• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Pavdu

Quote from: Bobo on April 29, 2008, 04:23:41 pmPa ovo je sjajno :))) Nemoj joj zaboraviti predložiti da vas prije smaka svijeta odvede na jedno dugačko proputovanje istim ;) Samo neka se ne buni da nema novaca, pa nije problem dignuti kredit kojeg tako i onako nećeš morati otplatiti ;)


hahaha. Najbolji komentar!  ;D ;D ;D
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

sale11472

Eh ta 1999-ta i paljenje ulične rasvete u Beogradu ::) ::) ::)
Ja tada pravio organizovno posmatranje iz mog zadnjeg dvorišta...

Nego sa smakom sveta se nije šaliti. Mislim ko može sa punom sigurnošću da tvrdi da pre jedno 6998 godina nije pukao Foramen a ??? Možda taj kredit i nije tako loša ideja  ;D ;D ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Daphne

Bobo, svaka čast za ideju o kreditu!!!  ;D  ;D  ;D

Usput bih mogla da predložim obilazak najpoznatijih teleskopa na svetu, posetu ISS (mada ću verovatno proći gore od južnokorejke) i laganu šetnjicu duž Kineskog zida pred nastupajuće pomračenje...

Zaista, najbolji komentar do sada!

Bobo


ARider

Za 2012 nije najavljen smak svijeta vec je najavljeno da nakon te godine svijet nece biti isti. Tada kao prestaje kalendar Starih Maja.

NASA

ce da naprave novi..ja cu da platim ;D ;D
za dosta para ce nove Maje da budu stare.. ;)

Djole

jedini smak koji mi se dopada je onaj iz Kragujevca !! ;D
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

cola

iz kragujevca??
za njega jos nisam cuo,ajde reci nesto o tome
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Pavdu

Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

cola

...a taj smak...
trenutno se smejem sam sebi... :) :) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

AshPiranha

Odlučio sam da u krugu ljudi koje poznajem, tj. kod onih koji se zainteresuju za mogući kraj sveta 2012, počnem da širim dezinformacije i glupost. Osoba starija od 8 godina, koja ne boluje od težih kognitivnih poremećaja (demencija, parkinsonova boles' i slične) i ne zaslužuju bolje.
Dakle, svet će skončati u strašnim i kataklizmičkim događajima 2012. godine i to 21. decembra kako su to i predvidele "napredne" јužnoameričke civilizacije, Biblija, Nostradamus, Tarabići i sveti Malahije (ko god da je to?).
Sunce (koje se izgleda okreće oko naše lepe planete) će se naći između nas i galaktičkog centra, što će za posledicu imati promenu polariteta Sunca, te će to izazvati preraspored zemaljskog magnetnog polja što će kao posledicu imati pojavu stravične dijareje kod ljudske populacije, te ćemo se svi podaviti u sopstvenom izmetu.

Uzimam kredit!.


Kizza

Moram priznati da nisam cuo da ce 2012 godine doci do "Smaka Sveta" mada sam gledao emisiju gde su kalendar Maja svrstali u najprecizniji od starih civilizacija.Meni su interesantne trenutne Klimatske promene a prema apelima naucnika vidim da se nesto desava.
Cak je i NASA otvorila novi sajt gde se mogu uporediti podaci o Globalnoj temperaturi,smanjenju Polarnih kapa i Ozonskoj rupi.
Zanima me da li neko zna dokle ce nam trajati rezerve NAFTE?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mravic

Ja sam svoju rezervu vec potrosio. Sipam svaki drugi dan na pumpi :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Postoje razne procene trajanja rezerve nafte i sve su tacne. Dakle, rezerve ce trajti jos 10 do 50 godina.

Kizza

Ma stvarno! ;)Nije mi jasno zasto poskupljuje?Mozda su culi da sam kupio auto?
Ostao sam duzan za NASINU adresu gde se moze videti i pratiti Globalni nivoi MORA,Carbon Dioxida,Temperature ,Polarnih Kapa i Ozonske Rupe:http://www.climate.jpl.nasa.gov/

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?