• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

dobar dan

Started by vanillasky, March 17, 2005, 01:17:02 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vanillasky

  Sich nemoj da se ljutis ali imao si dva predloga za naziv ovog podforuma. ti si izabrao otrcani AstroClub. ( znam da ces se sad naljutiti ali please ) . Ovako ...
po meni ... Ovde verovatno ima ljudi poput mene koje interesuje samo amaterska astronomija i koji bi verovatno pricali o nekim drugim temama kad su se vec zatekli ovde ( moram ti priznati da nas je vec dosta ovde ).
Citiram te :
"Pa nije cudno da si skoro uvek off-topici najpuniji svega i svacega, ipak je cavrsljnje lakse od bilo kakvog smisaonog pisanja.
Takav podforum cesto predje granicu, stoga ipak nov podforum nece biti "total off-topic"

To cavrljanje nama i treba. Nadam se da se i ostali slazu. Bez cavrljanja nema ni dobrog foruma, jer se tu ljudi najvise i upoznavaju. Mani me se samo toga ko vise zna. Vesti se mogu procitati na raznim drugim forumima, a ljude mozes skontati samo ovde gde si i poceo.
Normalno sigurno necu spominjati kako ce Cibona proci sad za vikend kod nas posle ovoga sto se desilo u Zagrebu.
 Garantujem da se NeLeO i Dule smor slazu sa mnom , a valjda i moj komsija SrdjanP.
Sich idi na cloudynights.

Sorry Sich ali morao sam ovo da kazem, ipak se meni svidja kako napreduje ovaj forum.
 Pozdrav svima i vedro nebo ( ne koristim vise ono clear Skies :) )

Djorvoz

 U pottpunosti se slazem.
Samo da naglasim mi pokusavamo da unapredimo forum ovim primedbama a ne da ga degradiramo.
Ako ljudi budu na offtopic forumu pricali o svemu i svacemu to ne znaci da ce prestati da pisu o astronomiji jednostavno ce ih biti vise.

luna

 Ajde i ja da se slozim,SAMO DA BUDE MALO ZIVLJE :D  

Dule_smor

QUOTE (vanillasky @ 17. Mar. 2005., 01:08)
"Pa nije cudno da si skoro uvek off-topici najpuniji svega i svacega, ipak je cavrsljnje lakse od bilo kakvog smisaonog pisanja.
Takav podforum cesto predje granicu, stoga ipak nov podforum nece biti "total off-topic"

[/quote]
Ovakav problem se uglavnom javlja na velikim forumima sa mnogo clanova.Recimo na rur forumu ne mozes da postavis neki ozbiljan topic jer ce odmah upasti brdo debila sa counter strike dela foruma i poceti da smaraju.Fala Bogu ovde nemamo mnogo ljudi, a cini mi se da su svi ok i razumni i da niko ne bi pravio ovakve ili slicne probleme.A uostalom admini su tu da sankcionisu takve stvari ako do njih dodje.

Sich

 Ajde da pokusamo da se razumemo
Ovaj forum nije imao nikad odluku da bude strejt astro-forum (otvaranje ove sobe potvrdjuje to). Setimo se prica o SF-u  u sobi astronautika koje nisu imale nikakve veze sa astronautikom. Da li su bile sancionisane? NIsu, i prostog razloga sto su bile zanimljive dobrom delu clanova. Da li smo citale price o piramidi i pisali o tome? To je nije sankcionisano sve dok nije preslo granicu tolerancije koja je, sto morate priznate, dosta siroka (cini mi se 7 strana o piramidi). Korz razne topike su se provlacile price o skolstvu, astrologiji, price ala zona sumraka itd...
Sve je to ostajalo ako nam se ucini da je zanimljivo i drugim clanovima.
S druge strane posto se svi mi zanimamo za astronomiju (to je jasno posto je jedini nacini dolaska do foruma preko astro-puteva na netu), bilo bi dobro da glavne tematske sobe ostanu ciste. Zato je i stvoren ovaj forum. Da sve price koje mogu biti zanimljive postujete ovde. Vodeci se tim kriterijumom i imajuci u vidu siroku granicu fleksibilnosti ovog foruma pricajte o zanimljivim stvarima. Da li je nagradni fond lotoa iskoris'en za kupovinu habla ili nesto slicno? To nije bitno sve dok zaokuplja paznju vecine nas, a stvari koje zaokupljaju vecinu clanova su na neki nacin i povezane sa astronomijom.
Ova soba nece imati predznak off-topica prvenstveno da bi se olaksalo moderisanje, tj. da bi clanovi ipak razmisljali ono o cemu postuju.
Poredjenje sa rurom nije dobro, jer je to forum klinaca koji nemaju da rade pametnije stvari, to je uvek i bio i ostao.
Inace oba prva topica su u pogresnoj sobi...
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 A u koji bi sobi trebala da budu prva dva topica?
Sto ne ispomerate topice kojima je ovde mesto?

Sich

 Taj posao ce se odraditi delimicno, tj usreredicemo se samo na novije topice

Kako u kojoj sobi? ovi topici nemaju  veze sa opisom ove sobe, vec pripadaju sobi "forum astronoskog magazina", i kao sto kaze opis "sve sto je vezano za rad foruma"...

I jos jedna stvar, nezadovoljstva oko imena zaista necu da komentarisem... ccc
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

QUOTE (Sich @ 17. Mar. 2005., 23:36)
Taj posao ce se odraditi delimicno, tj usreredicemo se samo na novije topice

Kako u kojoj sobi? ovi topici nemaju  veze sa opisom ove sobe, vec pripadaju sobi "forum astronoskog magazina", i kao sto kaze opis "sve sto je vezano za rad foruma"... [/quote]
Ajde onda molimte pomeri o ve topice. Imenu nista ne fali.  ;)  

vanillasky

  Ma nema veze naziv foruma navikli smo mi da zivimo u diktatorskoj drzavi :)
kidding
Sich i mi volimo tebe !!!

Djorvoz

 Neka, neka svačijem fašizmu dođe kraj. Nastupiće demokratija, otpis dugova evropa... :wacko:

Joca

 Jeeejjjj!! I Shtickara za predsednika!  ;) (ne, stvarno - njegov predlog za naziv off-topic dela je ubedljivo najbolji, ali sta da se radi..)

Dule_smor

 
QUOTE (Sich @ 17. Mar. 2005., 14:45)
Poredjenje sa rurom nije dobro, jer je to forum klinaca koji nemaju da rade pametnije stvari, to je uvek i bio i ostao.
[/quote]
A mi smo svi intelektualci koji se obracaju jedni drugima sa vi i imaju manire engleskih lordova...mislim nije da se nesto bunim, ok je forum, ali treba uvek biti fleksibilan:).

Sich

 nemoj reci dule da i dalje ides na rur :)

ja sam rurom zavrsio kad i sa planetarionom
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

 ali planetarion je tako dobra stvar:)...jebiga pokusavam da prosvetlim masu, redovno kacim neke astronomske topice na koje dobijam odgovore tipa "u 100 evra da je pistolj bio desert eagle":)