• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Napad vanzemaljaca

Started by betelgez, August 04, 2011, 03:24:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Andromeda

Quote from: danicic_predrag on September 19, 2011, 08:09:17 pm
a sta ako lice na amazone ko http://gossip.whyfame.com/files/2010/02/justin_bieber2.jpg

znate licicti na nesta je relativan pojam ( morao sam )

kao sto smo videli neke stvari mogu samo da "lice" :P


E to menja stvar , u tom slučaju je pozadina bolja. :o ;D


danicic_predrag

do djavola postovo sam dve poruke uste a ne mogu da izbrisem pa sam izmenio neka modetator izbrise ako vidi i ako se seti ...

Sekula

Nisam baš siguran u tu priču da su svi ti NLO objekti mogućeg vanzemaljskog porekla odnosno delo ruku odredjenih inteligentnih vanzemaljskih civilizacija. Bez ikakve paranoje smatram da smo u svakom slučaju bili u nekoj vrsti nadzora odredjenih stranih sila koje su kud i kamo tehnološki superiornije u odnosu na nas i ostale u regionu. Sve te priče o vidjenju ovih ili onih više mi govori da su u pitanju ipak pre neke letilice koje su bespilotnog karaktera a možda i drugačije i da služe za odredjeni rad na terenu i izvidjanje.

Ja sam sa nekoliko svojih tadašnjih kolega bio svedok sledećeg dogadjaja:

- 9. jun 1999 godine. predzadnji dan NATO agresije na našu zemlju, u Kumanovu je te noći potpisan sporazum (neću da koristim druge termine da ne bih zašao u domen politike).
- preko radio veze dobijamo informaciju i želje pojedinih da više nemamo rata. Odjednom, glavni operater javlja ulazak dve velika aviona na teritoriju Srbije iz pravca Bosne uz pratnju ostalih
- slavlje se naglo prekida i nastaje specifićna jeza, mahom su dotadašnji naleti bili eskadrilni već poznatih ofanzivnih aviona za te svrhe koji su korišćeni protivu nas, a ovo je definitivno bilo prvi put u toku agresije da je takav upad u vazdušni prostor izvršen
- nakon pauze od pet minuta počinju da pristižu izveštaji da su avioni otišli prema Bugarskoj, ali da iznad Šumadije i centralne Srbije se na nebu registruje veliki broj jako čudnih letelica.
- u pitanju su bili opisi letelica koje menjaju putanju u više pravaca a na nebu sa karakterističnim trepčućim/blinkajućim svetlom žute boje
- izveštaji stižu sa svih strana iz svih većih mesta tj sa osmatračkih lokacija, u pitanju je bila čitava skupina tih letećih objekata
-  15 min nakon toga počinje protivavionska paljba u našem rejonu u blizini grada (u pitanju je Niš)
- paljba prestaje jer nema svrhe očigledno gadjati te objekte koje su visoko
- naš osmatrač javlja da su se nekoliko objekata pojavila i iznad nas
- u tom trenutku meni proradi neka radoznalost jača od svega i prepuštam mesto radio operatera drugom
- izlazim iz skloništa i gledam u perfektno nebo zamračenog grada, na nebu uočavam trepćuće tri letilice koje blinkajućim svetlom menjaju svoj položaj tamo amo na nebu, bez neke pravilne putanje.
- pojava traje 10 min od trenutka mog posmatranja i one odjednom nestaju u više pravaca
- nisam bio pod lekovima, terapijom bilo kakve vrste, alkoholom ili opijatima, bio sam vrlo skoncetrisan sve vreme
- ni do dan danas nisam našao ni jedan odgovor na to pitanje šta je to zadnjeg dana operativnih letova Nato-a nad Srbijom pušteno nad njenom centralnom teritorijom i razmilelo se se u svim pracima po njoj na nebu iznad?
- jedino što mogu da kažem da ovo nije bilo delo vanzemaljaca
- kompletna ova moja priča kao očevica nije plasirana da bi se to opovrglo niti nagovestilo bilo šta u vezi sa tim

