• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Higis i Cern

Started by r2d2, April 24, 2008, 06:27:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

April 24, 2008, 06:27:31 pm Last Edit: April 24, 2008, 06:38:57 pm by r2d2
Koristim priliku da se zahavalim : predavacu za predavanje, a AM-u na distribuciji istog.
Mislim na:
http://www.astronomija.co.rs/razno/oglasi/predavanja/kolarac/2008/mikrosvet/mikrosvet.htm#2

Da li neko zna tacan datum pokretanja tog protonskog sudaraca? (ako negde postoji informacija izvinjavam se)
Uh ubi me neizdrz!!!!!
Takodje me intresuje (ako ima nekog voljnog da se upusta u objasnjenja) kakve direktne implikacije ova cestica (higs) ostavlja, naravno ako se dokaze, na nama znanu i prihvacenu kosmologiju??


p.s. He he Samo da ne izbaksuziramo jer nasa komponenta je zadnja usla u tunel... ..da se ne napravi tamo neko novo nepoznato polje koje narusenu simetriju ispravlja u simetriju pa antimaterija anihilira materiju, pa tamna materija i energija usled kaluzalnog kontakta postane antitamnamaterija i anti tamna energija pa ceo svemir ne emplodira konacno u jednu tacku (ionako se stalno pitamo te ovo te ono, otkud mi ovde, pa cemu sluzimo, pa jel ima svemir granica, koja je svrha svemira.....(mozda nam je svrha da napravimo taj kolajder he he he)
Pozdrav svima