• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pentax 105 SDP recenzija

Started by Bobo, March 18, 2008, 05:13:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo


Pozdrav,

Evo još jedna recenzija na mojim stranicama. Ovaj puta o refraktoru Pentax 105 SDP kojeg ste mnogi imali priliku upoznati na Letenki ;) ali svejedno svratite ako imate vremena..ako ništa drugo da vidite usporedbu sa 10" reflektorom ;)

http://www.astrobobo.net/

sale11472

Pa PENTAX je PENTAX.... nego da ne fali tu porеđenje sa mlađim i manjim mu rođakom  ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

To ne bi bilo fer jer ipak je apertura zakon ;) Uostalom ko da uspoređuješ 8" sa 10" reflektorom. Mislim da je sve jasno.

sale11472

Pa nisam ni mislio da je fer ali bi moglo biti ilustrativno šta se dobija sa 3 cm više .... Uostalom imaš li prikaz manjeg brata mislim da bi i to bilo interesantno štivo a možda i prikaz onog MN koga imaš ..... i šta ono beše još imaš od opreme..... pa da uradiš i prikaze za to  ;D ;D ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Biće, biće. Sa 3cm više se dobiva duplo više svjetla ;) i mogućnost nekih detalja na planetima osim dva pojasa na Jupiteru, Satrurnov prsten i fleku na Marsu :)