• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Klub ljubitelja knjiga

Started by NeLeO, February 20, 2005, 01:31:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NeLeO

 -evo planiram sebe da castim nekom knjigom pa neznam sta da uzmem.
-jel neko procitao neku dobru knjigu? preporuke...

Dule_smor

 Pa sto se sf-a tice mogu da ti preporucim dosta toga:).Ne znam da li te nesto konkretno zanima.Evo recimo asimov, serijali roboti, carstvo, zaduzbina, klark serijali rama, odiseja.Ali to je mnogo knjiga i mnogo para:).Vecinu toga sam procitao sa compa.A ako hoces neku stand alone knjigu onda moze recimo od klarka kraj detinjstva, rajski vodoskoci, grad i zvezde, od lema fijasko, polaris, nepobedivi...da ne smaram sad, ako hoces mogu da ti posljem neki spisak knjiga.A mogu i da ti dam neke cd-e sa sf-om, samo reci:).

Joca

 sf: Pol di Filipo - Godina u linearnom gradu  --- kratko, ali..

ne-bash-sf: Erik Ajdl - Put za Mars

nikako-ne-sf: Dzon Fante - Put za Los Andjeles/Upitaj prah + Viktor Pelevin - bilo sta

Djorvoz

 Koje knjige na kompu imaš, jel imaš nešto na srpskom? Imam ja nekojiko kjniga og Nišea na srpskom na kompu, ako hoćeš poslaću ti mailom.

luna

 Mene zanima gde moze da se pronadje knjiga Nikole Tesle-  Moji pronalasci

NeLeO

QUOTE (luna @ 21. Feb. 2005., 13:56)
Mene zanima gde moze da se pronadje knjiga Nikole Tesle-  Moji pronalasci [/quote]
e bilo je u muzeju nikole tesle u bg da se kupi cak je bila mogucnost da se naruci preko neta ako pronadjem link javljam.

Sich

 e-book na engleskom nije veliki problem naci
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 E srce si stvarno ako mi to nadjes :D Samo da bude na srpskom,posto knjiga o Tesli na engleskom ima jedno deset puta vise. <_< Naj veci pronalazac svih vremena ,nas covek a svuda mu se posvecuje vise paznje nego kod nas.

luna

 Lubitelji knjiga ,hajde malo neki komentar,preporuka :D Sta se cita?Zadnja knjiga koju sam ja procitala je`Ostati O.K` Emi i Tomas Haris.Super je knjiga, za sve koje zanima psihoanaliza.

vanillasky

 Ne znam da li ste culi ali u Americi ima crkva Nikole Tesle, oni su kao njegovi sledbenici i cuvaju njegove tajne.

Djorvoz

QUOTE (vanillasky @ 26. Mar. 2005., 00:34)
Ne znam da li ste culi ali u Americi ima crkva Nikole Tesle, oni su kao njegovi sledbenici i cuvaju njegove tajne. [/quote]
Amerikanci. Narod željan kulture i tradicije.

Skyw@lker

Vidim da je post malo stariji ali reko da dam neke preporuke - dobre knjige nikad ne zastarevaju! Trenutno citam knjigu "Molim te, objasni mi?" Drago I. Dragovica - nemojte misliti da je neka "reklama" posto sam za nju saznao bas preko "Astronomije". Knjiga je fenomenalna, ustvari to je naucno stivo za svakoga koga interesuje astronomija i nauka uopste i trudi se da odgovori na mnoga savremena i osnovna pitanja moderne nauke. Sto se tice "ne naucne" literature, uglavnom preferiram SF, poslednje sto sam procitao je "Tolkinove nedovrsene price", sigurno ste culi (bar oni koji vole fantasy SF i "Gospodare Prstenova") Sta vi citate, da li imate neke preporuke?

poz. svima!  :D
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

imam CD sa oko 200 SF i naučno popularnih knjiga. Svi koji su zainteresivani neka se jave na mail ili PM (obavezno upišite vaš mail)


sashastar

Joco kakav ti je to forum sa dva korisnika.
Imali taj forum neke veze sa Astronomojom,SFom ili sl
Ako je to neka biblioteka reci konkretno sta je to malo objasni ?