postojati rakete i sofisticirani sistemi za njihovo otkrivanje i unistavanje ili skretanje.
Cak i izumiranje usled ugljen-dioksida ili smrzavanja usled sirenja leda sa polarnih kapa ce covecanstvo u buducnosti moci da spreci tehnologijom.
Moze se reci da covecanstvu veca opasnost preti od samog sebe nego od bilo kojeg prirodnog fenomena.
Ne mislim pri tom na III svetski rat, jer je i to veliki znak pitanja sa obzirom da  covecanstvo ipak sada ima previse toga da to ratom izgubi. Ako je postojala opasnost od toga tokom 60-tih, danas je tesko zamisliti globalni rat izmedju istoka i zapada, Rusije i Amerike. Pre mislim na ekoloske katastrofe kao globalno zagrevanje, ali ne verujem ni da bi to doslo do te tacke masovnog izumiranja covecanstva.
Ako se izumranje ne desi uskoro i tokom sledecih par desetina godina, mislim da je sansa od nestanka ljudske civilizacije sve manja u buducnosti, i da ce buduce generacije naci nacina da to sprece.
Sto se tice tvog zadnjeg pitanja, ne verujem da je potrebno bilo gde cuvati dokaze o nasem postojanju. Zar ti mislis da bi se tragovi jednog New Yorka i  ostalih velikih gradova, urbanih sredina, pruga i autoputeva tek tako izbrisali?
Cak i da 100 km. veliki nukleus komete sutra udari u Zemlju i izbrise ljudsku civilizaciju, tragovi o nasem postojanju bi ostali na svakom pedlju ove planete i bili bi vidljivi milionima godina kasnije. Cak i ljudskih fosila bi bilo na pretek sa obzirom da nas ima preko 6 milijardi.    

luna

 Nisam mislila na naprednu civilizaciju u smislu da je iznad nas nego naprednu toliko da moze da iskonstruise i sagradi piramide.Pa i ja sam razmisljala o tome,zasto ne postoje jos neki tragovi sem piramida,ali cinjenica je da one postoje i da ih je neko napravio.Ako je recimo postojala neka civilizacija koja je napustila planetu opet bi trebalo da bude nekih tragova a do sada nisu pronadjeni.U svakom slucaju tragova bi moralo da bude.Uzmimo hipoteticki da je bilo takve civilizacije,zar nama ne bi bilo mnogo lakse da su nam na neki nacin ostavili podatke o tehnologiji koju su posedovali.Ko zna mozda su nam i ostavili ...

vanillasky

                                      THE TRUTH IS OUT THERE

Djorvoz

 Istraživanja su pokazala da su oštećenja (od vode) zapravo nastala zbog porozne prirode materijala i njegovoj sklonosti da bude razgrađen vodom (na sfingi, konkretno, postoje čitavi kanali koji odvode kišnicu). pozdrav.

Dule_smor


NeLeO

QUOTE (Dule_smor @ 19. Feb. 2005., 10:32)
viiiiduuusaaaa:)))) [/quote]
-ha ha ha,joj kako su ga natovarili ovi sa elitesecurity.org foruma!

Sich

 pobrisali sve njegove postove osm prvog, u poastovima ga napljuvali (i to kasnije izbrisali), zatvorili topic, banovali i lansirali u orbitu
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

NeLeO

 -Neverujem,nisu je zakljucali!   Vidusa

Dule_smor

 aaa koji rofl, znaci on smara ljude i po drugim forumima, mrzi me sad da citam, ali verovatno je priceless:)