• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Moram opet da se uključim u temu jer nisam dobio odgovore na ranija pitanja ali nema veze.Da vas podsetim interesovalo me je da li stvarno postoji praznina gde se vidi centar Galaksije,ka kojoj idemo,u Mlečnom Putu a koju spominju MAJE?Ako je tačno da postoji i da svakih 26 000 hiljada godina prolazimo kroz nju,ko je to MAJAMA rekao?
Zanimljivo je i tvrdnja vidovnjaka Edgara Kejsija da će na Zemlji doći do kataklizme nakon pomeranja Zemljine ose. Evo šta kaže Wiki: http://sr.wikipedia.org/wiki/Edgar_kejsi
  Nešto slično predviđaju i Maje.
U jednoj emisiji,a u zadnje vreme ih ima stvarno mnogo,na Explorer kanalu,spomenuli su predviđanje Kejsija da će nestati Japan,istočna i zapadna obala SAD. 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

Koliko sam obavesten Smak sveta je odgodjen    " trece oko"
;D :P
🌠

Kizza

Ma normalno da su to gluposti ali sam ipak rozočaran događajima u Japanu.Takve greške prave naivci a ne profesionalci  :-[
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo i zašto sam razočaran: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82/865098/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8+%D1%98%D0%BE%D0%B4+%D1%83+%D0%9F%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D1%83.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

Quote from: Kizza on March 26, 2011, 05:43:34 pm
Moram opet da se uključim u temu jer nisam dobio odgovore na ranija pitanja ali nema veze.Da vas podsetim interesovalo me je da li stvarno postoji praznina gde se vidi centar Galaksije,ka kojoj idemo,u Mlečnom Putu a koju spominju MAJE?Ako je tačno da postoji i da svakih 26 000 hiljada godina prolazimo kroz nju,ko je to MAJAMA rekao?


Skracena verzija: ne. Zemlja se nalazi na ~25000 svetlosnih godina od centra galaksije, ne krece se u pravcu iste, nego kruzi sa brzinom pri kojoj je potrebno oko 250 miliona godina za jedan krug ('galakticku godinu').

Kizza

Hvala bear  :) One ...... sa kablovske molim da tačno prevode tekst a ne da nas dovode u zabludu >:(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kulevb

Kizo, pogresno si razumeo, po njima zemlja treba da prodje kroz RAVNU koja se pruza od galaktickog centra. Da li stvarno prolazi kroz tu ravan neznam, ako neko zna neka nam kaze. Sto se zemljine ose tice, magnetni pol zemlje se vec pomerio i ubrzava. Evo jedna od potvrda za to.
http://www.youtube.com/watch?v=23uwKo6vd0Y
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

kulevb

Sto se Japana tice, preporucio bih ti da procitas ovo.
http://www.ivonazivkovic.net/FUKUSIMA.html
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Vlada

Ma ljudi, niste dobro shvatili,

SMAK SVETA JE ODLOZEN ZBOG KISE !!! :)

kruska

vec svima polako postaje jasno da ce ovo biti "jaka" katastrofa.
i naravno cuveni 3. reaktor sa plutonijumom.
Razumem se u fisiju i nuklearne reaktore da mi je jasno da se ili precutkuju podaci ili niko ne prilazi reaktoru
🌠

bear

Quote from: kulevb on March 26, 2011, 07:22:07 pm
Kizo, pogresno si razumeo, po njima zemlja treba da prodje kroz RAVNU koja se pruza od galaktickog centra. Da li stvarno prolazi kroz tu ravan neznam, ako neko zna neka nam kaze. Sto se zemljine ose tice, magnetni pol zemlje se vec pomerio i ubrzava. Evo jedna od potvrda za to.
http://www.youtube.com/watch?v=23uwKo6vd0Y


Prolazi, svakih ~30 miliona godina. A koliko znam trenutno ne da se ne priblizavamo nego smo u fazi udaljavanja. A sto se tice magnetnog pola, nije se "vec pomerio" nego se on non-stop pomera (vise desetina kilometara dnevno, pravi sprinter !), ali istina je da se kretanje centra tih lokalnih pomeraja ubrzalo poslednjih godina (sto samo po sebi ne znaci nista, jel', posto nemamo dovoljno dug referentni period merenja).

kulevb

Hvala na informacijama bear. Imam jos jedno pitanje. Ovih 26 000 godina koje kiza pominje, njih vezuju sa vremenom za koje nas suncev sistem prodje oko centra galaksije, da li je to tacno. Ja koliko znam nase sunce prolazi taj put vise miliona godina (mozda gresim).
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

@kulevb
Zanimljiv članak ne bih volo da je tačan ali...Ja sam bio iznenađen da neko pravi A centralu tako blizu mora (možda da brod ili podmornica lakše pristane?) bez obzira na kvalitet gradnje,snagu i veličinu cunamija ne možete predvideti.Šta je tu je nadam se da će stručnjaci uspeti da spreče dalje curenje radioaktivnosti jer očigledno da se ona može za kratko vreme proširiti na celu planetu.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Ja ima samo jedno pitanje za moderatore.
Dokle će bre više ova tema da se vuče ovde umesto tamo gde joj je i mesto U PODRUMU ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bear

Quote from: kulevb on March 26, 2011, 10:10:24 pm
Hvala na informacijama bear. Imam jos jedno pitanje. Ovih 26 000 godina koje kiza pominje, njih vezuju sa vremenom za koje nas suncev sistem prodje oko centra galaksije, da li je to tacno. Ja koliko znam nase sunce prolazi taj put vise miliona godina (mozda gresim).


Vidi odgovor #94 (peti na ovoj strani).