Svakako, ima i neke istine ili makar podudarnosti da američka holivudska filmska industrija sa nekim svojim filmovima vrši kulturološku pa i medijsku pripremu za neke dogadjaje koji će slediti i to je, siguran sam, deo masovne propagande u cilju preparacije javnosti (tipa, u jedno dva tri filma tendenciozno se na mestu uloge američkog predsednika prikazuje čovek tzv afroameričkog porekla, pre nego da Obama dobije izbore). Ali to je nešto što samo možemo da nagadjamo šta i kako će biti i spada u domen neosnovanih pretpostavki kada smo u nedostatku bilo kakvih dokaza kao deo javnog mnjena. Mada, moguće da je nešto u vazduhu. Kako god, narednih pet godina pretpostavljam da će po ovom pitanju biti jako interesantno jer neki odgovori čekaju da budu dati kao konačan demanti ili potvrda za odredjena ranija dešavanja. Naravno, ovo je čisto moja proizvoljna pretpostavka i nema veze sa bilo kakvim činjenicama koje imam na raspologanju, čisto da se ogradim.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

r2d2

September 20, 2011, 07:27:28 am #34 Last Edit: September 20, 2011, 07:35:29 am by r2d2
Vrlo zanimljiv izvestaj i osvrt na temu. Licno do sada sam se trudio da ne ostavljam komentare na ovu temu, da bih izbegao pogresna tumacenja ljudi koji vole ufo- senzacije. Moja licna definicija "otvorenog uma"  ne iskljucuje totalno odbacivanje ad act-a postojanje nlo-a ali se koncipira  samo na dokazima i cinjenicama i nicim vise.  Tema je na zalost puna "elektrostatickog suma" holivudske industrije i ljudi koji fikciju dozivljavaju kao realnost.

Sve to je za mene  logicno jer SF je deo svih umetnickih disciplina, a zapocelo je od Keplera pa nadalje. Kepler je prosto hteo da promovise svoja naucna otkrica...

-------------------------------------



Yagodinac

Mislim da ne treba da zalazimo u problematiku dešavanja '99-te iz prostog razloga što će tek tu narod da ponovo izbaci teorije zavere...  ;D ;D
Poštujem Sekulinu želju da interesantno iskustvo podeli sa nama, očigledno je da je upućen u problematiku. I ja sam gomilu toga čudnog video na nebu ali ima tu mnogo stvari koje su same po sebi spektakularne neupućenim ljudima.

Skoro niko pre toga nije video PVO vatru topovima, dezintegraciju zrna posle neke visine, IC mamce, krstareće rakete u po bela dana, eksploziju Kub-a (SA-6) na nebu... Sve to odjednom itekako otvara prostore za najneverovatnije teorije zavere kojima je, nažalost, dobar deo populacije itekako sklon.


Andromeda

Mislim da napada neće biti , ali mogućnost da nas posećuju ,ipak ne treba sasvim odbaciti.
Naša galaksija ima preko 250 milijardi zvezda.
Prepostavimo da većina zvezda ima svoje sisteme i kada se to izračuna , ima mnogo mesta u ovom našem zvezdanom gradu gde je život moguć i da ima dosta mesta gde ima razumnog života.
Mogućnost postojanja civilizacija koje su daleko razvijenije od naše , je realna i možda njima putovanje do drugih zvezda nije nepremostiva prepreka.

Kizza

 Meni je drago da kada neko stručan,u ovom slučaju Sekula,vidi nešto neobično a koji razlikuje  balon,Venera,avion....Pre otprilike trideset godina i Ja sam na nebu video nešto jako zanimljivo a meni neobjašnjivo.Non stop sam gledao u nebo i pored meteora posmatrao sam i satelite.Mogao sam lako da ih uočim te da drugarima objasnim njihov let.Jene noći na nebu se pojavio"satelit"  koji je počeo da ide levo desno,bez dodatnih bljeskova od motora a na moje veliko čuđenje usporio je i skoro da je stao.Međutim vidno usporen polako je skrenuo napravivši zakret od oko četrdeset pet stepeni u odnosu na prvobitnu putanju i nestao iz mog vidnog polja.Tada sam imao završeni kurs iz Astronomije tako da sam mogao da razlikujem objekte na nebu ali eto ni dan danas mi nije jasno šta sam video.
Nezavisno od ovoga smatram da Vanzemaljski život postoji a nema potrebe da nas napadnu jer će mo se mi sami uništiti bahato se ponašajući prema planeti Zemlji  :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

September 20, 2011, 09:51:42 pm #38 Last Edit: September 20, 2011, 10:03:17 pm by Sekula
Quote from: Kizza on September 20, 2011, 09:09:55 pm
Nezavisno od ovoga smatram da Vanzemaljski život postoji a nema potrebe da nas napadnu jer će mo se mi sami uništiti bahato se ponašajući prema planeti Zemlji  :'(


