• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ozivljavanje foruma

Started by cola, April 03, 2008, 08:19:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Cinimi se da sve manje ljudi  ima na ovom forumu mada ni ja nisam bio jedno vreme prisutan.Primecujem da vec nekoliko dana unazad postoje 3-4 teme o kojima se prica i nekoliko korisnika koji pisu.Smatram da niko ne zeli da se forum ugasi sam od sebe kao sto je primer sa adrb...
Mozda je u pitanju nezainteresovanost ljudi na ove teme,ali nesto mora da se uradi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Ima dosta posetilaca, sto znaci da barem citaju, mada bi bilo dobro i da nesto napisu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

suvacarov

Naravno da ima dosta posetilaca. Jedan sam od onih koji onako iz prikrajka sve pomno prate. Veoma mnogo sam naucio prateci forum i naravno sajt, a sto se tice aktivnosti na forumu mogu reci da kada bude doslo vreme za to svako ko bude imao neko pitanje sigurno ce ga postaviti. Za sada veliki broj pitanja koje bih mozda postavio vec postoji tako da bi bilo suvisno ponavljati ih.  ;)

cola

nisu ovde samo pitanja ima ovde i tema koja su vezana za neke dogadjaje itd... trebalo bi da vise pisemo.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Pa piši, ko ti brani.
U stvari ono što hoću da kažem je da je najlakše reći trebalo bi više da pišemo mnogo teže je naći smislenu temu i o njoj smisleno pisati. Sa druge strane nema nas tako mnogo na ovom forumu a svako ima nešto što ga više interesuje pa svako piše o takvim temama. Eto ja trenutno poliram (buduće) ogledalo pa o tome najviše pišem, dok o posmatranju šipak nisam od kako sam doša sa Letenke ni pogledao u nebo ::) Samo katran cerijum oksid i guraj napred-nazad ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

sve se vidi po tvom potpisu ;D

cola:nemoj da pravish 1000 besmislenih tema odjednom..kao shto je rekao NShappy-dobicesh ban for life ;)

kruska

Dok ne zatvore ;D ovu temu hteo bih da pozdravim moju sestru u inostranstvo

Quote from: NASA on April 04, 2008, 12:32:05 pm
sve se vidi po tvom potpisu ;D

cola:nemoj da pravish 1000 besmislenih tema odjednom..kao shto je rekao NShappy-dobicesh ban for life ;)


P.S. cim se razvedri eto nas na Letenki. Mislim da za Letenku ne treba najavljivati astro forum (bar za komsiluk) .Cim bude lepo vreme treba odmah otici do Fruske Gore.
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

CyberianIce

Imamo i par tako besmislenih diskusija da i ja ponekad pozelim da se nisam ukljucivao na prvom mestu...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

aleksandar

Retko pisem, ali pomno pratim.
Verujem da ima dosta takvih.
Ja pokrenuh jednu temu (nadam se da ne podpada pod gupu "besmislenih)
http://www.astronomija.co.rs/forum/astronomija/crvena-pega-na-jupiteru/
i niko nista...

cola

Sada jeste smesno...
A da li si ti tada pratio forum ???, Pa znas?
BTW Jos gluplje je ozivljavati glupe teme!
Verujem da se svakom moze naci neka glupava tema ili komentar, spam citaj kako god...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

zero025

..Ok..
I ja sam jedan od onih koji redovno SAMO posecuju i citaju...(valjda zato sto smo veliki pocetnici u ovoj veoma interesantnoj i zanimljivoj oblasti, pa nas je malo stid).

Evo predloga za nove teme, spisak svih igranih i dokumentarnih filmova iz ove oblasti, casopisi, knjige .... (na nama citljivom jeziku)

kruska

Uvek sam hteo da imam licnu opservatoriju gde bih čak mogao i da budem "češće" nego inače, ali mogućnosti su druga stvar.
Teško je naterati ljude da budu više na internetu jer ima toliko drugih stvari koje se moraju uraditi nego sedeti i pisati na astroforumu.Meni štošta promakne  na forumu jer imam obaveze a bogu hvala trudim se da kompletiram opremu za deep sky astrofotografiju pa kad bude nesto konkretno sem meseca i planeta ja cu postaviti slike na moj budući sajt, a i tada će mi biti lakse da samo postavim link do mog sajta nego da nesto muljam na netu.
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Art

Имамо ли тему за представљање, за почетак? Нема тема у којима људи могу да дискутују, да причају о свакодневним стварима. Што се астрономије тиче, мислим да постоји тема за фотографије, у којој се могу излагати слике(уколико се неко бави астро фотографијом).
Делује ми да би морали да порадимо на оном свакодневном, offtopic разговору. Нов сам на форуму, прелистао сам већину тема. Отприлике сам упознат ко има шта од опреме и сл. :)

Yagodinac

Dobra ideja za predstavljanje. Nekoliko nas koji smo malo duže na forumu se znamo i lično, padne tu i offtopic razgovor (na Letenci uglavnom, starparty-i su ipak ređi) ali sama astrofotografija je kod nas jedna jedina tema. Zašto jedna u koju guramo i planete i deepsky i sve moguće - ne znam ali to je tako i ne bunim se  :)

Lične opservatorije? Pogledaj ovo: http://www.cloudynights.com/category.php?category_id=157&pr=3
Tu su se dokoni Ameri bavili pravljenjem opses... opservatorija, pardon

sale11472

Quote from: Art on March 12, 2010, 05:00:10 pm
Имамо ли тему за представљање, за почетак?


Pa vidi niko ti ne brani da otvoriš novu temu i predstaviš se, mada iskreno ne bi bilo loše imaati podforum i za tu namenu, no nisam siguran da imamo baš toliki priliv članova...
Što se osalih tema tiče postoje  AstroClub za teme koje imaju ikakve veze sa astronomijom (tu bi se mogli predstaviti i novi članovi) Podrum ako baš nemaju nikakve veze sa astronomijom.Mada bih ja lično u
astro klub stavio sve teme opšteg tipa.....
No ni sami članovi ne vode računa gde otvaraju pojedine teme...
Da bi forum funkcionisao potrebno je samo malo pažnje i aktivnosti od strane svih nas (mada znam da to ume i da dosadi ;) )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D