• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pocetnica - Zanima me kupovina teleskopa

Started by Ikar777, March 25, 2008, 02:45:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ikar777

Da li bi neko bio ljubazan da mi preporuci teleskop za kupovinu, i objasni karakteristike istog, s obzirom da nikada do sada nisam imala prilike da posmatram nebo preko teleskopa, sem sa nekog ruskog dvogleda sa kojeg sam jasno mogla zapaziti meseceve kratere.
Videla sam skoro neke teleskope u prodaji za 50 i 100 eura, pa me zanima, da li su teleskopi po tim cvenama izuzetno slabi, ili mogu necemu koristiti?

Hvala  :)

sale11472

March 25, 2008, 03:40:08 pm #1 Last Edit: March 25, 2008, 03:56:05 pm by sale11472
Eh nečemu mogu sigurno ali ako si već gledala "nekim ruskim" dvogledom onda te kvalitet tih igrački neće zadovoljiti, pogledaj na astro pijaci Janko (mravic) nudi interesantne primerke koji jesu skuplji veše nego duplo ali su i neuporedivo bolji tj to su već ozbiljne sprave, uostalom NASA ima i jedan taj jeftini a i jedan koji se nudi za 270 evra pa nek ti kaže kolika je razlika iz prve ruke. Inače ako imaš neki ruski dvogled nastavi da ga koristiš korisniji je od bilo čega što možeš da vidiš po izlozima robnih kuća...

Da ne zaboravim, 29.03. tj sad u subotu je Mesijeov Maraton na Letenki (Fruška Gora) pa ako možeš najbolje je da dođeš i lično baciš oko kroz neki teleskop stvari če postati mnogo jasnije posle tog iskustva :)

Da ne zaboravim (broj 2)

Reci iz kog si mesta pa ćemo valjda naći neke zaljubljenike u astronomiju da ti pomognu u prvim koracima i pokažu osnove...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


Ikar777

Hvala,
Prvo moram poceti sa skupljanjnem novca  :) zato sto me zanima nesto kvalitetnije.
Zivim u Beogradu, a i pretpostavila sam da je ovo sto se vidja po prodavnicama nesto nezadovoljavajuce.

Ikar777

I puno hvala na ovoj web strani o teleskopima Bobo, bas je iscrpna sa informacijama, to je upravo ono sto mi treba  :)
Pozdrav!

Bobo

Drago mi je :) A sad samo trebaš doći na Letenku, na maraton ili još bolje na kamp i pogledati kroz razne teleskope da vidiš što se kako vidi i kako se s kojim upravlja..

sale11472

Pa ako živiš u BG-u nix problem,
ajde sutra do Letenke biće tamo svakakve opreme  :D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D