• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] 82. КУРС АСТРОНОМИЈЕ ЗА ПОЧЕТНИКЕ - IZMENA U PROGRAMU!

Started by RSS, March 20, 2008, 11:57:33 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

82. КУРС АСТРОНОМИЈЕ ЗА ПОЧЕТНИКЕ - IZMENA U PROGRAMU!
       


Promena u programu kursa AD "Ruđer Bošković"
       

http://www.astronomija.co.rs/razno/ad/rudjer/2008/kurs/kurs82.htm#20.03.2008
       

stameni

Hm, ni reči o ovome na sajtu ADRB-a, a ni na forumu... "Astronomija" najažurnija :)

sale11472

Eh sve što od ADRB-ovog sajta i foruma vredi je onaj factor-15 i prikaz planisfere i to bi manje više bilo to ...
Popularizacija Astronomije  :-X
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa


sale11472

Eh pa ja negde pročitah svojevremneo komentar u kome je tip pomenuo da se tamo najviše trudi neki "mali ćelavi" (ovo je citat)
Ko zna da je BMB-guy* možda bi mu trud bio uspešniji  ???


Šalu na stranu stvarno seu ime metode popularizacije blago rečeno demode.






*BMB-guy = Big Mean Bald-dječarac
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni


sale11472

Slažen se (a očigledno to mišljenje dele i oni koji prvi put dođu u dodir sa celom pričom) no jedna lasta ne čini proleće (a ni dve, tri) mislim kao ilustracija onoga na šta mislim eto primer sajt AM i sajt ADRB, mislim ovaj drugi počitaš za po sata a na AM ne možeš dva dana da nađeš članak ako ne znaš tačan url, Forumi isto...
Može Romani da smeta koliko god kada se kaže (tj kada ja to pišem po forumima) da se tamo nahvatala prašina i paučina ali u suštini je tako
NPR ja stvarno nemam pojma o dešavanjima u ADRB sem onoga što se pojavi ovde ili na sajtu AM ili u Astronomiji ::)
Evo upravo sam po ko zna koji put obrisao dobar komad teksta i rekao da neću da ulazim u kritiku ADRB-a :-X
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Quote from: sale11472 on March 20, 2008, 04:11:33 pm
Eh sve što od ADRB-ovog sajta i foruma vredi je onaj factor-15 i prikaz planisfere i to bi manje više bilo to ...
Popularizacija Astronomije  :-X


Eto moram malo da se pospem pepelom po glavi pa zato citiram samoga sebe ::)

Dakle na ADRB forumu postoji još nešto korisno! Naime mogu da se skinu elektronske verzije Vasione :D još da nađu mesta da pokače Romanine filmove i......"sve im je oprošteno"   ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni

E... Hajde daj link za e-Vasione. Je l' ima i starijih ili samo novijih brojeva? Nisam imao pojma da toga može biti tamo :)

sale11472

Samo ova dva najnovija broja (mislim stare bi trebalo skenirati i OCR-ovati a to je poveći posao čak i za jače organizacije ... mada stvarno bi bilo lepo kad bi to prebacili u el. formu i pustili u slobodan život)

Link ti ne treba samo klikneš u onom meniju sa desne strane na opciju "Časopis Vasiona" mada ja bi lično to stavio na prvu stranu masnim krupnim slovima ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D