• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Novi Americki plan za Mesec!!!!

Started by Toma B, February 29, 2008, 08:19:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

Ako jos niste culi NASA je upravo objavila novi plan za Mesec!!!!!
Prve reakcije vec su stigle i veoma su pozitivne....konacno ono sto Amerikanci najbolje znaju!
Pogledajte ovde:

http://www.youtube.com/watch?v=kHpX5aa5Lz4

P.S.
Nadam se da znate engleski!!! ;D ;D ;D

Sasa


sale11472

Quote from: sh0 on February 29, 2008, 10:20:31 pm
http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicapollo.html

Ovo morate pregledati...
PEACE...



Viđeno, mnogo puta, i dalje je glupost prepotopska a zastupnici Moon hoax "teorija" mogu da se prodele u dve grupe:
1. Oni koji ne koriste dovoljno sivu moždanu masu, i
2. Oni koji prvu grupu nemilice koriste da bi zgrnuli pare.....

Zezancija koju je Toma linkovao je uverljivija od ovih frikova sa njihovim "teorijama" zavere....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

E da, skeptici navode mnogo podataka i činjenica zbog kojih sumnjaju u to da je čovek ikada korčio na Mesdec. Ali sivi ti podaci i činjenice, svi ti navodni dokazi zajedno ne mogu da se mere sa orignalnošću i dubinom jednog kojeg objavljujemo u novom broju Astronomije. Zbilja, pa to je fantastično dokele ide ljduska logika. Čovečji um je veći od svemira, bre. Neću više ništa o tom dokazu da pišem da vam ne bih kvario zadovoljsvto ličnog suočavanja sa člankom (naime, verujem da svi, ili bar velik broj vas čita Astronomiju).


sale11472

Quote from: Sasa on March 01, 2008, 08:22:45 pm
Neću više ništa o tom dokazu da pišem da vam ne bih kvario zadovoljsvto ličnog suočavanja sa člankom (naime, verujem da svi, ili bar velik broj vas čita Astronomiju).


Shameles promotion plug ;D ;D ;D

No ja lično zastupnike Hoax priča ne bih svrstavao u skeptike, pošto su oni pre vernici jedne ideje (doduše pogrešne ali šta je tu je) i nikakvi dokazi ih ne mogu razUVERITI ..... Inače svaka od onih stavki sa linka koji je postavio sh0 ima odavno adekvatan i vrlo jednostavan odgovor dat čak i od ljudi koji sa NASA-om nemaju veze ali poznaju oblast na kojoj se tvrdnje Hoaxovaca zasnivaju (najboli primer su razni efekti na fotografijama koje svi koji su iole upućeni u fotografiju razumeju bez da znaju išta o Apollo programu i astronomiji i astronautici)
Zašto NASA ne pobija takve umišljotine ??? ??? Pa imaju ljudi mnogo pametnija posla, šta bi bilo sa roverima, Kasinijem itd ako bi se oni bavili ovakvim stvarima ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Ma ovo u Astronomiji ce ti se svideti:o))). Toliko je glupavo da ne poverujes ;o)))


Inace, NASA JESTE odgovorila na sve te primedbe, koliko ja znam i to ne jednom. Pa mislim da su stampali i neku obimnu knjigu. Ali, naravno, ovi koji tvrde da ljudi nisu bili na M. ne citaju.

sale11472

Ma mislio sam na to što ne pobijaju stalno iste stvari no nema veze.
Baš me interesuje to u Astronomiji naročito ako je nešto novo ;D
Sećam se dokumentarca gde su lepo i potanko objašnjavali svaku od "primedbi" hoaxovaca i kada su prošli celu listu onda su ih sve kolektivno pozvali u opservatoriju (Apache Point ili McDonald nisam siguran) da prisustvuju merenju udaljenosti Meseca odbijanjem lasera od reflektora koje su postavili baš Armstrong i Oldrin u Apolo 11 misiji (slika u prilogu) . Naravno naprasno su svi bili nedostupni, zauzeti itd ....ma klasični simptomi prevaranta...

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Gledao sam sinoć na TV eu emisiju o Mesecu,repriza, i pričali su o merenju  rastojanja od Zemlje.
Ako neko nije čuo na Mesecevoj površini postavljena su četiri ogledala i povremeno se osvetle LASERSKIM snopom, te se meri vreme  od trenutka kada se  pošalje i kada se vrati svetlosni zrak.
Merenje je jako precizno i sada se definitivno može reći da se Mesec udaljava od Zemlje i to 3.8 cm dnevno.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Kizzo čoveče ta vest je stara vise od tri decenije. Pa Sale je cak postavio i sliku tog ogledala.

Kizza

Lepo sam rekao :da oni koji nisu znali(culi).
Medjutim nisam znao da se "toliko" brzo udaljava :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Dnevno? Pa nije dnevno, vec godisnje.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Ih, breee. Ma ne bi me iznenadilo i da su bas tako rekli u emisiji.