• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

AshPiranha

"...ti si iz glavnog grada al' samo je jedna prestonica..."
Boki, Aristarh

Bobo

Pohvale Kočićima na ogromnom šatoru, frižideru i zasluženoj nagradi junioru za trud :)

Relja

Mene je oduševio taj veliki šator, mada sam veći ljubitelj predavanja pod otvorenim nebom, malo je preko dana bilo pretoplo unutra. Ali nabavka tolike opreme, više nego potrebnog frižidera i dodatnih šatora za ljude koji ih nemaju je za svaku pohvalu. Ja sam bio samo subotu i nedelju i jako me obradovalo lansiranje raketa :)

mmilan

Cestitke Kocicima, izvidjacima i Sasi na odlicnoj organicaciji!

Stigosmo i mi sinoc u Nis, sa jedno 45 minuta zakasnjenja, haosa u autobusu i jednog malog udesa dva busa na stanici u Beogradu (malo je bilo i viska delova)

Sve u svemu - nikada ne putujte Nisekspresom, a u vreme Exita nikad u Novi sad :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz


nislija

Eto, Milan je ustao svega desetak minuta i ranije i napisao bas ono sto sam ja hteo. S tim sto bih ja dodao jedan veliki ;)))))))))))))))))))) za organizaciju kampa i otprilike nesto kao #%%$&*^^%$##$@#&%&$$$%& za NISEXPRES

Pavdu

Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Bobo

Da, super su! Sad sam stavio i link na Lukine fotke ko hoće vidjeti..a moje će biti valjda za vikend jer sam snimao na film :)

Pavdu

Lukine su obične dokumentarne. Ove su stvarno strava dobre!  ;) A jedva čekam da vidim tvoje.

I stvarno mi je žao što nisam mogao da dođem. Sledeće godine dolazim sigurno! ;)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Gugi

July 14, 2008, 09:11:43 pm #204 Last Edit: July 14, 2008, 09:17:58 pm by Gugi
Di ste astro fanovi!

Evo me, sale11472 ziv sam, zivlji nego ikad i mozda sam prvi sastavio izvjestaj ali ga nisam poslao dok ne sredim fotke. Sad je sredjeno i poslao sam Sasi pa neka on objavi na sajtu. Nemam bas nekih slika, ali mislim da izvjestaj prolazi  ;D

Sta je sad ovo, neki likovi  :) poput Genesisa i sad ne znam tko jos ispada da su bili na Letenci a ja ih nisam vidio! Pa ljudi, imao sam na iden. kartici ispisan svoj nadimak, sto mi niste prisli??? Mozda ste dosli u subotu popodne a ja vise nisam bio tamo, morao sam otici...Zao mi je-samo to zelim reci.

Volim kad se nadju forumasi a znam da volite i vi. Zato sam ove godine dao doprinos tome, na neki nacin. Imam jednu fotku gdje nas je nekolicina. Kome treba original, velike rezolucije, neka mi se javi na PM (pogotovo mislim na one sa fotke-vidit ce te koja je to fotka kad Sasa objavi clanak na sajtu).

Ocekujem izvjestaje i od drugih! Raspisite se momci!!!  8)

Sasa

Prvi izveštaji i albumi su objavljeni. Ostali koji su stigli uveče biće okačeni ujutro. Posle kampa uvek ima mnogo posla koji gutaju vreme: izveštaji, odgovori na nagomilane mejlove, finansije itd.

sale11472

E da pođto se TomaB nije setio ....... evo ovde nekih njegovih fotki
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

GENESIS

July 15, 2008, 04:17:41 pm #207 Last Edit: July 15, 2008, 04:42:16 pm by GENESIS
Saša,

Čuo sam od Tihomira da će se na Letenci sledeće godine izvoditi građevinski radovi.

Možemo li pokrenuti inicijativu da se  instalira ekološka rasveta ?

http://www.lightpollution.org/





Sasa

Pršle godine sam pominjao rasvetu direktoru Letenke, ali pravo da ti kažem, sad ne mogu da se setim šta je odgovorio. Mislim da je rekao da će spoljnja svetla moći da se isključuju. OK, treba ovih dana da idem kod njega pa ću mu poneti neki materijal o problemu preteranog osvetljavanja. Problem je što ne verujem da on ima uticaja na to rešenje (jer to nije stvar njegove volje), a i što ljudi kad im pomeneš svetlosno zagađenje uglavnom ne shvataju o čemu pričaš.


stameni

Heh... Pitaju neki forumaši što se nisam pojavio... Trebalo je da dođem sa Natašom Stanić, bio sam spremio takoreći sve što mi treba za put, uključujući i jedan prenosni ("portabl", "laptop", kako god :) ) frižider, ali me je izdalo zdravlje: nisam hteo da rizikujem dolazeći sa pokvarenim stomakom... :(

Međutim, baaaš mi je drago što vidim da je vama bilo super, ljudovi! Nadam se (ne obećavam, zna Zorkić ;) ) da će dogodine situacija biti malo drukčija...