• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

Stavih na svoje stranice kratak osvrt na "smak svijeta" :)

http://www.astrobobo.net/

..pa ako nekoga zanima, slobodno komentirajte :) Ne vidim da se o tome pisalo tu na forumu, zar se vaše novine nisu za to uhvatile? :)

cola

o ne jos jedan smak sveta :)
pa zar ovi ljudi nemaju pametnija posla nego da izmisljaju smakove sveta, bas su nedavno i oni rusi predvidele smak sveta pa se zakopali u "metalne grobove".a ako ga bude vise bih voleo onaj treci datum 21 jer mi je 17-og  rodjendan :) :) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

I šta bi oće li ili neće taj smak sveta i kakv uticaj na sve to ima tvoj mačak ??? Nemoj nas držati u neizvesnosti  i daj malo pikantnih detalja... ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

AshPiranha


Bobo


sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Pa dobro, hoce li biti ili nece biti smaka? Hajde nek javi neko ko prati tu temu, da znam sta da planiram za 2013.

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

E, ali za svaki slučaj treba sakupiti dovoljno Lavova i Jelena kako bi preživjeli ;)

Daphne

Hihihihihiihi! Pre neki dan mi je jedna poznanica dala da procitam doticni clanak u nekim nasim novinama (ne secam se kojim) i pitala me sta mislim o tome??? Da li je potrebno pominjati da sam pukla od smeha???
Pokusala sam da joj objasnim neke stvari o ekliptici, gravitacionoj sili i ostalim dosadnim stvarima koje su mnogi ljudi odavno postulirali, ali njen je entuzijazam za smakom sveta ostao nepokolebljiv.
Elem, kladile smo se na sledeci nacin: ako dodje do smaka sveta pomenute 2012 godine, ja cu joj se izvinuti cim se sretnemo pred vratima raja i pred svim svecima reci kako sam uzasno pogresila, a ako od toga ne bude nista, ona mi se do kraja zivota mora obracati sa "Vrhovna majko"...
Zanima me samo sta bi sa onih nekoliko smakova koji su do danas vec nastupili, kao i sa apsolutno neverovatnim smakom sveta koji je bio nastupio u zemlji Srbiji u avgustu 1999 prilikom pomracenja Sunca?
Za mene ce taj dan zauvek biti zapamcen kao "pomracenje uma" ali i kao jedina prilika kada sam mogla da kroz  komsijin teleskop posmatram pomracenje stojeci na sred Bulevara Mihajla Pupina u Novom Sadu  ;D

Pavdu

Ma, polako... Biće sad ponovo smak sveta zbog LHC-a... Samo još nije proreknut datum... A biće i to valjda.
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Toma B

Quote from: Daphne on April 29, 2008, 10:44:38 am
....avgustu 1999 prilikom pomracenja Sunca?
Za mene ce taj dan zauvek biti zapamcen kao "pomracenje uma" ali i kao jedina prilika kada sam mogla da kroz  komsijin teleskop posmatram pomracenje stojeci na sred Bulevara Mihajla Pupina u Novom Sadu  ;D


Aha!!!! sad sam te ukapirao....iz straha od smaka sveta nisi smela doci kod mene u Suboticu i sa vrha moje zgrade posmatrati totalitet. ;D ;D ;D

r2d2

April 29, 2008, 02:54:23 pm #12 Last Edit: April 29, 2008, 03:41:21 pm by r2d2
Quote from: Daphne on April 29, 2008, 10:44:38 am

Zanima me samo sta bi sa onih nekoliko smakova koji su do danas vec nastupili, kao i sa apsolutno neverovatnim smakom sveta koji je bio nastupio u zemlji Srbiji u avgustu 1999 prilikom pomracenja Sunca?
Za mene ce taj dan zauvek biti zapamcen kao "pomracenje uma" ali i kao jedina prilika kada sam mogla da kroz  komsijin teleskop posmatram pomracenje stojeci na sred Bulevara Mihajla Pupina u Novom Sadu  ;D


Jest i meni je 1999 to bio najlepsi smak sveta do sada. Stajao sam u dvoristu, uzivajuci u prizoru, a tetke stricevi strine su bili zakljucani u debelo zamracenim kucama. Kao da su popili neku drogu, svi su bili u frci, a na mene koji sam izasao napolje su gledali kao opsednutog djavolima.

Ovaj sto treba da dodje nece biti tako strasan, mada ce mozda planeta zemlja da skici i ispusta cudne zvuke usled gravitaciong izoblicenja, a moguce je da se i zaustavi u rotaciji i kruzenju oko sunca pa ondak direktno da padne na samo sunce. Tras  ;D

Mada kada su komete , asteroidi , u pitanju, nisam bas toliko siguran da nema bas nikakve bojazni ...

Nemam dovljno podataka da bih pisao o tome ali mi nekako izgleda da ipak postoji neka verovatnoca megakatastrofe koja bi uticala na nasu vrstu (vazeca teorija nastanka meseca, eksplozija komsijske supernove,  sudar galaksija i njihovo mesanje materijala,  nailazak na mikrocrnurupu, unistenje ozonskg omtaca i zagrevanje zemlje, nuklearni rat do istrebljenja, extra jaka suncana erupcija, itd itd) ....
Kada malo bolje promislim ispade da popularna nauka tvrdi (sudeci po diskavriju exploreru nacionalnoj gegrafiji ne samo da smo cudom opstali uzimajuci u obzir proslost nego je cudo da i postojimo, a buducnost nam je zagarantovana: supervulkanom, superzemljotrsom, supercunamijem i ostalim superima. One avionske nesrece (pored toga sto me nerviraju) mi dodju kao melem na ranu u poredjenju sa ostalim sadrzajem..

Jedno je zabluda i sujeverje a drugo je naucna predpostavka o mogucem, mada se cudim tolikim pretnjama koje samo cekaju da nas uniste he he he (strah je covekov najbolji prijatelj )....

Nego Bobo da li iznamljujes macku koja prekida dotok enrgije iz svemira, posto bih odigrao loto pa mozda maca ucni taj hokus pokus i sa lopticama, a u slucaju dobitka kupujem njutn, vracam macku i delimo pola-pola.

Bobo

Quote from: Daphne on April 29, 2008, 10:44:38 am

Elem, kladile smo se na sledeci nacin: ako dodje do smaka sveta pomenute 2012 godine, ja cu joj se izvinuti cim se sretnemo pred vratima raja i pred svim svecima reci kako sam uzasno pogresila, a ako od toga ne bude nista, ona mi se do kraja zivota mora obracati sa "Vrhovna majko"...



Pa ovo je sjajno :))) Nemoj joj zaboraviti predložiti da vas prije smaka svijeta odvede na jedno dugačko proputovanje istim ;) Samo neka se ne buni da nema novaca, pa nije problem dignuti kredit kojeg tako i onako nećeš morati otplatiti ;)

Bobo

Quote from: r2d2 on April 29, 2008, 02:54:23 pm
Nego Bobo da li iznamljujes macku koja prekida dotok enrgije iz svemira, posto bih odigrao loto pa mozda maca ucni taj hokus pokus i sa lopticama, a u slucaju dobitka kupujem njutn, vracam macku i delimo pola-pola.


Nema šanse da dijelim mog macana pola pola ;)