• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pentax PCF WP II

Started by Bobo, March 06, 2008, 02:16:45 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo


Ako nekoga zanima, na stranice sam stavio recenziju Pentax 10x50 PCF WP II dalekozora:

http://www.astrobobo.net/

sale11472

Lepo lepo a još da si ga poneo letos na Letenku :(..... baš bih voleo da bacim oko kroz njega no najlepše je što sada imaš i u BG-u da kupiš Pentax dvoglede i to po vrlo pristojnim cenama naime pisao samo o prošlom sajmu da je cena 12x50 verzije nešto preko 12 000 tj ista kao i za Olympus 12x50 a nekako ima utisak da je Pentax bolji....mislim gledao sam okroz Olyja i iako je i na prvi pogled bolji od jeftinijeg 10x50 rođaka (čuveni kvadratooki ;)) i  nije me nešto oduševio....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Quote from: sale11472 on March 06, 2008, 02:49:45 pm
Lepo lepo a još da si ga poneo letos na Letenku :(.....


Ufff..a nisam? Baš bezveze :)

No ako ih imaš za kupiti u BG, svakako odi isprobati ako se može..dok su dani još kratki, pa ako bude vedro zamoliš prodavača da baciš pogled na neku zvijezdu :)

sale11472

Quote from: Bobo on March 06, 2008, 05:01:16 pm
...... pa ako bude vedro zamoliš prodavača da baciš pogled na neku zvijezdu :)


I onda se bacim na trčanje u stilu Brzog Gonzalesa ;D ;D ;D ;D
No šalu na stranu tako sam i isprobavao moj dvogled pre nego što sam ga kupio i to me je i navelo da odbacim Olyja kao opciju...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo


Da, nije se niti meni svidio kad sam sa prijateljem (Markom) išao u pohod po dućanima. Na kraju je uzeo Pentaxa istog kao i moj  ;D