• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Venera opisuje pentagram?

Started by mileout, February 21, 2005, 11:55:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mileout

 Skoro sam sasvim slucajno procitao u jednoj knjizi da venera opisuje pravilan pentagram. Da li neko zna nesto o tome????

Maxscope

 A knjiga je "Da Vinci Code" autora Dan Brown.....
Pre tebe jos tri osobe su me pitale isto pitanje (iako ti nisi pitao direktno mene).
Ne znam, knjigu nisam procitao ali sam cuo je puna kontroverzi.
Sa druge strane ko se uopste bavio time?
Venera ima pravilnu putanju, i u pravilnim vremenskim razmacima prelazi preko Sunca osmatrano sa Zemlje. Tranzit je bio prosle godine, sledeci je za osam godina, pa opet za 100 i nesto godina, pa opet za osam godina nakon toga, i tako dalje.
Verovatno pravi neku vrstu pentagrama ako se posmatra pod nekim uglom ili na neki odredjen nacin, sto je neko uocio kome je bio cilj da vidi pentagram u putanji Venere.
Mozda bi pod drugim uglom ili osmatranjem na drugi nacin uocili da Venera pravi prizmu, ili na treci nacin paralelepiped.....
Stvar maste, ili utvrdjenog cilja mozda?  

TenMonGaKuSha

QUOTE (Maxscope @ 22. Feb. 2005., 05:16)
Verovatno pravi neku vrstu pentagrama ako se posmatra pod nekim uglom ili na neki odredjen nacin, sto je neko uocio kome je bio cilj da vidi pentagram u putanji Venere.
Mozda bi pod drugim uglom ili osmatranjem na drugi nacin uocili da Venera pravi prizmu, ili na treci nacin paralelepiped.....
Stvar maste, ili utvrdjenog cilja mozda? [/quote]
kralju!  :D  

Djorvoz

 I mene je to bunilo pa sam otisao na zvanicni sajt knjige i tamo se oni ogradjuju od svih iformacija datih u knjizi.
Ta knjiga je dobra ali ume veoma da zbuni jer ne znas sta je tacno a sta nije. Tako da nije uposte korisna navodi nsto sto znas da je tacno a vec u sledecem redu nesto sto ne znas da li je tacno. Mislim da cak na internetu ima da se skine lista netacnih informacija koje se navode u knjizi.

severnoNebo

 Upravo sam za rodjendan dobio Davinci kod. Knjiga je vrlo interesantna (procitao sam je za jedan dan) ali ipak to je samo fikcija, dobar uzbudljiv roman. a u svakom dobrom romanu koji se bavi sadasnjiscu imas malo istine i dosta fikcije.
kraj je mnogo slabiji od ostalog dela knjige

Sich

 evo knjige, pa ko oce nek izvoli
http://rapidshare.de/files-en/461000/Dan_B...i_Code.rar.html
klikne se na free, pa se saceka ~50s da se pojavi link i onda se tek moze skidati (sta cete, free hosting)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

antares

 
QUOTE (mileout @ 21. Feb. 2005., 23:46)
Skoro sam sasvim slucajno procitao u jednoj knjizi da venera opisuje pravilan pentagram. Da li neko zna nesto o tome????[/quote]
promasio si forum... ovo je pitanje za astrologe, a ne astronome  :)

venerina mandala


luna

 Vatikan je pozvao na bojkot knjige Davincijevi kodovi,ili proglasio...ne znam bas tu terminologiju :huh: Bas sam se prenerazila kad sam to cula.Ne znam da li mozda katolicka crkva praktikuje takve postupke ili se polako vracamo u srednji vek!

Djorvoz

 U sta da se vrati katolica crkva kad nije nikad ni izasla iz srednjeg veka. Oni su ljude spaljivali a nikada nisu rekli da su pogresili.

Sich

 E rekli su da su pogresili, negde tokom druge polovine proslog veka, ne znam bas tacno kad ali moze se naci
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz


Sich

 Ipak to nije bilo tako davno kao sto sam mislio i to su uradili u vise etapa
http://www.innergies.com/articles/witch_hunt.html
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 da se vratimo knjizi, koja se ne svidja ni nucnicima, ni crkvi sto se vidi u dinjem tekstu..

The Da Vinci Code is under heavy fire from Cardinal Tarcisio Bertone, who condemns author Dan Brown for "deplorable" behavior in spreading lies against the Church. I learned tonight the Catholic Church had a list of "forbidden books" until the mid 1960's that were not to be read by Catholics. Just reading these books were considered a sin! A sin, folks! Talk about a religion that has no faith in itself. Dan Brown said in an interview, he'd received positive letters from some Priests who were happy to just get their congregations talking about religion again. Many welcomed the discourse.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

severnoNebo

 Knjiga se ne svidja naucnicima??? Pa to je roman, a ne naucno delo. To sto se ne svidja crkvi, to je razumljivo, ali sta se naucnici u to petljaju. Dobro knjizevni kriticari, ali naucnici ...
Uzgred budi receno, kraj je potpuno upropastio knjigu tako da bih joj na skali od jedan do deset dao 6.5. Do pred kraj, licilo je na 8.5 do 9.
 

Djorvoz

 
QuoteUzgred budi receno, kraj je potpuno upropastio knjigu tako da bih joj na skali od jedan do deset dao 6.5. Do pred kraj, licilo je na 8.5 do 9.

U potpunosti se slazem sa tobom.


QuoteKnjiga se ne svidja naucnicima??? Pa to je roman, a ne naucno delo. To sto se ne svidja crkvi, to je razumljivo, ali sta se naucnici u to petljaju. Dobro knjizevni kriticari, ali naucnici ...


Svi se kao osecaju prozvani. Problem je u tome sto se Dan Brown malko nalupao gluposti u knjizi a knjiga je kvalitetna.
Razumeme ja i te naucnike koji se mesaju u knjizevnicki posao, naime neke stvari u toj knjizi idu na njihov ugled a ne mogu da odgovore adekvatno jer nisu književnici.

Inače nije lako držati zid spoznaje podignut; kada pročitaš tri istine i dodješ do nečeg što bi mogla biti fikcija, to te zbuni.