Iskreno, za sada svetska javnost pa samim tim ni naučna zajednica ne raspolaže jasnim dokazima da nismo sami tj da je naša planeta pod observacijom (da ne kažem i konstantnom posetom) vanzemaljaca. Za sada jedino možemo da se bavimo metodama ekstrapolacije kao što su i stari Grci pretpostavili moguću strukturu materije na nivou atoma. Da li neko skriva dokaze ili ih sve vreme imamo ispred nosa samo ih mi ne vidimo, to možemo kao i do sada imati na nivou samo spekulacije koja je obično služila osim za zaludjivanje javnosti, isto tako i kao dobar materijal za zaradu. Mora se uzeti u obzir da bi takvo saopštenje činjenice da život postoji van naše planete a kamoli onaj intiligentni, izazvao ogroman kulturološki i civilizacijski šok. U trenu bi se srušile religije i mnoga učenja koja su iz toga proistekla. Ne zaboravimo primer španskih otkrića Amerike kao i sudbinu civilizacija koje su tu živele , tj šta ih je zateklo u izuzetno kratkom roku. Kompletan taj sistem srušio se kao kula od karata. Nije poenta u tome da li će oni nositi šarene perle i ogledalca nama na dar kao nekada tim istim Indijancima u zamenu za zlato, već je problem što će kompletan sistem vrednosti biti promenjen u času poptuno nepovratno i neopozivo. U kom pravcu, to je već drugo pitanje. Tako da ja imam čak i dovoljno razumevanja za odredjeno skrivanje i taktiku ćutanja na ovu temu. Čovečanstvo mora da se pripremi. Naravno, ako iole ima mogućnosti i ako se njegovi predstavnici uopšte pitaju zajedno sa njim.

Ovako, jedino što možemo da čekamo na neke jasnije naznake i eksplicitnije dokaze, kao i da uz naučno-tehnološki razvoj širimo svoju potragu u uiverzumu što dalje. Uz obavezu da se generalno oslobodimo potrebe da život i njegove inteligentne forme zamišljamo u antropomorfnom obliku. Što bi rekla starogrčka poslovica: "Kad bi i volovi imali svoje bogove, zamišljali bi ih sa rogovima na glavi."
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Laci

September 20, 2011, 10:11:13 pm #39 Last Edit: September 20, 2011, 10:50:04 pm by Laci
Meni je zanimljivo to da se svi slažu oko toga da bi takva bića bila inteligentnija od nas (od mene 100% ;D) jer smo svesni svojih ograničenja da savladamo prostor kakav je kosmos. Ono što se pitam jeste šta je izglednije: očekivati posetu (čekajući Godoa) u obliku neke invazije (a možda da su već među nama, što da ne ;)) ili vršiti potragu za vanzemaljcima (do sada su nam poznati ne baš ohrabrujući rezultati).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Andromeda

Quote from: Sekula on September 20, 2011, 09:51:42 pm
Quote from: Kizza on September 20, 2011, 09:09:55 pm
Nezavisno od ovoga smatram da Vanzemaljski život postoji a nema potrebe da nas napadnu jer će mo se mi sami uništiti bahato se ponašajući prema planeti Zemlji  :'(


Iskreno, za sada svetska javnost pa samim tim ni naučna zajednica ne raspolaže jasnim dokazima da nismo sami tj da je naša planeta pod observacijom (da ne kažem i konstantnom posetom) vanzemaljaca. Za sada jedino možemo da se bavimo metodama ekstrapolacije kao što su i stari Grci pretpostavili moguću strukturu materije na nivou atoma. Da li neko skriva dokaze ili ih sve vreme imamo ispred nosa samo ih mi ne vidimo, to možemo kao i do sada imati na nivou samo spekulacije koja je obično služila osim za zaludjivanje javnosti, isto tako i kao dobar materijal za zaradu. Mora se uzeti u obzir da bi takvo saopštenje činjenice da život postoji van naše planete a kamoli onaj intiligentni, izazvao ogroman kulturološki i civilizacijski šok. U trenu bi se srušile religije i mnoga učenja koja su iz toga proistekla. Ne zaboravimo primer španskih otkrića Amerike kao i sudbinu civilizacija koje su tu živele , tj šta ih je zateklo u izuzetno kratkom roku. Kompletan taj sistem srušio se kao kula od karata. Nije poenta u tome da li će oni nositi šarene perle i ogledalca nama na dar kao nekada tim istim Indijancima u zamenu za zlato, već je problem što će kompletan sistem vrednosti biti promenjen u času poptuno nepovratno i neopozivo. U kom pravcu, to je već drugo pitanje. Tako da ja imam čak i dovoljno razumevanja za odredjeno skrivanje i taktiku ćutanja na ovu temu. Čovečanstvo mora da se pripremi. Naravno, ako iole ima mogućnosti i ako se njegovi predstavnici uopšte pitaju zajedno sa njim.

