• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prodajem TELESKOP

Started by dusankobgd, March 09, 2008, 03:44:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dusankobgd

March 09, 2008, 03:44:18 pm Last Edit: March 10, 2008, 03:47:01 pm by dusankobgd
Prodajem teleskop MEADE ETX-90/EC
+ dodatni okulari
series 4000 9.7mm
series 4000 26mm
barlov dodatak 2x
cena: dogovor

063/8473-542

dusankobgd

hajde ljudi nije valjda da niko nije zainteresovan

Marcony

Pa stavi barem okvirnu cenu.

dusankobgd


sale11472

Fijuuuuu skup taj goto, u njega ide preko pola cene a dobiješ ako se ne varam Maksutov sa prečnikom ogledala od 90 mm..... ne treba da te čudi slaba zainteresovanost
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Opticar

Nije uopste skup. Pogledajte malo cene kako se krecu. Sem toga, to je teleskop sa vrlo dobrom optikom. Samo ta dva prosecna okulara kod nas nabijaju cenu od po 60-70 eur tako da ne moze sve besplatno.

sale11472

Da to je ta cena ali je skup za neko veće interesovanje, to ti je naše podneblje, daj oglas za golfa i javiće ti se mnogo više ljudi nego za minija....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

vmiro

Quote from: sale11472 on April 07, 2008, 01:00:13 pm
Da to je ta cena ali je skup za neko veće interesovanje, to ti je naše podneblje, daj oglas za golfa i javiće ti se mnogo više ljudi nego za minija....


Onda nema sta da kukamo sto nema prodavnice astro opreme u Srbiji, a tek u okolini (BiH)... :(

sale11472

Ne, pazi, prodavnice astro opreme nema zato što smo mi suviše malo tržište da bi se takakv posao ikome isplatio, a i kada se ljudi jednom opeku na Otpisane i slične "sprave" teško se odlučuju da daju pare za nešto ozbiljno....

Ono što sam ja mislio kada sam rekao da je "Skup taj GOTO" je da za te pare može da se kupi npr 150/750 koji je mnogo univerzalnija sprava od ETX-a pa zbog toga i ne može da se očekuje neko veliko interesovanje (eto npr da pitamo Janka jel prodao onaj njegov maksut od 102 mm) naročito ako uzmeš u obzir da su Aristarhovci imali malo zainteresovanih i za njihovog dobsona  175/1000.... Jednostavno em nas je malo em svi manje više patimo od hroničnog nedostatka u ličnom budžetu za astronomiju.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Opticar

Quote from: sale11472 on April 07, 2008, 04:31:44 pm
Ne, pazi, prodavnice astro opreme nema zato što smo mi suviše malo tržište da bi se takakv posao ikome isplatio, a i kada se ljudi jednom opeku na Otpisane i slične "sprave" teško se odlučuju da daju pare za nešto ozbiljno....


Za to se slazem. I za golfa. Nazalost istina.

sale11472

Nego da ne kvarimo više čoveku temu kome treba mali prenosni GOTO teleskop ima kome da se obrati....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

dusankobgd


amerr

meni je jedan prijatelj mog oca taj isti teleskop nudio za 160eura

goranm

Quote from: amerr on January 22, 2009, 12:32:57 am
meni je jedan prijatelj mog oca taj isti teleskop nudio za 160eura

Ozbiljno sumnjam.

mravic

Pa mogao ti ga je i pokloniti sto ne smanjuje cenu ovoga...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk