• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] I VIJETNAMCI U SVEMIRU?

Started by RSS, March 15, 2008, 06:31:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

I VIJETNAMCI U SVEMIRU?
       


Kako sam se iznenadio kada sam danas pročitao da su Vijetnamci spremni da lansiraju prvi satelit u kosmos!!! (ah, ti žilavi kosooki), nadajući se da će im to pomoći da unaprede telekomunikacije svoje zemlje i tako ostanu u trci za ekonomski razvoj.
       

http://www.astronomija.co.rs/astronautika/vijetnam/2008/Vijetnamci_u_svemiru.htm
       

cola

Ako moze i Vjetnam u svemir mozemo i mi,jednog dana,dace bog!!!kad se zaista posvetimo onim drugim stvarima. :) :) :) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Quote from: cola on March 16, 2008, 02:26:20 am
Ako moze i Vjetnam u svemir mozemo i mi,jednog dana,dace bog!!!:) :) :) :)


E pa teško da ćemo mi otići, baš zato što očekujemo da nam to bog podari. U svimir idu oni koji zasuču rukave i ulazu u nauku. Od ovih naših najviše što očekujem jeste da održe jedan moleban za kišu kad dođu suše. Ništa više.

sale11472

Polako napraviće nama čika Belja asfaltnu autostradu do Meseca ;D ;D ;D
Eh ko zna kada će ovo postati normalna zemlja u kojoj se ljudi bave normalnim stvarima ......
Mada da pokušamo neku reklamnu kampanju za Nebeski Narod među Svemirskim Narodima a sve ustilu kako je Nebeskom Narodu (joj kako su to cool inicijali NN ;)) prirodno mesto u kosmosu tj na nebu ;D ;D

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D