• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars?

Started by abrasax, April 05, 2008, 10:14:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

abrasax

Je li ovo Mars? Da li je moguce da se vidi ovako?

NASA

s cime si slikao i to?

abrasax

panasonic lumix. piggyback varijanta.

Pavdu

a na čemu piggyback?
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

abrasax

Na teleskopu. Zar je bitno? Mozda 5 sekundi ekspozicija.
Da preformulisem pitanje: Zar je moguce da bude toliko velik i da se vidi taj detalj reljefa?

AshPiranha


vmiro

Ona slika sto si postovao, koliko % je uvecana ?

I da jeste mozda mars, na slici je veliki zbog, mozda nestabilne atmosfere ili losije montaze...a i sa tom kamerom (wide- piggyback) slikati mars i pritom uhvatiti detalje, tesko, jos jedan snimak, 5s...jos teze :)

Toma B

Meni to vise lici kao da si slikao zalazece Sunce pre,pre,pre-kratkom expozicijiom.... ;D

Naravno da ne mozes slikati Mars na taj nacin i ocekivati detalje na povrsini.... :P :P :P :P :P :P

abrasax

To sam i ja mislio. Ali zasto neodoljivo podseca na mars. Bilo je verovatno 12x opticki i do 40-50 puta digitalni zoom. To sam slikao negde u septembru pa sam zaboravio na nju. Videh je skoro i zapitah se. ???
Postovana slika nije uvecana samo crop. I malo popravljen kontrast.

Pavdu

pa ako si na teleskopu snimao onda mora da si kroz teleskop video sta je to...
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

sale11472

Eh a ti se kao sećaš šta si video kroz teleskop u septembru ;D ;D
Ma u ostalom tu vidimo koliko je loša stvar digitalni zum na bilo kom aparatu pa bi to moglo da bude bilo šta uključujući čak i Mars a može da bude i neka crvena sijalica u daljini .... jedino je sigurno da je rezultat razmrljana narandžasto-crvenkasta mrlja  ;)

Aj sad malo i ja da reklamiram Danijela i Zvjezdarnicu :D
Poseti njihov forum i pogledaj temu o astrofotografiji pomoću Canon A530 "digiota" http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=1189.0 Kruno to radi majstorski ;)
A ne vidim zašto to čak i tebi sa tvojim teleskopom i uprkos montaši lake kategorije ne bi uspevalo ipak su to relativno kratke ekspozicije (posebno obrati pažnju na M51 na poslednjoj strani  :o )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

abrasax

Ja sam ubedjen da je Mars, a vi mislite sta hocete. Ja sam ASTROFOTOGRAF ;D

sale11472

He pa može biti i da jeste Mars samo što je bljack ispao zbog korišćenja dig. zuma koji mu je dodao brdo detalja ....
Nije frka sve dok ne počneš da tvrdiš kako si otkrio ostatke civilizacije na Marsu to je astronomija već prošla sa Lovelom
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

abrasax

Ostatke?
Na slici se jasno vide objekti koji se aktivno upotrebljavaju. ;D

Toma B

Quote from: sale11472 on April 08, 2008, 08:39:02 pm
Canon A530 "digiota"


"digiota"

STA?!?!?!?!
Sale pa nemoj da vredjas.....ja imam samo A430... :P :-[ :-X :-\ :'(
Svrati malo do moje "Flickr" galerije da se podsetis sta radi Canon "digiot".....