• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Ne ne i ne >:(
Ljudi, držite se teme!!!!
2012. smak sveta nastupa krivicom Bobinog kućnog ljubimca iz familije Felidae i roda Felis a vrste Felis Catus.... gadne su to zveri a kakav će efekat ovaj primerak imati na celokupnu Vaseljenu moguće da je neki Felis Silvestris ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Hahah  ;D Ispada da, za razliku od vodiča za autostopere, u ovom svijetu ipak vladaju mačke a ne miševi ;)

Inače taj moj tekst je najpopularniji po broju posjeta u odnosu na ostale  ;D

Kizza

Naravno jer jer sve vise i vise ljudi uzima kredit na 5 godina!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

TenMon

Quote from: AshPiranha on May 18, 2008, 12:29:03 am
Sunce (koje se izgleda okreće oko naše lepe planete) će se naći između nas i galaktičkog centra


Mozes li ti ovo da potkrepis nekim (po mogucstvu posmatrackim) dokazima?  8)

sale11472

Čoveče samo dovoljno dugo posmatraj Sunce (kroz odgovarajuči filter naravno !!!!)   i videćeš da se relativno polako kreće od jednog horizonta ka drugom tj od istoka ka zapadu..... ili zabodi štap u zemlju i posmatraj njegovu senku i videćeš da je potpuno ekvivalentno kao kada bi pomerao baterijsku lampu iznad štapa u istom smeru....
Ma posmatračke dokaze uopšte nije teško sakupiti ....

Mislim ipak se sve okreće oko Zemlje koja se nalazi u centru univerzuma a to što je nama lakše da to komplikovano kretanje nebeskih objekata objašnjavamo, opisujemo i računamo trikovima poput Gravitacije, Keplerovih i Njutnovih zakona, elipsi i sličnih krivih to stvarno nije krivica Univerzuma.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

TenMon

Quote from: sale11472 on July 25, 2008, 12:03:46 am
Čoveče samo dovoljno dugo posmatraj Sunce (kroz ocni kapak naravno !!!!)


LOL

r2d2

Quote from: sale11472 on July 25, 2008, 12:03:46 am
Čoveče samo dovoljno dugo posmatraj Sunce (kroz odgovarajuči filter naravno !!!!)   i videćeš da se relativno polako kreće od jednog horizonta ka drugom tj od istoka ka zapadu..... ili zabodi štap u zemlju i posmatraj njegovu senku i videćeš da je potpuno ekvivalentno kao kada bi pomerao baterijsku lampu iznad štapa u istom smeru....
Ma posmatračke dokaze uopšte nije teško sakupiti ....

Mislim ipak se sve okreće oko Zemlje koja se nalazi u centru univerzuma a to što je nama lakše da to komplikovano kretanje nebeskih objekata objašnjavamo, opisujemo i računamo trikovima poput Gravitacije, Keplerovih i Njutnovih zakona, elipsi i sličnih krivih to stvarno nije krivica Univerzuma.....


Baterijska lampa u stvari ne pomera Vec zemlja pravi parabule  (isto kao parabola samo sa gramitickom greskom tolerancije 7 u setom slovu Prim.Au.)  oko te lampe. Naravno sve to u kvantno-super-mega-zgrom-puc-manje-vise dimenzionalnom svemiru.

Kizza

Da pogledamo najnovije slike Artika?Ima li mesta za paniku?Ne!A gde i da odemo?Na Mars?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Nema mesta za paniku. O tome je bilo odlično predavanje http://www.astronomija.co.rs/razno/oglasi/predavanja/kolarac/klima/Srbija_i_klima.htm

A u narednom broju Astronomije izaćiće članak o klimi: šta na nju utiče itd.

Kizza

Nije mi jasno zasto ljude zanima taj "Smak Sveta"?Za one koji su ga lansirali, verovatno je to uzivanje,i zele da nas uplase?A opet deluju mazhisticki prema sebi jer ce i oni stradati?Medjutim ako se bave asrtologijom nejasno mi je kako ce me ubediti kad su do sada uvek omanuli?Za zaljubljenog coveka raskid sa voljenom osobom je SMAK SVETA kao i za navijace kada im izgubi voljeni klub....Medjutim to se brzo zaboravi do nove ljubavi ili pobede.Sta sam hteo da kazem?Asrtolozi dajte neki  novi datum ko ce da ceka 2012  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

U strahu se najlakse vlada,to je izjavio jedan djakon.
E ljudi ajde da neko nazove Milanatarot da nam on kaze :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

bapabrapa


Objavljeno u ,,Politici,, 28.01.2007

,,Судњи дан" биће 21. децембра 2012. или коју годину касније! Израчунао га је зналац механичких појава мр Слободан Ђорђевић, водећи инжењер у истраживачком одељењу компаније ,,Ербас" у Хамбургу (Немачка), који прорачунава чврстину будуће највеће путничке летелице на свету.

http://www.politika.rs/rubrike/zivot-i-stil/Nauka/t18198.sr.html

Механички прорачуни показују да је унутрашње чврсто језгро Земље од стабилног елипсоидног постало нестабилно јајасто (овално), са одступањем (ексцентрицитет) од 0,998. Узрок томе је премоћ већег екваторског гравитационог притиска над све мањим центрифугалним изобличењем (деформација) језгра, чија се угаона брзина обртања убрзано - смањује!
У протеклих век и по Земљино магнетно поље ослабило је за десет одсто, динамо (унутрашње језгро) посустаје! Сваке године 21. децембра она улази у најоштрију кривину (најближа Сунцу) убрзавајући, уместо да, као сваки возач, кочи! А језгро, насупрот овоме, сужава, а не шири попречни размак између ,,својих точкова" пружајући прилику тзв. жироскопском моменту да га вертикално обрне за 180 степени. Северни магнетни пол већ је напустио Канаду и напредује ка Сибиру. Према законима механике, северни део унутрашњег језгра пада ничице и истовремено, због Кориолисових сила, заноси удесно. Да не би био бачен као у џудоу, спречава га вискозним трењем преостали стабилни елипсоидни део планете. Докле?

stameni

Hm, ako je ovo Slobodan Đorđević koga sam imao čast da lično upoznam, prilično bih se zabrinuo...

Bobo

Šteta samo što je sjeverni magnetsko pol na južnom zemljinom polu  ;D

Stojanov

I ja se pitam dokle. Pa dokle ce dodavati  mirodjije u supi koja treba da dize adrenalin. Jedinu vajdu od toga ce imati  ameri  jer ce napraviti jos desetak filmova-katastrofa.
Zasto onda prave dzinovski Erbas kada ce i tako za par godina sve otici  dodjavola?!

Primecujem da na Forumu ima sve manje ASTRONOMIJE, one prave. Ajde, ko je isao na posmatranje, ko je sta snimao, ko pravi teleskop, ko je posetio neku opservatoriju? Stvarno je dosta crnih rupa koje gutaju zemlju i kojekakvih posasti koje se predvidjaju u poslednje vreme.