• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Kad ja donesem rakiju na maraton, to je smak sveta

Kizza

Izgleda da se očekuje još neki "Smak".U dodatku dnevnog lista Press u petak 13.2.2009 preneli su ekonomsku prognozu izvršnog urednika lista Ekonomist g.Danijela Frenklina i njegovu prognozu o nastupajućoj krizi.Ne bih da vas davim,prognoze su jako crne ali mi je zanimljiva godina preporoda što sam i izdvojio i skenirao i evo je u prilogu:
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

O dosadasnjim smakovima sveta:

http://www.paralax.co.yu/smak.htm

Ovo na kraju je ipak najverovatnije! ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Znači da će ipak sigurno doći! ;)
Možda je ovo pravo vreme da zaključamo ovu temu  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

Valjda cemo biti spremni do tada, mada ni ovo zadnje nije bas tacno smak sveta. Pravi smak sveta - kraj svih svetova  nastupa kada se svemir ohladi ili opet skupi ujednu tacku (e i da opstanemo kao vrsta neznam gde mozemo da zbrisemo od toga)

Kizza

Vidim da će ova tema da traje do 22.decembra 2012 godine!Meni je zanimljiva činjenica, da ako su postojala MINI LEDENA DOBA,Ajkule su ih očigledno preživljavale tako da ni Ja ne brinem.Naravno ne zato što pripadam toj vrsti već ću se spakovati i otići na Ekvator ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

QuoteValjda cemo biti spremni do tada, mada ni ovo zadnje nije bas tacno smak sveta. Pravi smak sveta - kraj svih svetova  nastupa kada se svemir ohladi ili opet skupi ujednu tacku


Zavisi sta se podrazumeva pod "svetom".
Ceo univerzum ili kao u vecini tamo nekih prorocanstva-Zemlja!

Mada sto rece Kizza:
QuoteVidim da će ova tema da traje do 22.decembra 2012 godine


;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

February 22, 2009, 07:39:44 am #84 Last Edit: February 22, 2009, 12:20:15 pm by r2d2
Tacno!
Definicija sveta zavisi i od vremena kada se postavlja.
Za moju prabaku to je bilo mesto u planinama gde je rodjena, a za 300 godina neki ce svet smatrati Mescom a i Mars ce biti svet.
Pre hiljadu godina zbog geografske izdvojenosti kinezi su smatrali da je ceo svet samo Kina i da izvan Kine ne postoji nista. Za njih bi smak sveta bio "nestanak" Kine.itd itd
Posto se u zadnjem prorocanstvu govori o naucnom kataklizmicnom neminovnom smaku sveta, mozemo biti sisgurni da ljudska vrsta koja ce mozda i opstati do tada sigurno nece cekati da je sunce spali, pa to tehnicki i nece biti smak sveta, vec ono drugo sto sam naveo(sazimanje ili hladjenje svemira). Drugim recima prvo mozemo da izbegnemo drugo tesko.Sto se mene tice mozete zakljucati ovu temu.

Kizza

Nikad kraja o ovoj temi!Danas na poslu sam imao ovakav dijalog sa kolegom:
-Jel istna da će Smak sveta biti 21.decembra 2012 godine?
-Tako su prognozirale pleme Maja pre nekolko vekova -oprezno ću ti Ja.
-Hm,a jel tačno da to pada u petak 13?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Svaka cast Kizo!
Osvojio si prvo mesto na takmicenju za najglupljeg radnog kolegu.
;D :'( ;D :'( ;D :'(
Idiot!

Sasa


NShappy

Jedan od najpismenijih iz plemena Maja, kleše u kamenu ploču
proročanstvo koje je vrač ranije izgovorio. Odjednom nestane materijala
za klesanje, te on ode kod vrača da ga pita šta sad da radi.
"Nestalo kamenih ploča, ne mogu da nastavim, šta ću sad?"
"A dokle si stigao?"
"Do 2012-te"
"Auuu, al' će da se istripujuuuuu...."

kostur

Ja smatram da je kraj sveta sirok pojam. Ko, sta i kako zamislja kraj sveta? Svi razlicito, znaci oni koji su tumacili kalendar su rekli da ce biti kraj sveta, a to za Amerikance(koji su tu pricu i pokrenuli) je verovatno neka kometa koja ce da zune u njih(kraj sveta zato sto oni misle da su svet). Sto se tice kraja svemira moje strucno misljenje(ravno razmisljanju ucenika gimnazije:))je da do toga nece doci. Mozda i dodje, ali to covek nece doziveti, zato sto nam fali ljudi kao sto su bili Ajnstajn i Tesla, koji bi doprineli ''selidbi'' na druge planete. ''Mlada dusa je slicna mekom vosku''(mislim da je ''Zivot i prikljucenija''obavezno me ispravite ako nije), e pa tako i nova planeta. Ako bi smo se uspeli izvuci sa ove prvobitno lepe zemlje(sad upropastene) i otici na neku drugu, pa dati nekom pametnom da je oblikuje politicki,drustveno i naucno ne bismo imali nikakvih zivotnih problema, a i mogli bismo doziveti smak svemira(onaj koji se nece ni dogoditi). Smatram da se nece dogoditi zato sto se galaksije udaljavaju i ubrzavaju, a ne usporavaju. Gledao sam jedan sf horor, znaci oni dodju na planetu(ljudi) slicnu Zemljinoj da ubijaju neke zivuljke, i trte mrte,  pa prikazu planetu spolja, a ono dva, tri sunca. Znaci, plakao sam od smeha:D.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/