• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Slika dana

Started by Danijel, May 17, 2008, 01:00:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Eh, molim vas da me sada ne popljujete i optužite da (opet) tjeram vodu na svoj mlin ;D

Večeras sam na Zvjezdarnici pustio u pogon novi servis za Astronomsku sliku dana. Osjećajte se pozvanima da i vi učestvujete u prezentiranju svojih astrofotografskih radova na Zvjezdarnici. Nema smisla da "kradem" slike s NASA-e jer oni ionako imaju svoje autore ;)

I ne, nije ovo nikakva konkurencija Saši i Astronomskom magazinu, Zvjezdarnica nije niti mu može biti konkurencija, Zvjezdarnica je jednostavno samo mali prozorčić u veliki svijet znanosti pa vas molim da i vi pokažete svoje radove onima koji se odluče proviriti kroz njega
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Ma samo ti objavljuj. Što više to je bolje.

Danijel

Eto, sutra 25.05. u Astronomskoj slici dana ide Saturn kojeg je snimio gospodin Lajoš Kiš, pa mu pružite podršku u obliku vaše ocjene njegove fotke ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Obersturmfuehrer

Velika mana "Slike dana" je sto nam ne dozvoljava da sacuvamo tu sliku.....

Danijel

Kako ne? Otvori ju, dovedi strelicu na nju, desna tipka na mišonji, Save picture as... i voila, slika je na kompu ;D
To također radi i sa svim slikama u arhivi  ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Obersturmfuehrer

Jok, kada je gledam u velikoj rezoluciji, pali se onaj Flash sta li je i nema sanse, osim da sacuvam citavu stranu, pa da nadjem sliku u odgovarajucemo dir-u.

Danijel

Pa meni to uredno radi, snimam je bez problema na komp ::)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

GENESIS

Kod mene funkcioniše sve po propisu.

Danijel

U petak, 13.06. u Astronomskoj slici dana na Zvjezdarnici, ide još jedna fotka gospodina Kiša, riječ je o prekrasnoj fotografiji Jupitera sa satelitima.
Do tada, zabavite se pitanjima i odgovorima ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT