• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bobo

Quote from: mravic on June 09, 2008, 07:53:41 pm
Naravno, to je za maloletnike, a ovi malo stariji mogu naravno da popiju po jedno pivo na dan.  8) da izostre vid.


Čekaj, pa ja imam dva oka! Pa onda po jedno za svako! I to Lav naravno ;)

GENESIS


cola

jel zna neko da li ce biti organizovan neki prevoz od Beograda preko nekog drustva ili cega li vec...posto mi je to sada jedini problem
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Acheron

Quote from: Bobo on June 09, 2008, 08:42:25 pm
Quote from: mravic on June 09, 2008, 07:53:41 pm
Naravno, to je za maloletnike, a ovi malo stariji mogu naravno da popiju po jedno pivo na dan.  8) da izostre vid.


Čekaj, pa ja imam dva oka! Pa onda po jedno za svako! I to Lav naravno ;)


Moraš onda dalekozor ili binoviewer ponesti!

Sasa

Quote from: Acheron on June 09, 2008, 09:23:56 am
Hehehehe :D

Koliko shvaćam tečajeve - 800 dinara je oko 80 kn (11€)?
Jeli to cijena pansiona po danu ili za sva tri dana?


Po danu. Ali mislim da je za prave ljubitelje astronomije bolja varijanta sa šatorom (možda će šator moći da se iznajmi) ili, ako bude suvo i toplo, onda je dovoljna i samo vreća za spavanje. Zašto? Pa jednostavno, onda si uvek tu, na mestu događaja. Oni koji žele da spavaju u paviljonu, moraju da idu do paviljona (50 m).

nislija

Quote from: mravic on June 09, 2008, 07:53:41 pm
Naravno, to je za maloletnike, a ovi malo stariji mogu naravno da popiju po jedno pivo na dan.  8) da izostre vid.



Aha, onda nema problema, mislim da cete da mi progledate kroz prste tih nedelju dana do punoletstva :)

Poppaea

Jesu li dobrodosli i oni sa jacim dvogledima ili se mora imati teleskop? :D
Ne racunam da cu cimati nekoga da gledam kroz njegov teleskop nego prosto kao lepo nebo, gomila strucnjaka okolo... friendly environment :D

sale11472

Hej pa dobrodošli su i oni koji imaju samo 1x7 dvogled :o
Šalu na stranu ja sam prošle godine poneo samo dvogled i planisferu, ove godine kako stvari stoje opet isti dvogled, nova planisfera i džepni atlas (čuveni GEM Stars) ......
OK ako završim sa ogledalom možda pođe i ono da ga dam Janku na aluminizaciju....ali nije obavezno ;)

QuoteNe racunam da cu cimati nekoga da gledam kroz njegov teleskop nego prosto kao lepo nebo, gomila strucnjaka okolo... friendly environment

Naravno da nećeš cimati nikoga..... jako ću se čuditi ako bar neko ne bude vikao "KO HOĆE DA VIDI ...." .... u stvari jako bi me začudilo da to ne rade svi koji iznesu ponešto na livadu ;D ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Quote from: Bobo on June 09, 2008, 08:42:25 pm
Quote from: mravic on June 09, 2008, 07:53:41 pm
Naravno, to je za maloletnike, a ovi malo stariji mogu naravno da popiju po jedno pivo na dan.  8) da izostre vid.


Čekaj, pa ja imam dva oka! Pa onda po jedno za svako! I to Lav naravno ;)


Ako me sećanje dobro služi Janko donosi pakovanja od 2l.....tako da ono jedno pivo dnevno i nije baš tako malo ....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

GENESIS

Samo se vi zafrkavajte dok redari vredno treniraju za kamp. ;)


Bobo

Quote from: sale11472 on June 10, 2008, 02:54:56 pm
Ako me sećanje dobro služi Janko donosi pakovanja od 2l.....


Zato sam ono i napisao.. ;)

Poppaea

Quote from: sale11472 on June 10, 2008, 02:53:29 pm
Hej pa dobrodošli su i oni koji imaju samo 1x7 dvogled :o
Šalu na stranu ja sam prošle godine poneo samo dvogled i planisferu, ove godine kako stvari stoje opet isti dvogled, nova planisfera i džepni atlas (čuveni GEM Stars) ......
OK ako završim sa ogledalom možda pođe i ono da ga dam Janku na aluminizaciju....ali nije obavezno ;)

QuoteNe racunam da cu cimati nekoga da gledam kroz njegov teleskop nego prosto kao lepo nebo, gomila strucnjaka okolo... friendly environment

Naravno da nećeš cimati nikoga..... jako ću se čuditi ako bar neko ne bude vikao "KO HOĆE DA VIDI ...." .... u stvari jako bi me začudilo da to ne rade svi koji iznesu ponešto na livadu ;D ;D ;D ;D

Jupi! :D
Verovatno je i nezamenljivo iskustvo ako planiras da kupujes prvi teleskop pa da vidis uzivo sta koji radi... :)

GENESIS

Za one koji nameravaju da kupe teleskop, letnji astronomski kamp je pun pogodak. Učiš se iz iskustva drugih.
Pogledaš na jedan teleskop, pa na drugi i tako redom ... Posavetuješ se sa vlasnikom teleskopa.
Onda razmisliš šta je najbolje za tebe od opreme i sa kolikim budžetom za kupovinu raspolažeš.

Najgora i najskuplja varijanta je učiti iz sopstvenog iskustva.
Nismo toliko bogati da kupimo teleskop pa da zaključimo posle dva meseca da i nismo nešto zadovoljni ovim i da bi nam više trebao ovaj teleskop.

GENESIS

Na Frušku Goru će doći i članovi astronomskog društva iz Skoplja.

Link na astronomsko društvo u Skoplju:   http://www.astronomija.com.mk/