Ovako, jedino što možemo da čekamo na neke jasnije naznake i eksplicitnije dokaze, kao i da uz naučno-tehnološki razvoj širimo svoju potragu u uiverzumu što dalje. Uz obavezu da se generalno oslobodimo potrebe da život i njegove inteligentne forme zamišljamo u antropomorfnom obliku. Što bi rekla starogrčka poslovica: "Kad bi i volovi imali svoje bogove, zamišljali bi ih sa rogovima na glavi."


Slažem se sa tobom , možda je to razlog što ne kontaktiraju sa nama.

r2d2

September 20, 2011, 10:15:01 pm #41 Last Edit: September 20, 2011, 10:27:08 pm by r2d2
Kizza je napisao:
Quote...Međutim vidno usporen polako je skrenuo napravivši zakret od oko četrdeset pet stepeni u odnosu na prvobitnu putanju i nestao iz mog vidnog polja.Tada sam imao završeni kurs iz Astronomije tako da sam mogao da razlikujem objekte na nebu ali eto ni dan danas mi nije jasno šta sam video....


Prenosim jedan komentar iz blica na ovu bas  modernu temu (nije me mrzelo da citam i one sasvim smesne)

neregistrovan korisnik
------------
Odavno su tu i posmatraju sta radimo i dokle cemo,samo neuki ljudi mogu i dalje da veruju u price koje su nas ucili u skolama da smo jedini u svemiru a samim tim i najinteligentiji,nije ovo prvi put u vojodini da se vidjaju,evo linka od pre par godina iz Novog Sada kome sam i ja prisustvovao zajedno sa jedno 50 ljudi na zel.stanici sa sve zgranutom policijom,ko i dalje neveruje neka se proseta do rtnja i neka samo jedno vece gleda sta se sve tamo desava na nebu http://www.youtube.com/watch?v=IiMhkCQGbUM
. 09. 2011. 20:39h
------------

Odgovor na ovaj post...

--------------
neregistrovan korisnik
@Vladimir Vesic : Na snimku su ti famozni kineski lebdeći lampioni... par puta su ih puštali iz dvorišta onog kafića ispred petrovaradinske tvrđave. Kad god ih puste gomila ljudi se istripuje i pomisli da su vanzemaljci. Evo kako izgledaju izbliza: http://www.youtube.com/watch?v=Eu8yCEEFwGQ&feature=related
----------------------

;D ;D...kaze: ko i dalje ne veruje neka se proseta do rtnja.....  ;D ;D
Blago vama koji ste blizu i mozete da se prosetate....

r2d2

September 21, 2011, 07:42:09 am #42 Last Edit: September 21, 2011, 08:02:51 am by r2d2
QuoteMora se uzeti u obzir da bi takvo saopštenje činjenice da život postoji van naše planete a kamoli onaj intiligentni, izazvao ogroman kulturološki i civilizacijski šok. U trenu bi se srušile religije i mnoga učenja koja su iz toga proistekla. Ne zaboravimo primer španskih otkrića Amerike kao i sudbinu civilizacija koje su tu živele , tj šta ih je zateklo u izuzetno kratkom roku. Kompletan taj sistem srušio se kao kula od karata. Nije poenta u tome da li će oni nositi šarene perle i ogledalca nama na dar kao nekada tim istim Indijancima u zamenu za zlato, već je problem što će kompletan sistem vrednosti biti promenjen u času poptuno nepovratno i neopozivo.


Mozda gresim, ali cini mi se da se http://www.fhi.ox.ac.uk/research upravo ozbiljno bave  proucavanjem, tipa sta bi bilo kad bi bilo,,,  ,,,koliko ova istrazivanja imaju uticaja na poteze SAD vlade a vlada na globalno novinarstvo nemam pojma (znam, znam u pitanju je Engleska a ne SAD). Pomalo podseca na Asimovu zaduzbinu, onako izdaleka kao ideja...