• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

dvogled TS 10x50LE

Started by mravic, March 05, 2008, 05:31:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Danas je stigao dvogled iz Optimusa i sta reci... nisam se nadao da ima ovoliko ostru sliku. :o
Kao prvo, stigao je u kartonskoj crnoj kutiji. U kutiji najlonska vrecica, u vrecici torbica, u torbici druga vrecica u vrecici dvogled, sa poklopcima, krpicom za brisanje, kaisem za nosenje oko vrata, i neko nazovi uputstvo za koristenje.
Kao prvo sto mi je zapelo za oko je lep zeleni antirefleks. Isti kao i na mom 25x100. Ne znam samo dali su sve povrsine premazane tim slojem. Engleski mi nije bas savrsen, :-[ pise Broadband multicoating. ??? 
Sam dvogled mnogo lepse izgleda nego na slici. To su mi vec neki rekli ali nisam verovao. Ima lepo gumirano telo i velika sociva na okularima. Eye relief je dosta velik i mogu sa njim da posmatraju i oni koji nose naocare. Tocak za izostravanje mu je isto gumiran i jako je precizan.  Ima BAK 4 prizme. Gledanjem kroz dvogled, ne vide se stranice dvogleda, hocu da kazem da se ne vidi crni rub kao da gledas kroz cev, vec je slika full.
Sve u svemu odlican dvogled za relativno male pare.  Ko bi rekao da se proizvodi u Kini.

p.s. moram i sebi jedan kupiti.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

OK cena, za te pare kod nas ima samo Olympus koji nije sjajan... ja lično kada sam kupovao moj dvogled zaobišao sam Oly-ja pošto je imao daleko goru sliku, mislim CA je prosto bola oči a bio je skuplji od mog primerka...
Nego baš me interesuje kolko bi kod tebe bio onaj 20x80 triplet da počnem da skupljam pare ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Bobo

Quote from: mravic on March 05, 2008, 05:31:39 pm
Gledanjem kroz dvogled, ne vide se stranice dvogleda, hocu da kazem da se ne vidi crni rub kao da gledas kroz cev, vec je slika full.


Jel to hoćeš reći da ima veliko prividno vidno polje? :)

"broadband multicoating" je širokopojasni višeslojni premaz..što god to značilo :)

mravic


[/quote]

Jel to hoćeš reći da ima veliko prividno vidno polje? :)


[/quote]

E bas to. ;)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk